Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-02, 08:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Lojalnościowe deklaracje zagrożeniem dla powiatowych szpitali?

Pozytywnie zmienia się szpital Prudnickiego Centrum Medycznego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Pozytywnie zmienia się szpital Prudnickiego Centrum Medycznego [zdj. Jan Poniatyszyn]
Modernizując szpital, mają obawy dotyczące zatrudnienia personelu spółki. Przebudowa bloku operacyjnego oraz wykonanie centralnej sterylizacji to najważniejsze tegoroczne inwestycje Prudnickiego Centrum Medycznego. Blisko milion złotych przeznaczono na doposażenie lecznicy w nowoczesne urządzenia m.in. diagnostyczne.
- Największe kłopoty mamy z zatrudnieniem lekarzy dziecięcych i ginekologów - mówi Ryszard Brzozowski, prokurent Prudnickiego Centrum Medycznego. – Problem nasila się. Dużym utrudnieniem może być ustawa nakładająca złożenie lojalnościowych deklaracji przez lekarzy, specjalistów, którzy zobowiązują się do pracy u jednego pracodawcy. To w bardzo poważny sposób może zakłócić nie tylko usługi w poradniach specjalistycznych, bo my korzystamy z pomocy specjalistów z poza prudnickiego szpitala, ale i też dyżurowanie w lecznicy.

Podobny problem dotyczy pielęgniarek, które przechodzą na emerytury i nie ma ich kto zastąpić. Natomiast przebudowa bloku operacyjnego oraz wykonanie centralnej sterylizacji prudnickiego szpitala kosztować będzie ponad trzy i pół miliona złotych. Zadanie to zakończone ma być na przełomie tego i przyszłego roku.
Ryszard Brzozowski

Wiadomości z regionu

2019-12-09, godz. 16:00 Nyski starosta pozostaje na stanowisku. Na sesji nie było wystarczającej liczby radnych, by go odwołać Na razie nie będzie zmian na czele powiatu nyskiego. Podczas zwołanej na dziś (09.12) sesji rady powiatu, nie było kworum wymaganego do przeprowadzenia głosow… » więcej 2019-12-09, godz. 15:00 Pracownicy opolskiej "Wagonówki" walczą przed świętami o wypłaty Ponad 100 osób strajkowało dzisiaj (09.12) przed siedzibą opolskiej 'Wagonówki'. Pracownicy zakładu od dwóch miesięcy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. Nie… » więcej 2019-12-09, godz. 14:30 Zmiany w rozkładzie jazdy PKP. Wolniej na trasie pomiędzy Opolem i Kędzierzynem-Koźlem Na Opolszczyźnie zmieniono godziny odjazdu pociągów. Z powodu wprowadzenia nowego rozkładu jazdy, Przewozy Regionalne o kilka minut przesuwają godziny kursowania… » więcej 2019-12-09, godz. 12:45 Nysa: koniec utrudnień na obwodnicy miasta. Kierująca autem osobowym jechała pod prąd Przywrócono ruch na nyskiej obwodnicy. Po godzinie 9.00 na węźle dróg krajowych nr 41 i 46 doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wypadku poszkodowana… » więcej 2019-12-09, godz. 12:30 Z muzyką, konkursami i fajerwerkami. Opole zdradziło program miejskiego sylwestra Grubson i Jary Oddział Zamknięty - to gwiazdy sylwestrowego koncertu, który zorganizuje Opole. Impreza - jak w latach poprzednich - odbędzie się na parkingu amfiteatru… » więcej 2019-12-09, godz. 10:22 PiS w regionie rozpoczęło przygotowania do wyborów prezydenckich - Chcemy się maksymalnie dobrze przygotować do kampanii prezydenckiej, zmiany mamy w trzech powiatach, chcemy dać też szansę nowym osobom - powiedziała w porannej… » więcej 2019-12-09, godz. 10:05 Złodzieje sprzętu budowlanego zatrzymani. Fanty wróciły do właścicieli Sprzęt geodezyjny, komputery i elektronarzędzia padły łupem złodziei działających na terenie powiatu brzeskiego. Śledczy namierzyli i zatrzymali podejrzanych… » więcej 2019-12-09, godz. 09:27 Osobówka zderzyła się z busem w Zimnicach Małych. Wypadek także na obwodnicy Nysy W Zimnicach Małych, pod Opolem, na drodze krajowej 45, to trasa Opole - Krapkowice doszło do zderzenia auta osobowego z busem. Wstępnie 2 osoby zostały poszkodowane… » więcej 2019-12-09, godz. 09:08 Dachowanie w Jełowej. Jedna osoba poszkodowana Kierujący autem osobowym nie zachował ostrożności i doprowadził do dachowania. Do wypadku doszło na DK 45, na trasie Opole - Kluczbork w miejscowości Jełowa po… » więcej 2019-12-09, godz. 08:00 Mają już swój dom. Nowa siedziba harcerzy w Opolu Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej w Opolu ma nową siedzibę. Znajduje się przy ulicy Jagiellonów 72 i została oficjalnie otwarta. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »