Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-20, 21:00 Autor: Witold Wośtak

O pomysłach na zmiany w komunikacji publicznej rozmawiali działacze Partii Razem w Pludrach

Spotkanie działaczy Partii Razem z mieszkańcami w Pludrach [fot. Okręg Opolski Partii Razem]
Spotkanie działaczy Partii Razem z mieszkańcami w Pludrach [fot. Okręg Opolski Partii Razem]
Wygodny transport publiczny to jeden z postulatów kandydatów partii Razem w wyborach do Sejmiku Województwa Opolskiego. Mówili o tym na dworcu kolejowym w Pludrach.
Wybrali to miejsce nieprzypadkowo, bo na wyremontowanej za miliony złotych stacji zatrzymują się 2 pociągi w tygodniu.

Jak mówi Jerzy Ochman, drugi na sejmikowej liście Razem w okręgu numer 2, Pludry to symbol zaniedbania komunikacji publicznej.

- Zmiany nie zawsze wymagają wielkich kosztów, bo często potrzeba tylko właściwego podejścia - przekonuje. - Komunikacja publiczna jest traktowana jako zło konieczne. Weźmy pod uwagę chociażby kwestię wspólnego rozkładu jazdy. Zebranie przy stole wszystkich przewodników i opracowanie rozkładu nie generuje wielkich kosztów. Samorządy mają zresztą te dane, tyle, że trzeba je zebrać i dać ludziom. Można udostępnić informacje w internecie, ale też nie wszyscy z niego korzystają, więc można by uruchomić linię telefoniczną.

Zdaniem Kamili Jarońskiej, "jedynki" listy Razem w okręgu numer 2, rozkład jazdy trzeba napisać wspólnie z mieszkańcami. - Chcemy linii autobusowej dla każdej wsi sołeckiej oraz dojeżdżania autobusów do stacji kolejowych, aby umożliwić wygodną przesiadkę. Chcemy też częstych połączeń – nawet dwóch na godzinę. To umożliwi pracownikom dojeżdżającym do pracy, studentom oraz uczniom właśnie wygodny transport.

Jerzy Ochman uważa, że komunikację publiczną organizują ludzie niekorzystający na co dzień z autobusów i pociągów.
Jerzy Ochman
Kamila Jarońska

Wiadomości z regionu

2018-12-09, godz. 20:43 Pieszy został potrącony na pasach Do zdarzenia doszło na ul. Prószkowskiej w Opolu. » więcej 2018-12-09, godz. 20:30 Opolscy górnicy swoje święto obchodzą przy kartach Barbórka przy skacie. W ten sposób opolscy górnicy obchodzą swoje święto. Przez cały dzień w restauracji Salomon w Opolu przy 28 stolikach rywalizuje 109 zawo ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:45 Ma 30 lat i jest najmłodszym starostą w województwie Tomasz Wiciak dwa tygodnie temu został nowym wicestarostą namysłowskim. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego jest najmłodszym, funkcyjnym samorządowcem powi ... » więcej 2018-12-09, godz. 19:00 Diecezja opolska ma blisko 60 nowych nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej Biskup Andrzej Czaja ustanowił w katedrze opolskiej 58 osób nadzwyczajnymi szafarzami komunii świętej. Ich zadaniem jest pomoc w rozdzielaniu komunii świętej ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:12 Ryk silników, dym i worki z prezentami. Motomikołaje w Głuchołazach [ZDJĘCIA] Narobili sporo dymu i hałasu, ale przywieźli też ze sobą ogromne worki prezentów. Ponad 40 biało-czerwonych postaci na motorach wjechało na głuchołaski rynek, ... » więcej 2018-12-09, godz. 18:10 Marsz Mikołajów w Opolu, czyli miłość, dobroć i dobroczynność dla innych Piąty raz przez Opole przeszedł marsz Mikołajów. Ta charytatywna akcja polega na tym, że osoby w przebraniu Mikołaja zbierają datki, które mają pomóc potrzebu ... » więcej 2018-12-09, godz. 16:45 W Kolonowskiem stawiają na edukację ekologiczną najmłodszych Ekologiczne zajęcia dla przedszkolaków i uczniów oraz ich rodziców i dziadków rozpoczynają się w gminie Kolonowskie. Nie będzie to jednak robienie ozdób czy t ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:44 W Niedzielnej Loży Radiowej o tym, czy warto stawiać na węgiel Czy Polska powinna odejść do węgla - to jeden z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. W programie poruszyliśmy temat związany z trwającym w Katowicach Szczytem K ... » więcej 2018-12-09, godz. 15:16 Trzy miejsca w gminie Dąbrowa mogą odzyskać dawny blask We współpracy z Opolem chcą zagospodarować trzy miejsca i dostosować je do potrzeb środowiska i mieszkańców. Gmina Dąbrowa wraz ze stolicą województwa chce st ... » więcej 2018-12-09, godz. 14:20 37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Mimo represji za opór przeciw władzy nie żałują 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego obchodzono w Opolu. W Muzeum Śląska Opolskiego zebrało się kilkadziesiąt osób, a wśród nich ci, którzy za protesty p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »