Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 14:13 Autor: Piotr Wójtowicz

Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków

KWW Marcina Gambca
KWW Marcina Gambca
Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca na ograniczenie korków i przekonanie Opolan do korzystania z autobusów.
Marcin Gambiec kandydat na prezydenta miasta i jego sztab z okazji Dnia bez Samochodu zaprezentowali program dotyczący usprawnienia komunikacji w stolicy regionu. Jan Damboń twierdzi, że konieczna jest korekta rozkładu miejskiej komunikacji tak, aby mieszkańcy z peryferyjnych dzielnic chcieli z niej korzystać. Odniósł się przy tym do kursowania autobusów linii 13,15, 25 jadących w kierunku Świerkli.

- Tam mieszkańcy 2 godziny czekają na autobus. To jak to ma zachęcać mieszkańców dzielnicy, by korzystali z autobusów - mówił kandydat na radnego.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na dworcu kolejowym Opole Wschodnie Michał Pytlik podkreślił, że ścisłe centrum miasta powinno być zamknięte dla samochodów a na całej długości Niemodlińskiej czy Plebiscytowej powinny powstać buspasy.

Natomiast Jerzy Przystajko, powołał się na przygotowany 8 lat temu raport firmy
TRAKO i stwierdził, że budowa centrum przesiadkowego w tym miejscu miasta jest pomysłem chybionym.

- Okolice skrzyżowania ul. Oleskiej z ulicą Batalionów Chłopskich to jest miejsce, z którego do rynku pieszo dojdziemy w 15 minut. Nie wpuszczajmy tutaj ruchu samochodów, ale transport publiczny i rowery - podkreślił Przystajko.
Michał Pytlik odnosząc się do ograniczenia ruchu samochodów w centrum miasta tłumaczył - Ulica Książąt Opolskich powinna zostać całkowicie wyłączona z ruchu. Natomiast odcinek do ul. Konopnickiej i ul. Kominka, tam można śmiało wprowadzić ruch dla dostawców - zaznaczył.

Na spotkanie z dziennikarzami zaproszono Tomasza Toszę zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Jego zdaniem w Jaworznie nie ma korków ponieważ kierowcy na wzór miast zachodnich przesiedli się do autobusów miejskich.

- W Jaworznie żeby poprawić bezpieczeństwo zawężaliśmy ulice. Ruch drogowy składa się z samych paradoksów. Ludzie, którzy na tym się nie znają, myślą, że jak poszerzą ulice to będzie bezpieczniej, ale to działa zupełnie odwrotnie. My postawiliśmy na rozwój transportu miejskiego publicznego i rowerowego. W przyszłym tygodniu otwieramy pierwszą w Europie Wschodniej velostradę, czyli dwujezdniową bezkolizyjną trasę rowerową, która ma obsłużyć 60 procent mieszkańców miasta - powiedział Tomasz Tosza. Dodał, że Opole powinno pójść w ślady Jaworzna, czyli edukować, że korzystanie z autobusów miejskich nie jest obciachem.
Jan Damboń
Jerzy Przystajko, Michał Pytlik
Tomasz Tosza

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 08:30 Tragiczny weekend na drogach Opolszczyzny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę - Na terenie Opolszczyzny w trakcie minionego weekendu zarejestrowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych - mówi podin ... » więcej 2018-10-22, godz. 08:20 Oni zostają na swoich miejscach. Po wyborach bez zmian w Zdzieszowicach, Jemielnicy i Skoroszycach W Zdzieszowicach bój o fotel burmistrza wygrała urzędująca Sybilla Zimerman (KWW Zgoda to Przyszłość), która wyprzedziła swojego jedynego kontrkandydata, star ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:55 Bój o władzę trwa. Druga tura w Niemodlinie, Lubszy, Popielowie i Murowie. Kasiura zostaje w Krapkowicach W drugiej turze o fotel burmistrza Niemodlina zmierzą się Dorota Koncewicz z PSL-u i Mariusz Nieckarz z PiS-u. W Murowie Michał Golenia (KWW Mniejszość Niemie ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:20 WYBORCZA NOC Z RADIEM OPOLE. Dowiedz się, kto będzie rządził w Twojej gminie i powiecie 70% dla Arkadiusza Wiśniewskiego, 11,9% dla Violetty Porowskiej, 11,1% - Barbara Kamińska, 3,8% - Marcin Gambiec, 1,9% Paweł Grabowski, 1,9% Apolonia Klepacz ... » więcej 2018-10-22, godz. 07:15 Zmiany w Prószkowie. Burmistrzem Krzysztof Cebula Krzysztof Cebula wygrał walkę o fotel burmistrza gminy Prószków. Niezależny kandydat wyprzedził Różę Malik, kandydatkę KWW Mniejszość Niemiecka. » więcej 2018-10-22, godz. 06:30 Druga tura w Ujeździe. W Cisku i Grodkowie już po wyborach Będzie druga tura w głosowaniu na burmistrza gminy Ujazdu. Hubert Ibrom z Mniejszości Niemieckiej otrzymał 1289 głosów, do zwycięstwa zabrakło mu równo 100 gł ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:40 Bez zmian w Izbicku, Tułowicach, Radłowie i Kamienniku W Izbicku i Tułowicach urzędujący włodarze nie mieli rywali.W gminie Izbicko Brygida Pytel dostała 1397 głosów 'za' i 535 'przeciw'. W Tułowicach Andrzej Weso ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:23 Wyniki wyborów na wójtów, burmistrzów i prezydentów [GODZ. 8:39, AKTUALIZACJA] Trwa liczenie głosów w wyborach na wójta, burmistrza, prezydenta. Sprawdź kto będzie rządził w Twojej gminie. » więcej 2018-10-22, godz. 05:10 Leonard Pietruszka w Komprachcicach i Krzysztof Ficoń w Bierawie. Nie mieli rywali, nadal będą rządzić Leonard Pietruszka w Komprachcicach i Krzysztof Ficoń w Bierawie nie mieli rywali i obaj zachowają stanowisko wójta. Pietruszkę poparło 2658 wyborców, przeciw ... » więcej 2018-10-22, godz. 05:05 Druga tura w Lubrzy. Mariusz Kozaczek powalczy z Krzysztofem Barwieńcem W podprudnickiej Lubrzy będzie druga tura. Urzędujący wójt Mariusz Kozaczek z PSL dostał 968 głosów zmierzy się z Krzysztofem Barwieńcem, który dostał 811 gło ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »