Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-02, 08:45 Autor: Ewelina Laxy

Opole: Diabetycy uczyli się o roli sportu

ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu. Michał Jeliński
ACTCTIVEdiabet w Opolu. Michał Jeliński
ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu
Aktywność i sport dla diabetyków - w Opolu rozmawiano i namawiano cukrzyków typu pierwszego do uprawiania sportu. W spotkaniu ACTCTIVEdiabet wzięli udział specjaliści, którzy uczyli cukrzyków, a także ich rodziny jak bezpiecznie ćwiczyć i być aktywnym.
Organizatorem wydarzenia jest Michał Jeliński - mistrz olimpijski z 2002 roku w wioślarstwie, który choruje na cukrzycę typu pierwszego. Jak mówi, najważniejsze jest uświadomienie młodych ludzi, że sport pozytywnie wpłynie na komfort ich codziennego życia.

- Na pewno jest o wiele tańszy i prostszy w dostępie, niż cały system do obsługi choroby, czyli koszt pompy insulinowej, koszt insulin w skali całego życia. Inwestowanie w siebie właśnie przez ruch to jest rzecz kluczowa i o tym staramy się mówić, nie tylko tym młodym ludziom, ale także rodzicom. Rodzice są tak naprawdę tymi pierwszymi trenerami. Myślę, że to jest najważniejsza rzecz w cukrzycy: myśleć o sobie, dbać o swoją kondycję i patrzeć na ruch jako narzędzie do wyrównania w skali całego życia.

ACTIVEdiabet w Opolu zostało zorganizowane po raz pierwszy. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków PFRON i urzędu marszałkowskiego.

Wiadomości z regionu

2019-02-17, godz. 08:30 Rodłacy świętują. 96 lat temu powołano w Opolu I Dzielnicę Związku Polaków w Niemczech Uroczystości upamiętniające 96. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech odbędą się w stolicy województwa. Rozpocznie je o godzinie 10:30 ms ... » więcej 2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »