Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-22, 14:13 Autor: Piotr Wójtowicz

Kandydat na prezydenta Opola Marcin Gambiec i jego ludzie przedstawili pomysł na likwidację korków

KWW Marcina Gambca
KWW Marcina Gambca
Buspasy, zamknięcie ścisłego centrum miasta dla samochodów, korekta rozkładu jazdy MZK, czy postawienie na ruch rowerowy i pieszy - to pomysły Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca na ograniczenie korków i przekonanie Opolan do korzystania z autobusów.
Marcin Gambiec kandydat na prezydenta miasta i jego sztab z okazji Dnia bez Samochodu zaprezentowali program dotyczący usprawnienia komunikacji w stolicy regionu. Jan Damboń twierdzi, że konieczna jest korekta rozkładu miejskiej komunikacji tak, aby mieszkańcy z peryferyjnych dzielnic chcieli z niej korzystać. Odniósł się przy tym do kursowania autobusów linii 13,15, 25 jadących w kierunku Świerkli.

- Tam mieszkańcy 2 godziny czekają na autobus. To jak to ma zachęcać mieszkańców dzielnicy, by korzystali z autobusów - mówił kandydat na radnego.

Na konferencji prasowej zorganizowanej na dworcu kolejowym Opole Wschodnie Michał Pytlik podkreślił, że ścisłe centrum miasta powinno być zamknięte dla samochodów a na całej długości Niemodlińskiej czy Plebiscytowej powinny powstać buspasy.

Natomiast Jerzy Przystajko, powołał się na przygotowany 8 lat temu raport firmy
TRAKO i stwierdził, że budowa centrum przesiadkowego w tym miejscu miasta jest pomysłem chybionym.

- Okolice skrzyżowania ul. Oleskiej z ulicą Batalionów Chłopskich to jest miejsce, z którego do rynku pieszo dojdziemy w 15 minut. Nie wpuszczajmy tutaj ruchu samochodów, ale transport publiczny i rowery - podkreślił Przystajko.
Michał Pytlik odnosząc się do ograniczenia ruchu samochodów w centrum miasta tłumaczył - Ulica Książąt Opolskich powinna zostać całkowicie wyłączona z ruchu. Natomiast odcinek do ul. Konopnickiej i ul. Kominka, tam można śmiało wprowadzić ruch dla dostawców - zaznaczył.

Na spotkanie z dziennikarzami zaproszono Tomasza Toszę zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jaworznie. Jego zdaniem w Jaworznie nie ma korków ponieważ kierowcy na wzór miast zachodnich przesiedli się do autobusów miejskich.

- W Jaworznie żeby poprawić bezpieczeństwo zawężaliśmy ulice. Ruch drogowy składa się z samych paradoksów. Ludzie, którzy na tym się nie znają, myślą, że jak poszerzą ulice to będzie bezpieczniej, ale to działa zupełnie odwrotnie. My postawiliśmy na rozwój transportu miejskiego publicznego i rowerowego. W przyszłym tygodniu otwieramy pierwszą w Europie Wschodniej velostradę, czyli dwujezdniową bezkolizyjną trasę rowerową, która ma obsłużyć 60 procent mieszkańców miasta - powiedział Tomasz Tosza. Dodał, że Opole powinno pójść w ślady Jaworzna, czyli edukować, że korzystanie z autobusów miejskich nie jest obciachem.
Jan Damboń
Jerzy Przystajko, Michał Pytlik
Tomasz Tosza

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 07:30 Będą ponowne wybory radnego w gminie Lasowice Wielkie. Wydano karty z innego okręgu Na wniosek komisarza wyborczego w jednym z okręgów gminy Lasowice Wielkie dojdzie do powtórnych wyborów kandydatów do rady gminy. » więcej 2018-12-15, godz. 20:15 30 lat działa już Towarzystwa Przyjaciół Głuchołaz Towarzystwo Przyjaciół Głuchołaz świętuje jubileusz 30-letnia istnienia. Członkowie stowarzyszenia i jego sympatycy spotkali się, by podsumować nie tylko rocz ... » więcej 2018-12-15, godz. 20:00 Najlepsi młodzi delegaci komitetów ONZ nagrodzeni w Opolu. Zakończyła się 9. edycja SilMUN-a Organizatorzy Śląskich Modelowych Obrad ONZ nagrodzili najlepszych mówców spośród komitetów i przyznali tytuł najlepszego delegata zgromadzenia ogólnego ONZ. ... » więcej 2018-12-15, godz. 18:12 "Opolanie są otwarci na kolędę polską i na kolędę niemiecką." Weihnachtsmarkt na opolskim rynku Coroczny Weihnachtsmarkt organizowany w Opolu jest okazją do zadbania o tożsamość kulturową i pogłębienie wiedzy na temat krajów niemieckojęzycznych. Świątecz ... » więcej 2018-12-15, godz. 17:15 Pożegnanie szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej Podpułkownik Zbigniew Łukasiewicz zakończył pracę na stanowisku szefa sztabu 10. Brygady Logistycznej. Uroczyste pożegnanie wojskowego odbyło się podczas zbió ... » więcej 2018-12-15, godz. 16:00 Ks. Pierskała przyszedł z opłatkiem do pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Rozumiemy, że święta to czas, kiedy Boża Dziecina urodziła się w stajence, więc umiemy być solidarni z biednymi i z potrzebującymi, a każdy jest w jakiejś p ... » więcej 2018-12-15, godz. 15:10 Akcja na Odrze w Opolu. Strażacy wyciągnęli z rzeki kobietę Kilkadziesiąt minut trwała akcja opolskich strażaków przy podejmowaniu z wody kobiety, która na wysokości mostu w ciągu ul. Spychalskiego w Opolu miała wejść ... » więcej 2018-12-15, godz. 14:04 Zderzenie dwóch osobówek w Popielowie Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Dworcowej i Wolności w Popielowie w powiecie opolskim. Trzy osoby zostały poszkodowane. » więcej 2018-12-15, godz. 13:00 Orkiestry dęte w Strzeleczkach zagrają charytatywnie dla małego Kacpra Co najmniej 5 orkiestr wystąpi podczas Bożonarodzeniowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Strzeleczkach. Jutrzejsza (16.12) impreza będzie tak naprawdę akcją char ... » więcej 2018-12-15, godz. 12:00 Ciecierzyn: Rodzina Aleksandry J. nie korzystała z pomocy społecznej, ale to pracownicy OPS powiadomili policję o możl ... - Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Byczynie na polecenie kierownika powiadomili policję o możliwości popełnienia przestępstwa przez Aleksandrę J. z Ciec ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »