Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 11:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: jest protest ws. ul. Żyrafy. Część mieszkańców nie chce takiej nazwy

Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nie wiadomo, czy w Strzelcach Opolskich nowa ulica będzie nosić nazwę Żyrafy. Przypomnijmy: zaproponowały to dzieci, którym rysunek przebiegu drogi przypomina właśnie takie zwierzę. Decyzję mieli podjąć radni, ale przed sesją do urzędu wpłynął protest kilkudziesięciu osób. Co ciekawe, większość z nich mogła wcześniej wypowiedzieć się w sprawie nazwy w konsultacjach społecznych, ale to zignorowali.
- Wpłynęło pismo podpisane przez prawie 40 osób, które są przeciwne nazwie ul. Żyrafy – mówi Adam Capała z urzędu miejskiego. – Po przeprowadzonej analizie osób, które podpisały się pod apelem, stwierdzić należy, że spośród 21 osób, przyszłych mieszkańców, tylko 6 osób wzięło udział w konsultacjach. Reszta osób w żaden sposób nie uczestniczyła w konsultacjach i nie proponowali żadnych nazw.

W związku z pismem uchwałę w sprawie nadania nazwy zdjęto z porządku sesji rady miejskiej. Jednak urzędnicy nie zamierzają ponownie przeprowadzać konsultacji w sprawie.

- Konsultacje były przeprowadzone, są różne propozycje. Będzie to skierowane na stosowne komisje rady miejskiej, które przedyskutują, zaproponują jakieś rozwiązanie i myślę, że którejś z następnych rad ta uchwała ponownie znajdzie się w porządku obrad - mówi Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

Szansa, że sprawą nadania nazwy radni zajmą się jeszcze w tej kadencji jest mała. Większość nie będzie chciała podejmować decyzji w sprawie, która choć wydaje się błaha, to wywołała tyle emocji.

To nie pierwszy raz kiedy mieszkańców Strzelec Opolskich rozpala kwestia nazwy ulicy. Rok temu, w ramach dekomunizacji, zmieniano nazwę ulicy Rosenbergów, znajdującej się przy targowisku miejskim. Części mieszkańców nie spodobała się nazwa ul. Kupiecka. Argumentowali, że nie zajmują się handlem i uwłacza to ich godności.
Adam Capała
Tadeusz Goc

Wiadomości z regionu

2020-11-26, godz. 21:30 Raport dnia: na Opolszczyźnie potwierdzono 587 przypadków COVID-19. W kraju zmarło 580 osób 23 zgony i 587 nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-26, godz. 21:15 47-letni seryjny włamywacz wpadł w ręce brzeskiej policji. Mężczyzna miał przy sobie także narkotyki Policjanci z Brzegu zatrzymali seryjnego włamywacza. Łupem mężczyzny padały pieniądze, a także alkohol i papierosy. » więcej 2020-11-26, godz. 20:12 Usuwanie awarii ujęcia wody w Zawadzie trwa. Spółka WiK wystawiła beczkowozy w mieście Nadal na kilku osiedlach w Opolu nie ma wody. Trwa usuwanie awarii przez spółkę WiK. Przypomnijmy, że doszło do niej dzisiaj w godzinach popołudniowych w… » więcej 2020-11-26, godz. 20:00 20 posypywarek jest w gotowości. Tej nocy czeka nas mróz i gołoledź Tej nocy będzie ślisko na drogach województwa. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wieczorem ma zacząć padać marznący deszcz a do… » więcej 2020-11-26, godz. 18:45 Gdy nawet respirator staje się zagrożeniem, jest jeszcze ratunek. W Opolu u pacjentów chorych na COVID-19 prowadzona… 'Terapia ostatniej szansy' w Opolu. W stolicy regionu od miesiąca pacjenci z koronawirusem poddawani są leczeniu metodą ECMO, czyli pozaustrojowym utlenowaniem… » więcej 2020-11-26, godz. 17:45 W tym roku duszpasterze nie odwiedzą wiernych w domach W tym roku ze względu na pandemię nie będzie odwiedzin duszpasterskich w domach wiernych. Biskup opolski Andrzej Czaja wydał w tej sprawie dekret. » więcej 2020-11-26, godz. 17:18 Awaria w Zawadzie. Będą problemy z wodą w kilku dzielnicach Opola Część mieszkańców Opola może zostać dzisiaj (26.11) bez wody. » więcej 2020-11-26, godz. 16:30 Część brzeskich radnych chce, by zewnętrzy basen powstał przy akwaparku. Władze miasta chcą najpierw budować obiekt… Brzescy radni dyskutowali dziś (26.11) na temat budowy basenu letniego. W czasie sesji rady miasta grupa rajców wnioskowała, by gmina skupiła się na rozbudowie… » więcej 2020-11-26, godz. 16:15 Niemodliński "Pomocovi(d)" działa. Do PSP 2 docierają już dary dla potrzebujących Szampony, szczoteczki do zębów, ręczniki czy koce - to tylko część artykułów, jakie zbierane są w ramach akcji 'Pomocovi(d)' przez nauczycieli z Publicznej… » więcej 2020-11-26, godz. 15:01 Chciał podpalić mieszkanie, w środku było niemowlę. Policjanci z Głubczyc zapobiegli rodzinnej tragedii W jednej z miejscowości w powiecie głubczyckim 53-letni mężczyzna oblał benzyną wnętrze domu, a następnie wyciągnął zapalniczkę i groził podpaleniem… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***