Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-28, 11:15 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Strzelce Opolskie: jest protest ws. ul. Żyrafy. Część mieszkańców nie chce takiej nazwy

Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nie wiadomo, czy w Strzelcach Opolskich nowa ulica będzie nosić nazwę Żyrafy. Przypomnijmy: zaproponowały to dzieci, którym rysunek przebiegu drogi przypomina właśnie takie zwierzę. Decyzję mieli podjąć radni, ale przed sesją do urzędu wpłynął protest kilkudziesięciu osób. Co ciekawe, większość z nich mogła wcześniej wypowiedzieć się w sprawie nazwy w konsultacjach społecznych, ale to zignorowali.
- Wpłynęło pismo podpisane przez prawie 40 osób, które są przeciwne nazwie ul. Żyrafy – mówi Adam Capała z urzędu miejskiego. – Po przeprowadzonej analizie osób, które podpisały się pod apelem, stwierdzić należy, że spośród 21 osób, przyszłych mieszkańców, tylko 6 osób wzięło udział w konsultacjach. Reszta osób w żaden sposób nie uczestniczyła w konsultacjach i nie proponowali żadnych nazw.

W związku z pismem uchwałę w sprawie nadania nazwy zdjęto z porządku sesji rady miejskiej. Jednak urzędnicy nie zamierzają ponownie przeprowadzać konsultacji w sprawie.

- Konsultacje były przeprowadzone, są różne propozycje. Będzie to skierowane na stosowne komisje rady miejskiej, które przedyskutują, zaproponują jakieś rozwiązanie i myślę, że którejś z następnych rad ta uchwała ponownie znajdzie się w porządku obrad - mówi Tadeusz Goc, burmistrz Strzelec Opolskich.

Szansa, że sprawą nadania nazwy radni zajmą się jeszcze w tej kadencji jest mała. Większość nie będzie chciała podejmować decyzji w sprawie, która choć wydaje się błaha, to wywołała tyle emocji.

To nie pierwszy raz kiedy mieszkańców Strzelec Opolskich rozpala kwestia nazwy ulicy. Rok temu, w ramach dekomunizacji, zmieniano nazwę ulicy Rosenbergów, znajdującej się przy targowisku miejskim. Części mieszkańców nie spodobała się nazwa ul. Kupiecka. Argumentowali, że nie zajmują się handlem i uwłacza to ich godności.
Adam Capała
Tadeusz Goc

Wiadomości z regionu

2020-02-25, godz. 19:30 Kolejni nietrzeźwi kierowcy wpadli w ręce brzeskiej policji. W ich ujęciu pomogła czujność mieszkańców Trzech nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend policjanci z powiatu brzeskiego. Dzięki czujności mieszkańców i funkcjonariuszy, przypadki jazdy na… » więcej 2020-02-25, godz. 19:30 Fabryka Umicore w Radzikowicach rozpocznie produkcję jeszcze w tym roku. Dziś wmurowano akt erekcyjny i kamień węgielny W podnyskich Radzikowicach wmurowano dziś (25.02) kamień węgielny wraz z aktem erekcyjnym fabryki firmy Umicore. To kolejny etap budowy zakładu, który już pod… » więcej 2020-02-25, godz. 19:15 Matka i syn wrócili z Włoch, z terenu gdzie występuje koronawirus. Są objęci 14-dniową kwarantanną Kobieta i dziecko, mieszkańcy powiatu krapkowickiego, którzy wrócili wczoraj (24.02) z Mediolanu, zostali objęci kwarantanną domową. To działania profilaktyczne… » więcej 2020-02-25, godz. 19:00 Międzypokoleniowy Dzień Aktywności w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Zwiększenie świadomości na temat rządowych programów poświęconych aktywizacji seniorów, ich bezpieczeństwu finansowemu i opiece zdrowotnej towarzyszyło Międzypokoleniowemu… » więcej 2020-02-25, godz. 18:45 Opolscy uczniowie mierzyli się z testem wiedzy o prawie wyborczym. Ruszyła IV edycja konkursu "Wybieram wybory" Prawie 200 osób z 21 szkół na Opolszczyźnie wzięło udział w I etapie konkursu 'Wybieram wybory' i sprawdzało swoją wiedzę na temat kodeksu wyborczego. Zadaniem… » więcej 2020-02-25, godz. 17:30 Opolski ratusz planuje przebudowę MDK oraz MBP. Wartość inwestycji to 30 milionów złotych Przebudowa oddziału dziecięco-młodzieżowego Miejskiej Biblioteki Publicznej i rozbudowa filii nr 1 Młodzieżowego Domu Kultury - to dwie nowe, planowane inwestycje… » więcej 2020-02-25, godz. 16:30 Poprawiają gniazda, żeby bociany chciały je znów zasiedlić Tauron nie tylko dostarcza prąd, ale również naprawia bocianie gniazda. Dzisiaj (25.02) poprawiano konstrukcje dla ptaków w miejscowości Trawniki, w gminie Pawłowiczki… » więcej 2020-02-25, godz. 16:15 Banery antyaborcyjne znowu w sądzie. Prokuratura nie chciała tego ścigać, więc zrobi to mieszkaniec Opolanin chce, aby sąd ukarał działacza Fundacji Pro Prawo do Życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd, czy zatamowanie ruchu… » więcej 2020-02-25, godz. 15:00 "Trzeźwy poranek" na drogach powiatu prudnickiego. Dwóch kierowców straciło prawo jazdy 250 skontrolowanych kierowców, dwóch zatrzymanych za jazdę po spożyciu alkoholu - taki jest bilans policyjnej akcji „Trzeźwy poranek”, która prowadzona była na… » więcej 2020-02-25, godz. 14:28 Dachowanie osobówki w Straduni na DK 45. Jedna osoba ranna Do wypadku doszło po godzinie 13.00. Na drodze krajowej numer 45 Opole - Kędzierzyn-Koźle kierujący osobowym volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »