Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-01, 12:10 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Nauczą dzieci, jak bezpiecznie poruszać się po drogach

Zajęcia z dziećmi z zakresu ruchu drogowego [fot. policja]
Zajęcia z dziećmi z zakresu ruchu drogowego [fot. policja]
Modernizacja przejść dla pieszych i cykl zajęć dla dzieci i dorosłych to elementy programu „Bezpieczny pieszy” realizowanego w gminie Kolonowskie. Prelekcje w szczególności poświęcone są właśnie bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu.
Mowa będzie m.in. o zasadach podczas poruszania po zmroku, czy korzyściach ze stosowania elementów odblaskowych.

- Spotkania te przeprowadzą zaangażowani w projekt policjanci oraz zatrudniony pracownik Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu – mówi Konrad Wacławczyk, zastępca burmistrza Kolonowskiego. - W celu lepszej wizualizacji oraz lepszego przyswojenia przekazywanych informacji służyć będą zakupione pomoce edukacyjne. Dla przedszkolaków są maty edukacyjne wraz z zestawem pojazdów, postaci pieszych, znaków drogowych oraz autochodziki.

Uczestnicy spotkań otrzymają również odblaski do przyczepienia na ręce lub plecaku. Dodatkowo najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym.

Koszt projektu to 31,5 tys. zł na co gmina otrzymała dofinansowanie wysokości 25 tys. zł z Programu Ograniczenia Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.
Konrad Wacławczyk

Wiadomości z regionu

2019-09-18, godz. 07:45 Uwaga - silny wiatr w regionie. Strażacy są wzywani do usuwania powalonych drzew i połamanych konarów Porywisty wiatr daje się we znaki mieszkańcom regionu. Wieczorem w niespełna godzinę strażacy odnotowali ponad 20 interwencji. » więcej 2019-09-18, godz. 07:30 NFZ zaprasza na konsultacje i badania. "Środa z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. W przychodni Centrum w ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 80. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. "To także obchody dnia Sybiraka". Uroczystości w Opolu [ZDJĘCIA, FILM] 80 lat temu Związek Radziecki napadł na Polskę. Z kraju deportowano półtora miliona Polaków. O wydarzeniach sprzed lat przypominano dziś (17.09) na opolskim r ... » więcej 2019-09-17, godz. 21:00 Oficjalne uroczystości nadania Orderu Uśmiechu w Głuchołazach. Hiszpanka wypije sok z cytryny i zatańczy flamenco! W Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w Głuchołazach hiszpance Marii Carricondo zostanie uroczyście wręczone międzynarodowe odznaczenie nadawane wyłącznie przez dz ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:00 Marcin Ociepa i Przemysław Daca o inwestycjach przeciwpowodziowych w regionie. Padły konkretne daty Zbiornik w Raciborzu, polder Żelazna i wały przeciwpowodziowe w Kędzierzynie-Koźlu - minister Marcin Ociepa i prezes Wód Polskich Przemysław Daca podali konkr ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:30 "To była obietnica, którą rok temu złożyłam publicznie". Będą pieniądze na projekt mostu w Krapkowicach - Mam wielką osobistą satysfakcję, że ten most powstanie - mówiła w Radiu Opole wicewojewoda opolski Violetta Porowska. Chodzi o most nad Odrą, który połączy ... » więcej 2019-09-17, godz. 19:15 "Odra jest w tej chwili priorytetem". Jak odnowić żeglowność polskich rzek? II Kongres Żeglugi Śródlądowej w Opolu 'W stronę korzyści' to hasło II Kongresu Żeglugi Śródlądowej, który rozpoczął się w Opolu. Naukowcy, armatorzy i przedstawiciele władz dyskutują na temat powr ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:30 Lewica proponuje: "wdowia emerytura" i szybsze przejście na emeryturę 40 lat pracy dla mężczyzn i 35 dla kobiet, a dodatkowo dziedziczenie emerytury - z taką propozycją wychodzi lewica. Na konferencji wyborczej kandydat na posła ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:10 Zderzenie dwóch samochodów na DK 41 w Prudniku Dwa auta osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 41 z Nysy do Prudnika. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale możliwe utrudnienia w ruchu. » więcej 2019-09-17, godz. 17:30 Kandydatki Koalicji Obywatelskiej wspólnie zachęcają do głosowania. "Jesteśmy kompetentne, silne, odpowiedzialne i odw ... 'Kobiety do sejmu!' - z takim hasłem i przekonaniem, że kobiety powinny aktywnie uczestniczyć w parlamencie, przekonywały wszystkie panie startujące w jesienn ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »