Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-27, 21:00 Autor: Daniel Klimczak

Ruchem i dietą walczą z cukrzycą. "Farmakologia jest na końcu"

Uczestnicy wycieczki przed pałacem w Kamieńcu Ząbkowickim [fot. Walentyna Witkowska]
Uczestnicy wycieczki przed pałacem w Kamieńcu Ząbkowickim [fot. Walentyna Witkowska]
Pomiar zawartości cukru we krwi [fot. pixabay.com]
Pomiar zawartości cukru we krwi [fot. pixabay.com]
Brzescy diabetycy wiedzą, że w walce z cukrzycą liczy się nie tylko farmakologia, ale też zdrowy tryb życia.
W tym celu, dwa razy w roku wybierają się w różne zakątki kraju, by poprzez ruch i kontakt z przyrodą uzupełniać standardowe metody leczenia. Celem ostatniej wyprawy były Kotlina Kłodzka i Góry Stołowe.

Prezes brzeskiego koła nr 1 Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Walentyna Witkowska wyjaśnia, jakie znaczenie ma dla chorych na cukrzycę aktywny tryb życia. - To zmęczenie, ale umiarkowane zmęczenie bardzo korzystnie wpłynęło na poziomy cukru. Nawet żeśmy robili pomiary, to był dowód na to, jak należy prowadzić cukrzycę. Pierwszy jest ruch, druga dieta, trzecia dopiero farmakologia.

Jak zdradza Walentyna Witkowska, efekty takich wędrówek pozytywnie zaskoczyły wielu uczestników. Celem kolejnej wyprawy będzie Stobrawski Park Krajobrazowy.
Walentyna Witkowska

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »