Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-03, 15:50 Autor: Marzena Śmierciak

Nowa piątka Morawieckiego. Komentarz posłanki PiS Katarzyny Czochary

Katarzyna Czochara zabiega o miejsca pracy dla Prudnika [zdj. Radio Opole]
Katarzyna Czochara zabiega o miejsca pracy dla Prudnika [zdj. Radio Opole]
- "Nowa piątka Morawieckiego" pokazuje, że PiS jest blisko mieszkańców kraju - stwierdziła dziś (03.09) w "Poglądach i osądach" posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara. Nasz drugi poranny gość odniósł się do niedzielnej konwencji wyborczej ugrupowania.
- Przed jesiennymi wyborami jesteśmy zjednoczeni, silni i gotowi do zmian, również na poziomie samorządowym, czyli w gminach i w powiatach - stwierdziła Katarzyna Czochara. - My, jako Zjednoczona Prawica, pokazaliśmy przez ostanie trzy lata, że możliwe jest dotrzymywanie słowa danego wyborcom.

- Jak mówiliśmy już wielokrotnie, my chcemy słuchać i słuchamy naprawdę bardzo uważnie i te tematy, które najczęściej się pojawiały na spotkaniach z mieszkańcami, zostały ujęte w tych wszystkich założenia [red. tzw. w nowej piątce Morawieckiego]. To między innymi kwestia nieodpowiedniej infrastruktury drogowej, czy chodnikowej w takich małych miejscowościach, gdzie nasze pociechy idąc do szkoły narażone są na duże niebezpieczeństwo - tłumaczył Czochara.

Przypomnijmy, że premier zapowiedział wczoraj (02.09) m.in. budowę lub naprawę chodników prowadzących do szkoły.

Mateusz Morawiecki podczas konwencji w Warszawie przedstawił pięć punktów dla samorządów. Pierwszy z nich dotyczy ocieplenia mieszkań - we wrześniu ma się rozpocząć program termomodernizacji "ciepły dom" oraz segregacji śmieci, który ma się przyczynić do poprawy stanu środowiska.

Propozycja dotycząca osób starszych zakłada co najmniej dwukrotne zwiększenie wydatków na domy seniora. Na młodych ludzi premier chce przeznaczyć 500 mln złotych - to tematyczne place zabaw dla dzieci, ośrodki sportowe, siłownie plenerowe.

Trzeci punkt "Nowoczesna gmina" przewiduje współfinansowanie napraw chodników i renowacji dworców kolejowych. Premier zapowiedział, że rząd zainwestuje w ten cel miliardy złotych.

Czwarta propozycja to 100 megabitów na 100-lecie niepodległości. Ostatnia z propozycji dotyczy przeznaczania środków na budżety obywatelskie dla gmin miejsko-wiejskich i wiejskich. Premier Morawiecki powiedział, że na wsparcie tych budżetów zostanie przeznaczone 300 mln złotych.
Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej 2020-04-04, godz. 16:30 2 karetki i nowy sprzęt. 30 milionów złotych na zakupy dla służby zdrowia z unijnych pieniędzy Dwie nowe karetki z pełnym wyposażeniem i dodatkowych sprzęt do używanych już ambulansów - to wszystko ma trafić do Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego. Zakupy… » więcej 2020-04-04, godz. 16:00 Uprawiał konopie korzystając z poradnika? Śledztwo ws. 26-latka z Ziębic Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi gminy Ziębice (woj. dolnośląskie), zatrzymanemu pod zarzutem uprawy konopi. Śledztwo w tej sprawie… » więcej 2020-04-04, godz. 15:28 Dachowanie w Krasiejowie Do dachowania samochodu osobowego doszło ok. 13:00 na drodze w Krasiejowie. Jak informują służby, kierowca osobowego matiza został 'lekko poszkodowany'. Na miejsce… » więcej 2020-04-04, godz. 15:00 Załoga nyskiego szpitala będzie zbadana na obecność koronawirusa. "Mają kontakt z zakażonymi, mogli przejść chorobę be… Część kadry nyskiego szpitala będzie poddana przesiewowym badaniom na obecność koronawirusa. W ten sposób placówka chce ograniczyć ryzyko nieświadomego przenoszenia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »