Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-24, 19:50 Autor: Jan Poniatyszyn

Obwołał się już burmistrzem Prudnika, zweryfikowały go wyborcze procedury

[zdj. Jan Poniatyszyn]
[zdj. Jan Poniatyszyn]
Wojciech Bandurowski wyautował się z wyborów na burmistrza Prudnika. O mandaty radnych miejskich nie będą mogli zawalczyć też kandydaci z jego komitetu wyborczego. Przymierzali się do tego w dwóch okręgach wyborczych. Zgodnie z prawem było to niezbędne minimum, aby o fotel burmistrza mógł ubiegać się sam Bandurowski.
- Stwierdziliśmy ewidentne braki na listach poparcia tego komitetu wyborczego – mówi Zbigniew Świercz, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w Prudniku. – Były tam braki podpisów, nazw miejscowości, niewłaściwy adres osoby popierającej, braki PESEL lub niepełny PESEL. W Komitecie Wyborczym Wyborców Wojciecha Bandurowskiego zgromadzono niewystarczającą liczbę prawidłowych podpisów. Nie było szans na zarejestrowanie tego komitetu.

Dwie uchwały z tym związane jednogłośnie przyjęła Miejska Komisja Wyborcza w Prudniku. Wojciech Bandurowski nie chciał wypowiadać się na ten temat w Radiu Opole. Obszernie mówił o tym w mediach społecznościowych, gdzie przed kilku miesiącami obwołał się już burmistrzem Prudnika. Brak prawidłowo zebranych podpisów na listach poparcia jego komitetu wyborczego tłumaczył tym, że nie mógł tego dopilnować, gdyż przebywał w szpitalu. Komisji Wyborcza w Prudniku zarejestrowała w tej gminie pięć komitetów wyborczych, które wystawiły w sumie 126 kandydatów na radnych miejskich.
Zbigniew Świercz

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »