Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-10, 10:00 Autor: Agnieszka Stefaniak

Jarosław Kaczyński w Radiu Opole: Chcemy wygrać, bo mamy plan działania. Nie chcemy nic zabierać samorządom [FILM, ZDJĘCIA]

Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Radia Opole
- Samorząd może zrobić bardzo wiele, ma wielkie uprawnienia. My nie chcemy mu nic zabierać. My wyciągamy rękę, aby współpracować - powiedział na antenie Radia Opole Jarosław Kaczyński. Prezes PiS był gościem Marka Świercza w specjalnym wydaniu Loży Radiowej. Przyjechał do Opola na konwencję samorządową partii rządzącej.
- Wyciągamy rękę ku temu, żeby współpracować, żeby po prostu ci, którzy są decydentami w samorządzie, współpracowali z tymi, którzy są decydentami na poziomie ogólnopolskim, ale także z innymi samorządami, bo to tworzy synergię. Synergię, która pozwoli załatwiać różne problemy niezałatwione, a ważne dla obywateli - mówi Jarosław Kaczyński. - Tylko współpraca ułatwi rozwój. My musimy nadrobić różnice między nami a naszymi zachodnimi sąsiadami. Nie mówię tylko o Niemczech, bo te różnice, choć się zmniejszają, wciąż są spore - dodaje Kaczyński.

Prezes PiS odniósł się też do sytuacji, w której samorządy rządzone przez polityków opozycji, stawiają się w kontrze do rządu.

- Powstało takie przeświadczenie w Polsce, że można ignorować prawo. Co związane jest przede wszystkim z głębokimi politycznymi podziałami - mówił prezes PiS. - Sędziowie ignorują obowiązujące prawo, mogą też samorządowcy. Takie jest przeświadczenie niektórych. Ale to jest przeświadczenie bardzo niedobre, które obywatelom nie służy. Co najwyżej służy interesom pewnych korporacji, pewnych grup, które coś tam sobie chcą załatwić i uważają, że łatwiej im będzie coś załatwić, jeśli będzie tak, jak było. Nie będzie tak, jak było. Polska musi się zmieniać właśnie po to, żeby się rozwijać - dodaje Jarosław Kaczyński podkreślając, że ważne jest, by nasza europejskość była również "europejskością w portfelu".

Pytany o regionalne sprawy możliwej koalicji z Mniejszością Niemiecką, prezes Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że PiS nie odrzuca współpracy z nikim.

- Możemy stworzyć koalicję także z Mniejszością Niemiecką, jeżeli tylko będzie jakaś wspólna płaszczyzna programowa, ale ta wspólna płaszczyzna programowa będzie musiała obejmować zmiany, pozytywne zmiany, które będą służyły temu, żeby obywatelom tej ziemi się żyło lepiej i żeby się ona rozwijała - stwierdził.

Pytany o scenariusz w wyborach samorządowych na Opolszczyźnie prezes PiS odpowiedział: - Chcemy nie odbijać, a wygrywać, bo mamy plan działania, tak dla Opolszczyzny, jak i dla innych, poszczególnych regionów.

Wiadomości z regionu

2018-10-24, godz. 07:30 Żołnierze rozpoczęli akcję rekrutacyjną na Opolszczyźnie. "To stała i pewna praca" Ruszyła opolska część ogólnopolskiej kampanii rekrutacyjnej, pt. 'Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej'. Do grudnia żołnierze będą spotykać się z mieszkańcami, ... » więcej 2018-10-24, godz. 07:15 "Myślałam, że będzie druga tura". Sabina Nowosielska o wynikach wyborów na prezydenta Kędzierzyna-Koźla W Kędzierzynie-Koźlu wybory na prezydenta miasta wzbudzały wiele emocji. Pomimo ostrej kampanii wyborczej, zakończyły się jednak reelekcją Sabiny Nowosielskie ... » więcej 2018-10-24, godz. 06:00 Zmiany, zmiany, zmiany... Dąbrową zarządzać będzie kobieta Pracownica urzędu zastąpi Marka Leję w fotelu wójta gminy Dąbrowa. Katarzyna Gołębiowska-Jarek w wyborach wyprzedziła urzędującego burmistrza i zdobyła o 334 ... » więcej 2018-10-24, godz. 06:00 Bez zmian na politycznej scenie Głubczyc. Burmistrz zostaje Adam Krupa po raz trzeci z rzędu został wybrany na burmistrza Głubczyc. Wygrał w pierwszej turze, w której uzyskał blisko 61 proc. głosów. » więcej 2018-10-24, godz. 05:55 Potrącenie pieszej na ul. Fabrycznej w Opolu Do potrącenia ciężarnej kobiety doszło wczoraj (23.10) przed godziną 20 na ul. Fabrycznej w Opolu. Kierowca audi uderzył w kobietę na oznakowanym przejściu ni ... » więcej 2018-10-23, godz. 21:00 Nowe ścieżki i woliera australijska w opolskim ZOO W opolskim ogrodzie zoologicznym rozpoczęły się pierwsze prace porządkowe i modernizacyjne. Powstaną nowe ścieżki spacerowe oraz woliera australijska. Nowa na ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:30 Róża Malik nie będzie już burmistrzem. Burmistrz elekt: zmiany są potrzebne. Mieszkańcy podzieleni Zmiany powyborcze w powiecie opolskim. Prószków będzie miał nowego burmistrza. Róża Malik po kilkunastu latach żegna się z funkcją włodarza gminy. Zastąpi ją ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Zadecydowało osiem głosów. Łukasz Dymek wyprzedził byłego wiceministra Tadeusza Jarmuziewicza Osiem głosów zdecydowało o zwycięstwie w wyborach do sejmiku województwa opolskiego. Taką różnicą Łukasz Dymek z Nowoczesnej, który startował w ramach Koalicj ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 W Pępicach chcą powalczyć z piratami drogowymi. Mogą w tym pomóc nowoczesne rozwiązania Mieszkańcy sołectwa w ubiegłym tygodniu złożyli stosowną petycję do władz Skarbimierza, aby w Pępicach uruchomić nowy system, który skutecznie „wyhamuje” pira ... » więcej 2018-10-23, godz. 20:00 Ziemia Strzelecka może rządzić sama, ale chce szukać partnerów Stowarzyszenie Ziemia Strzelecka ma większość w radzie miasta, ale zapowiada koalicję z innymi ugrupowaniami, żeby działać dla dobra wszystkich mieszkańców St ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »