Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-21, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: stowarzyszenie i ruch społeczny zwarły szeregi, aby wygrać wybory

Kandydaci na radnych Kukiz
Kandydaci na radnych Kukiz'15 i Stowarzyszenia Prudniczanie [zdj. Jan Poniatyszyn]
Wybierzmy nowe życie naszej gminy! - pod takim hasłem w wyborach samorządowych wystartuje Stowarzyszenie Prudniczanie oraz ruch Kukiz'15. Podczas konferencji prasowej zaprezentowano wspólne listy kandydatów na radnych w wyborach samorządowych. Przedstawiono też program dla gminy Prudnik.
- Jej mieszkańcy mają ogromny potencjał, a my mamy pomysły, jak go wyzwolić i spożytkować - mówi Grzegorz Zawiślak, kandydat na burmistrza Prudnika Kukiz'15 i Stowarzyszenia Prudniczanie. – Inwestycje gminy były wielokrotnie nietrafione. Do tej pory działalność burmistrza to był dyktat jednej osoby. Prudnik dzisiaj się nie rozwija i przoduje w depopulacji na Opolszczyźnie i w Polsce.

- Czytam program wyborczy pana Fejdycha, który rządzi Prudnikiem od 12 lat – powiedział Paweł Grabowski, poseł Kukiz'15. – Proponuje on, żeby w każdym mieszkaniu była łazienka i ubikacja. To ja się pytam, gdzie panie burmistrzu byłeś przez 12 lat? To jest XXI wiek? To jest poważne traktowanie ludzi? Czas najwyższy na radykalną zmianę w Prudniku.

Lokalnymi liderami list wyborczych ruchu Kukiz'15 oraz Stowarzyszenia Prudniczanie są głównie przedsiębiorcy: Alicja Drożdżyńska, Grzegorz Zawiślak, Jarosław Szóstka, Paweł Licznar oraz Urszula Rzepiela, była dyrektor miejscowego muzeum.
Grzegorz Zawiślak
Paweł Grabowski

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »