Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 16:05 Autor: Piotr Wójtowicz

"Opole w rytmie natury" - czyli edukacja jak segregować śmieci

Mucha odpaducha maskotka pikniku Opole w rytmie natury
Mucha odpaducha maskotka pikniku Opole w rytmie natury
Opole w rytmie natury
Opole w rytmie natury
Opole w rytmie natury 2
Opole w rytmie natury 2
Jak i dlaczego powinniśmy segregować śmieci - to główny cel trwającego na Osiedlu Chabry pikniku "Opole w rytmie natury". Impreza, poprzez koncerty dla dorosłych i warsztaty dla dzieci, ma uświadamiać jaki wpływ na środowisko ma właściwy recykling odpadów.
Aleksandra Śmierzyńska z wydziału promocji opolskiego urzędu miasta tłumaczy, że jest to piąte spotkanie z mieszkańcami, a motywem przewodnim obecnego są elektroodpady. Jak sprawdziliśmy, dzisiaj podobnie jak na poprzednich spotkaniach największa frekwencja jest na warsztatach dla dzieci.

Dzisiejszy piknik potrwa od godziny do 20:00, a atrakcją będzie adresowany do dzieci spektakl „Środowisko ponad wszystko”. Od godziny 16.00 znane postaci z kultowej bajki pt. „Pszczółka Maja”, czyli: Maja, Gucio i pajęczyca Tekla nauczą ich, w jaki sposób dbać o planetę oraz zdradzą, jakie zagrożenia mogą spotkać Ziemię, jeśli nie będziemy się o nią troszczyć.

Z kolei o godzinie 19:00 rozpocznie się koncert Antka Smykiewicza - uczestnika pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalisty siódmej edycji programu Must Be The Music. Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych.

Poza tym organizatorzy pikniku przygotowali wiele atrakcji - m.in. interaktywne warsztaty, konkursy i zabawy ruchowe.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta Opola. Radio Opole jest patronem medialnym pikniku. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach projektu „Wspólna akcja segregacja…” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Opole w rytmie natury

Wiadomości z regionu

2019-03-26, godz. 09:00 Zespół Szkół w Paczkowie do likwidacji? Starostwo i dyrekcja szkoły zaprzeczają istnieniu takich planów Czy Zespół Szkół w Paczkowie zostanie wkrótce zlikwidowany? O takiej możliwości informuje część lokalnych mediów, powołując się na urzędników nyskiego starost ... » więcej 2019-03-26, godz. 08:30 Liczą na pomoc wojewody w odbudowach po wichurze Mieszkańcy gminy Walce nadal usuwają skutki wichur, które przeszły nad regionem w nocy z 10 na 11 marca. Ponad połowa posesji w gminie została w jakiś sposób ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:47 Oddziały ginekologiczne w szpitalach w Kluczborku i Prudniku nadal zawieszone Po raz kolejny przedłużono zawieszenie oddziału ginekologiczno-położniczego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdr ... » więcej 2019-03-26, godz. 07:24 Opole: Na sesji sejmiku o dotacjach unijnych i walce z narkomanią Na co przeznaczone zostały unijne dotacje i jak idzie walka z narkomanią - to część planu obrad dzisiejszej V sesji Sejmiku Województwa Opolskiego. Podczas ob ... » więcej 2019-03-25, godz. 20:00 Beata Kempa rozpoczyna swoją kampanię do PE od Opolszczyzny 'Nowa piątka' PiS oraz 12 punktów przedstawionych w Rzeszowie, to podstawa kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego Beaty Kempy. Minister do spraw pomoc ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 47% placówek edukacyjnych na Opolszczyźnie za strajkiem. To dane Kuratorium Oświaty Prawie 65,5% placówek i szkół z Opolszczyzny przystąpiło do referendum strajkowego. Dane Opolskiego Kuratora Oświaty wskazują, że do referendum na temat straj ... » więcej 2019-03-25, godz. 19:11 Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane - Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewo ... » więcej 2019-03-25, godz. 18:00 Doprowadził do kolizji i uciekł. Namysłowska policja zatrzymała pijanego 25-letniego kierowcę Mężczyzna miał też wcześniej orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Zaczęło się od zgłoszenia dyżurnemu namysłowskiej policji informacji o kolizji drogowej, w ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:15 Jarosław Gowin o niedoszłej fuzji UO i PMWSZ i ministerialnej kontroli na Politechnice Opolskiej - Do fuzji dojdzie i to jest sprawa jednoznaczna. Chciałbym, żeby było tak, jak się umawialiśmy - mówił w Loży Radiowej Jarosław Gowin, minister nauki i szkol ... » więcej 2019-03-25, godz. 17:11 Klub miejskich radnych Koalicji Obywatelskiej w Opolu podsumował ostatnie miesiące pracy Radni zwracają uwagę, że mieszkańcy Opola najczęściej zgłaszają im niedostateczną ilość terenów zielonych. Stąd podejmowane są m.in. inicjatywy utworzenia gaj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »