Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 14:13 Autor: Piotr Wójtowicz

Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków

KWW Marcina Gambca
KWW Marcina Gambca
Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca na ograniczenie korków i przekonanie Opolan do korzystania z autobusów.
Marcin Gambiec kandydat na prezydenta miasta i jego sztab z okazji Dnia bez Samochodu zaprezentowali program dotyczący usprawnienia komunikacji w stolicy regionu. Jan Damboń twierdzi, że konieczna jest korekta rozkładu miejskiej komunikacji tak, aby mieszkańcy z peryferyjnych dzielnic chcieli z niej korzystać. Odniósł się przy tym do kursowania autobusów linii 13,15, 25 jadących w kierunku Świerkli.

- Tam mieszkańcy 2 godziny czekają na autobus. To jak to ma zachęcać mieszkańców dzielnicy, by korzystali z autobusów - mówił kandydat na radnego.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na dworcu kolejowym Opole Wschodnie Michał Pytlik podkreślił, że ścisłe centrum miasta powinno być zamknięte dla samochodów a na całej długości Niemodlińskiej czy Plebiscytowej powinny powstać buspasy.

Natomiast Jerzy Przystajko, powołał się na przygotowany 8 lat temu raport firmy
TRAKO i stwierdził, że budowa centrum przesiadkowego w tym miejscu miasta jest pomysłem chybionym.

- Okolice skrzyżowania ul. Oleskiej z ulicą Batalionów Chłopskich to jest miejsce, z którego do rynku pieszo dojdziemy w 15 minut. Nie wpuszczajmy tutaj ruchu samochodów, ale transport publiczny i rowery - podkreślił Przystajko.
Michał Pytlik odnosząc się do ograniczenia ruchu samochodów w centrum miasta tłumaczył - Ulica Książąt Opolskich powinna zostać całkowicie wyłączona z ruchu. Natomiast odcinek do ul. Konopnickiej i ul. Kominka, tam można śmiało wprowadzić ruch dla dostawców - zaznaczył.

Na spotkanie z dziennikarzami zaproszono Tomasza Toszę zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Jego zdaniem w Jaworznie nie ma korków ponieważ kierowcy na wzór miast zachodnich przesiedli się do autobusów miejskich.

- W Jaworznie żeby poprawić bezpieczeństwo zawężaliśmy ulice. Ruch drogowy składa się z samych paradoksów. Ludzie, którzy na tym się nie znają, myślą, że jak poszerzą ulice to będzie bezpieczniej, ale to działa zupełnie odwrotnie. My postawiliśmy na rozwój transportu miejskiego publicznego i rowerowego. W przyszłym tygodniu otwieramy pierwszą w Europie Wschodniej velostradę, czyli dwujezdniową bezkolizyjną trasę rowerową, która ma obsłużyć 60 procent mieszkańców miasta - powiedział Tomasz Tosza. Dodał, że Opole powinno pójść w ślady Jaworzna, czyli edukować, że korzystanie z autobusów miejskich nie jest obciachem.
Jan Damboń
Jerzy Przystajko, Michał Pytlik
Tomasz Tosza

Wiadomości z regionu

2020-04-08, godz. 15:00 USK w Opolu ma drugą kamerę do pomiaru temperatury ciała. Współpraca z Politechniką Opolską Politechnika Opolska wypożyczyła Uniwersyteckiemu Szpitalowi Klinicznemu w Opolu drugą kamerę termowizyjną do bezdotykowego pomiaru temperatury. » więcej 2020-04-08, godz. 14:45 Ruszyły drugie konsultacje w sprawie połączenia Uniwersytetu Opolskiego z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w … Ponowne konsultacje dotyczące połączenia dwóch opolskich uczelni - Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu. Minister nauki… » więcej 2020-04-08, godz. 14:00 Nocny pościg opolskiej policji na A4 zakończony ujęciem dwóch włamywaczy Najpierw usiłowali się włamać, a następnie uciec autostradą A4. Dwóch mieszkańców województwa dolnośląskiego zatrzymali po pościgu opolscy policjanci. » więcej 2020-04-08, godz. 13:30 Wiosenna susza w lasach. Sytuacja raczej nie zmieni się do momentu zniesienia zakazu wstępu Susza panuje w opolskich lasach. W ostatnich dniach wilgotność ścioły spadła z 38 do 12 procent. Dzieje się tak dlatego, że nie było 'białej' zimy. Nie ma więc… » więcej 2020-04-08, godz. 12:30 Otmuchów szyje maseczki dla mieszkańców gminy. W ich powstanie zaangażowali się pracownicy magistratu Otmuchów rozpoczyna produkcję maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy. W tym celu miasto utworzyło i wyposażyło dwie tymczasowe szwalnie mieszczące się w nieczynnych… » więcej 2020-04-08, godz. 12:15 Wyszedł po zakupy na kwarantannie, bo myślał, że kontrola nie powtórzy się. Może za to słono zapłacić Wysoka kara finansowa grozi mieszkańcowi Olesna za wyjście z domu podczas kwarantanny. » więcej 2020-04-08, godz. 12:00 Konsultacje społeczne ws. "Programu ochrony powietrza województwa opolskiego" z powodu pandemii w formie webinarów Projekt uchwały sejmiku województwa w sprawie „Programu ochrony powietrza dla województwa opolskiego” jest już gotowy. Z końcem marca miały ruszyć konsultacje… » więcej 2020-04-08, godz. 11:30 Zmiana organizacji ruchu przed szpitalem w Krapkowicach Teren przed szpitalem w Krapkowicach został zamknięty. Lecznica chce mieć zabezpieczone miejsce na wypadek konieczności ustawienia dodatkowych namiotów lub kontenerów… » więcej 2020-04-08, godz. 11:15 Specjalny pakiet i specjalne skrzynki. Szef KBW w Opolu o głosowaniu korespondencyjnym Sejm przyjął projekt ustawy o korespondencyjnym głosowaniu w nadchodzących wyborach prezydenckich. Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego… » więcej 2020-04-08, godz. 11:00 Święta wielkanocne inne niż pamiętamy. "Brak wiernych w kościele będzie odczuwalny" Celebracje Triduum Paschalnego bez udziału wiernych, Wielka Sobota bez święcenia pokarmów i brak procesji rezurekcyjnej i mszy krzyżma - tak w największym skrócie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »