Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-21, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: stowarzyszenie i ruch społeczny zwarły szeregi, aby wygrać wybory

Kandydaci na radnych Kukiz
Kandydaci na radnych Kukiz'15 i Stowarzyszenia Prudniczanie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wybierzmy nowe życie naszej gminy! - pod takim hasłem w wyborach samorządowych wystartuje Stowarzyszenie Prudniczanie oraz ruch Kukiz'15. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano wspólne listy kandydatów na radnych w wyborach samorządowych. Przedstawiono też program dla gminy Prudnik.
- Jej mieszkańcy mają ogromny potencjał, a my mamy pomysły, jak go wyzwolić i spożytkować - mówi Grzegorz Zawiślak, kandydat na burmistrza Prudnika Kukiz'15 i Stowarzyszenia Prudniczanie. – Inwestycje gminy były wielokrotnie nietrafione. Do tej pory działalność burmistrza to był dyktat jednej osoby. Prudnik dzisiaj się nie rozwija i przoduje w depopulacji na Opolszczyźnie i w Polsce.

- Czytam program wyborczy pana Fejdycha, który rządzi Prudnikiem od 12 lat – powiedział Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15. – Proponuje on, żeby w każdym mieszkaniu była łazienka i ubikacja. To ja się pytam, gdzie panie burmistrzu byłeś przez 12 lat? To jest XXI wiek? To jest poważne traktowanie ludzi? Czas najwyższy na radykalną zmianę w Prudniku.

Lokalnymi liderami list wyborczych ruchu Kukiz'15 oraz Stowarzyszenia Prudniczanie są głównie przedsiębiorcy: Alicja Drożdżyńska, Grzegorz Zawiślak, Jarosław Szóstka, Paweł Licznar oraz Urszula Rzepiela, była dyrektor miejscowego muzeum.
Grzegorz Zawiślak
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-11-20, godz. 22:30 Prudnik: ekologicznymi patrolami gmina walczy ze smogiem. "Bywa, że lokatorzy udają, że ich nie ma w domu" W sezonie grzewczym gmina Prudnik wprowadziła ekopatrole straży miejskiej. Częściej mają kontrolować, czym palone jest w przydomowych paleniskach. Ma to związek… » więcej 2019-11-20, godz. 20:30 Władze Łambinowic wzywają właściciela byłego poligonu do uprzątnięcia nielegalnego wysypiska. W weekend paliły się tam… Władze Łambinowic chcą zapobiec dalszemu nielegalnemu składowaniu odpadów na terenie gminy. W minioną sobotę na dawnym poligonie paliły się składowane tam nielegalnie… » więcej 2019-11-20, godz. 19:45 W Ministerstwie Zdrowia rozmawiano o przyszłości brzeskiego szpitala. "Mamy powody do optymizmu" Samorządowcy i dyrekcja Brzeskiego Centrum Medycznego rozmawiali z ministrem zdrowia na temat przyszłości lecznicy. » więcej 2019-11-20, godz. 19:30 Archiwum Państwowe w Opolu wydało nieznane receptury opolskiego malarza Carla Hermanna W Archiwum Państwowym w Opolu odnaleziono notatnik Carla Hermanna ze zbiorem receptur zdrowotnych, kosmetycznych i malarskich. Opolskie archiwum zakończyło prace… » więcej 2019-11-20, godz. 18:30 Prąd z wiatraków pod Kamiennikiem popłynie nawet przy niewielkich podmuchach. Tauron buduje pilotażowy system magazynowania… Gigantyczny magazyn energii, który zapewni stabilny przepływ prądu z elektrowni wiatrowej powstaje właśnie w Cieszanowicach pod Kamiennikiem. » więcej 2019-11-20, godz. 18:15 Przedszkolaki z opolskiej "dwójki" wiedzą, jak pomagać osobom niewidomym Jak żyją osoby niewidome i jak można im pomóc? Odpowiedź na te i inne pytania poznały dzieci z Publicznego Przedszkola nr 2 w Opolu, które wzięły udział w warsztatach… » więcej 2019-11-20, godz. 17:30 Połowa ukaranych nie płaci mandatów. System egzekucji dziurawy i drogi Przynajmniej 100 milionów złotych mógł stracić Skarb Państwa w związku z nieuregulowanymi należnościami za mandaty. Kontrola przeprowadzona przez Najwyższą Izbę… » więcej 2019-11-20, godz. 16:15 Nietrzeźwy policjant zgłosił się na służbę w Lewinie Brzeskim. Dwaj inni funkcjonariusze z Brzegu gorzej się poczuli Policjant z komisariatu w Lewinie Brzeskim zawieszony w czynnościach służbowych. Ponadto brzeski komendant powiatowy wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne… » więcej 2019-11-20, godz. 15:30 Proces byłej dyrektorki biblioteki w Gogolinie jeszcze trochę potrwa. Sąd ponownie zbada sprawę 11 lat od zgłoszenia przestępstwa, 6 lat procesu, 1138 zarzutów i końca nie widać. Sprawa Marioli K., byłej dyrektorki biblioteki w Gogolinie zostanie ponownie… » więcej 2019-11-20, godz. 15:00 "Dzieci prawa mają i je dobrze znają". W Opolu przedszkolaki świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka Dzisiaj (20.11) w całym kraju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, a także 30 rocznicę uchwalenia konwencji o prawach dziecka. Przedszkolaki w Opolu podczas… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »