Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 21:00 Autor: Witold Wośtak

O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach

Spotkanie działaczy Partii Razem z mieszkańcami w Pludrach [fot. Okręg Opolski Partii Razem]
Spotkanie działaczy Partii Razem z mieszkańcami w Pludrach [fot. Okręg Opolski Partii Razem]
Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Pludrach.
Wybrali to miejsce nieprzypadkowo, bo na wyremontowanej za miliony złotych stacji zatrzymują się 2 pociągi w tygodniu.

Jak mówi Jerzy Ochman, drugi na sejmikowej liście Razem w okręgu numer 2, Pludry to symbol zaniedbania komunikacji publicznej.

- Zmiany nie zawsze wymagają wielkich kosztów, bo często potrzeba tylko właściwego podejścia - przekonuje. - Komunikacja publiczna jest traktowana jako zło konieczne. Weźmy pod uwagę chociażby kwestię wspólnego rozkładu jazdy. Zebranie przy stole wszystkich przewodników i opracowanie rozkładu nie generuje wielkich kosztów. Samorządy mają zresztą te dane, tyle, że trzeba je zebrać i dać ludziom. Można udostępnić informacje w internecie, ale też nie wszyscy z niego korzystają, więc można by uruchomić linię telefoniczną.

Zdaniem Kamili Jarońskiej, "jedynki" listy Razem w okręgu numer 2, rozkład jazdy trzeba napisać wspólnie z mieszkańcami. - Chcemy linii autobusowej dla każdej wsi sołeckiej oraz dojeżdżania autobusów do stacji kolejowych, aby umożliwić wygodną przesiadkę. Chcemy też częstych połączeń – nawet dwóch na godzinę. To umożliwi pracownikom dojeżdżającym do pracy, studentom oraz uczniom właśnie wygodny transport.

Jerzy Ochman uważa, że komunikację publiczną organizują ludzie niekorzystający na co dzień z autobusów i pociągów.
Jerzy Ochman
Kamila Jarońska

Wiadomości z regionu

2018-10-20, godz. 07:30 58 tekstów i 19 autorów - powstaje nowa edycja Rocznika Borów Niemodlińskich Informacje o minionych wydarzeniach, ciekawych odkryciach, a także ciekawostki ekologiczne - Partnerstwo Borów Niemodlińskich wydaje kolejną edycję swojego ro ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Opolskie pielęgniarki i położne świętowały 20-lecie związków zawodowych Pielęgniarki i położne z Opolszczyzny świętowały 20-lecie istnienia ogólnopolskiego związku zawodowego w regionie. Jubileusz był okazją do podziękowań i wspom ... » więcej 2018-10-19, godz. 23:00 Tauron wspomoże brzeską szkołę zawodową. Powstanie specjalna klasa patronacka Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu podpisał specjalną umowę z Tauronem. Państwowa spółka będzie wspierać finansowo placówkę, a brzeska młodzież będzie mogł ... » więcej 2018-10-19, godz. 22:30 Sad dla mieszkańców. W Wawelnie posadzą drzewa starego typu Owoce dla mieszkańców Wawelna - w miejscowości powstanie ogólnodostępny sad. Na nieużytku rolnym zostaną posadzone drzewa i rośliny miododajne, zamontowane bę ... » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Na ulice Nysy znów wyjedzie elektryczny autobus. Na jednym ładowaniu będzie mógł przejechać do 160 kilometrów Kolejny autobus o napędzie elektrycznym trafił na testy do nyskiego MZK. Za kilka lat po ulicach miasta mają kursować co najmniej cztery takie pojazdy. » więcej 2018-10-19, godz. 21:00 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:45 Powojenne niewybuchy odkryte w kamienicy przy ul. 1 Maja w Opolu Brzescy saperzy zostali wezwani na interwencję do Opola. W jednej z kamienic w śródmieściu odkryto bowiem granaty prawdopodobnie z czasów drugiej wojny świato ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 Biznesowe Oskary rozdane. Najlepsze przedsiębiorstwa wyróżnione na Gali Biznesu Izba Gospodarcza 'Śląsk' i Opolskie Centrum Rozwoju i Gospodarki po raz szesnasty uhonorowały przedsiębiorców Biznesowymi Oscarami. Statuetki 'Firma Roku 2017 ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:30 Tłumy na wykładzie motywacyjnym Łukasza Jakóbiaka. W Opolu podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery Wykład motywacyjny youtubera Łukasza Jakóbiaka przyciągnął ponad 300 uczniów szkół średnich i gimnazjów na zakończenie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opol ... » więcej 2018-10-19, godz. 20:00 Opolski Alarm Smogowy zarzuca prezydentowi Opola brak działań na rzecz polepszenia jakości powietrza - Od 10 dni w Opolu utrzymuje się przekroczenie dopuszczalnego stężenia średniodobowego PM10 - informują działacze Opolskiego Alarmu Smogowego. Zarzucają m.in ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »