Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 10:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Jarosław Kaczyński w Radiu Opole: Chcemy wygrać, bo mamy plan działania. Nie chcemy nic zabierać samorządom [FILM, ZDJĘCIA]

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Opole
- Samorząd może zrobić bardzo wiele, ma wielkie uprawnienia. My nie chcemy mu nic zabierać. My wyciągamy rękę, aby współpracować - powiedział na antenie Radia Opole Jarosław Kaczyński. Prezes PiS był gościem Marka Świercza w specjalnym wydaniu Loży Radiowej. Przyjechał do Opola na konwencję samorządową partii rządzącej.
- Wyciągamy rękę ku temu, żeby współpracować, żeby po prostu ci, którzy są decydentami w samorządzie, współpracowali z tymi, którzy są decydentami na poziomie ogólnopolskim, ale także z innymi samorządami, bo to tworzy synergię. Synergię, która pozwoli załatwiać różne problemy niezałatwione, a ważne dla obywateli - mówi Jarosław Kaczyński. - Tylko współpraca ułatwi rozwój. My musimy nadrobić różnice między nami a naszymi zachodnimi sąsiadami. Nie mówię tylko o Niemczech, bo te różnice, choć się zmniejszają, wciąż są spore - dodaje Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się też do sytuacji, w której samorządy rządzone przez polityków opozycji, stawiają się w kontrze do rządu.

- Powstało takie przeświadczenie w Polsce, że można ignorować prawo. Co związane jest przede wszystkim z głębokimi politycznymi podziałami - mówił prezes PiS. - Sędziowie ignorują obowiązujące prawo, mogą też samorządowcy. Takie jest przeświadczenie niektórych. Ale to jest przeświadczenie bardzo niedobre, które obywatelom nie służy. Co najwyżej służy interesom pewnych korporacji, pewnych grup, które coś tam sobie chcą załatwić i uważają, że łatwiej im będzie coś załatwić, jeśli będzie tak, jak było. Nie będzie tak, jak było. Polska musi się zmieniać właśnie po to, żeby się rozwijać - dodaje Jarosław Kaczyński podkreślając, że ważne jest, by nasza europejskość była również "europejskością w portfelu".

Pytany o regionalne sprawy możliwej koalicji z Mniejszością Niemiecką, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że PiS nie odrzuca współpracy z nikim.

- Możemy stworzyć koalicję także z Mniejszością Niemiecką, jeżeli tylko będzie jakaś wspólna płaszczyzna programowa, ale ta wspólna płaszczyzna programowa będzie musiała obejmować zmiany, pozytywne zmiany, które będą służyły temu, żeby obywatelom tej ziemi się żyło lepiej i żeby się ona rozwijała - stwierdził.

Pytany o scenariusz w wyborach samorządowych na Opolszczyźnie prezes PiS odpowiedział: - Chcemy nie odbijać, a wygrywać, bo mamy plan działania, tak dla Opolszczyzny, jak i dla innych, poszczególnych regionów.

Wiadomości z regionu

2018-12-14, godz. 14:00 Wyprzedzała na łuku i omal nie doprowadziła do tragedii. Pirat spod Namysłowa ukarany grzywną [FILM] Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 39 między Namysłowem, a Rychtalem. Kierująca audi na jednym z zakrętów podjęła manewr wyprzedzania, omal nie spychaj ... » więcej 2018-12-14, godz. 14:00 Jeden z najgroźniejszych opolskich przestępców Michał K. ps. "Pasek" ponownie przed opolskim sądem Lata temu był doprowadzany na salę rozpraw przez antyterrorystów, miał status więźnia niebezpiecznego, a wstęp na parking przed sądem był mocno ograniczony. D ... » więcej 2018-12-14, godz. 13:00 Śledczy ustalili prawdopodobną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia Prokuratura i policja wytypowały potencjalną rodzinę mężczyzny, który dokonał samopodpalenia przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu dwa dni temu. Pobrano od ... » więcej 2018-12-14, godz. 12:30 Choinka za elektrośmieci - to propozycja dla mieszkańców Strzelec Opolskich Mieszkańcy gminy Strzelce Opolskie mogą wymienić elektrośmieci na choinki. Po raz trzeci przed ratuszem odbędzie się wymiana starych suszarek, laptopów czy te ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:45 Wraca ruch na DK 45 między Większycami i Reńską Wsią Kierowcy mogą korzystać z krajowej 45 między rondami w Większycach i Reńską Wsią. Mimo, że remont drogi zakończy się w przyszłym roku to ruch na tym odcinku w ... » więcej 2018-12-14, godz. 11:00 Szukamy genetycznego bliźniaka dla Magdy i Olivera W ten weekend w kilku lokalizacjach w Kędzierzynie-Koźlu, Walcach, Krapkowicach oraz Zdzieszowicach, przy okazji odwiedzin świątecznych jarmarków będzie można ... » więcej 2018-12-14, godz. 10:51 Samorządowcy z całej Opolszczyzny w jednym miejscu. Rozmawiają o dotacjach z RPO Samorządowcy z wszystkich gmin Opolszczyzny w jednym miejscu. W urzędzie marszałkowskim odbywa się regionalna konferencja, podczas której zostanie podsumowane ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Miało być studio nagrań i nowa kurtyna będą... wyremontowane łazienki W planach było stworzenie studia nagrań i zamontowanie nowoczesnej kurtyny, skończy się na remoncie łazienki. Gmina chce wprowadzić zmiany i poprawki w projek ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:30 Pies lub kot to nie zabawka. TOZ odradza dawanie żywych prezentów na święta Działacze opolskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami apelują - psy lub koty nie są dobrym pomysł na prezent pod choinkę. Co roku, już kilka dni po ... » więcej 2018-12-14, godz. 09:13 Zarzut zabójstwa dla matki z Ciecierzyna. - Mówiła nam, że jest chora - komentują mieszkańcy wsi [AKTUALIZACJA] W Ciecierzynie pod Byczyną na terenie jednej z posesji znaleziono zwłoki noworodka. Nieoficjalnie mówi się, że to nie jedyne makabryczne odkrycie w tym miejsc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »