Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-19, 14:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Dzieci wzięły udział w konsultacjach społecznych. Nowa droga powinna zostać ulicą Żyrafy

Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowa droga może nosić nazwę ul. Żyrafy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Nowa ulica w centrum Strzelec Opolskich już niedługo może nosić nazwę ul. Żyrafy. Na ten pomysł wpadły 6-letnia Marta i 8-letnia Zosia. Dziewczynki wzięły udział w konsultacjach społecznych i wraz z rodzicami przesłały do urzędu protokół z obrad rodzinnej komisji.
- Pierwszy był pomysł ulicy Bagiennej, bo to tereny podmokłe, ale następnego dnia rano wszystko się zmieniło – mówi Sylwia Kawalerowicz, mama Marty i Zosi.

- Powiedziałam: mamusiu, ja bym chciała mieszkać na ulicy Żyrafowej – mówi Marta.
- Ja wtedy popatrzyłam na ten plan, faktycznie przypominało to z daleka taką żyrafę - śmieje się Sylwia Kawalerowicz.

- Do tej drogi dorysowałyśmy rogi tej żyrafy, oczy, usta i ogon – precyzuje Zosia.

Pismo wpłynęło do rarusza, więc ruszyła administracyjna machina. Opinie, komisje, pieczątki, pracownicy urzędu i radni zaczęli się nim zajmować.

- Pomysł nas od razu ujął za serca – mówi Małgorzata Kornaga z urzędu miejskiego w Strzelcach Opolskich. – Uznaliśmy, że będzie to świetny gest w stronę najmłodszych mieszkańców naszego miasta, dobra lekcja samorządności dla tych dzieci. Mamy pomysł, by tę ulicę ozdobić specjalną tablicą, która będzie wyjaśniać, dlaczego ulica nosi taką, a nie inną nazwę.

Czy faktycznie nowa ulica będzie nosić taką nazwę? O tym zadecydują radni już na najbliższej sesji.
Marta, Zosia i Sylwia Kawalerowicz
Małgorzata Kornaga

Wiadomości z regionu

2020-02-20, godz. 09:12 Ktoś podpalił 3 ciężarówki na obwodnicy Lubrzy. Policja szuka świadków [ZDJĘCIA] Prudnicka policja poszukuje świadków podpalenia samochodów ciężarowych. Do zdarzenia doszło po godzinie 3:00 w nocy na obwodnicy Lubrzy, to droga krajowa nr 40… » więcej 2020-02-20, godz. 08:35 Samochody wyścigowe znów pojawią się na Górze św. Anny Po kilkunastu latach przerwy na Górę św. Anny wrócą szybkie samochody. 22 marca na trasie między Zdzieszowicami i Górą św. Anny odbędzie się 1. runda Opolskiego… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 20:00 Wiosną ma ruszyć rewitalizacja kamionki Piast w Opolu. "To nie będzie kąpielisko, ale miejsce wypoczynku" Coraz bliżej rewitalizacji kamionki Piast w Opolu. Do ratusza wpłynęły trzy oferty na zagospodarowanie byłego wyrobiska cementowni. Najniższą cenę przedstawiła… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Cmentarz w Namysłowie będzie większy. Na terenie nekropolii pojawi się także kolumbarium na urny Na cmentarzu komunalnym w Namysłowie powoli zaczyna brakować wolnych miejsc. Z tego powodu tamtejszy magistrat przygotowuje się do rozbudowy nekropolii. » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Spór o remont drogi w Goświnowicach. Dalszą wycinkę drzew wstrzymała pachnica dębowa Nyskie starostwo wstrzymało wycinkę drzew przy drodze powiatowej prowadzącej do Goświnowic. Prace mające na celu modernizację drogi ustały po protestach ekologów… » więcej 2020-02-19, godz. 16:45 Nie zwolnili przed przejściem dla pieszych, dostali mandaty i punkty karne Pędzą zdecydowanie za szybko i do tego wykonują niebezpieczne manewry. Policjanci z grupy Speed zatrzymali kolejnych kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w… » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Nadleśnictwo Olesno usuwa niebezpieczne i zamierające drzewa rosnące przy drogach Ubywa drzew wzdłuż drogi wojewódzkiej 494 w powiecie oleskim. Chodzi o trasę od granicy z województwem śląskim do skrzyżowania z drogą krajową 45. » więcej 2020-02-19, godz. 16:15 Innowacje w polskich miastach i wsiach mogą być jeszcze bardziej widoczne. W Opolu rozmawiano o możliwościach ich wyko… Od systemu powiadamiania o zapełnionych kontenerach na śmieci, po zautomatyzowaną komunikację miejską, komputery kwantowe i sztuczną inteligencję. Jak mogą wyglądać… » więcej 2020-02-19, godz. 15:45 Kierowca z Mołdawii wiózł busem 12 osób. Mógł przewozić 9 Zabrał na pokład 12 osób, a mógł maksymalnie 9. Mołdawski kierowca busa stracił prawo jazdy, bo przesadził z liczbą pasażerów w samochodzie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »