Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-09-02, 08:45 Autor: Ewelina Laxy

Opole: Diabetycy uczyli się o roli sportu

ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu. Michał Jeliński
ACTCTIVEdiabet w Opolu. Michał Jeliński
ACTCTIVEdiabet w Opolu
ACTCTIVEdiabet w Opolu
Aktywność i sport dla diabetyków - w Opolu rozmawiano i namawiano cukrzyków typu pierwszego do uprawiania sportu. W spotkaniu ACTCTIVEdiabet wzięli udział specjaliści, którzy uczyli cukrzyków, a także ich rodziny jak bezpiecznie ćwiczyć i być aktywnym.
Organizatorem wydarzenia jest Michał Jeliński - mistrz olimpijski z 2002 roku w wioślarstwie, który choruje na cukrzycę typu pierwszego. Jak mówi, najważniejsze jest uświadomienie młodych ludzi, że sport pozytywnie wpłynie na komfort ich codziennego życia.

- Na pewno jest o wiele tańszy i prostszy w dostępie, niż cały system do obsługi choroby, czyli koszt pompy insulinowej, koszt insulin w skali całego życia. Inwestowanie w siebie właśnie przez ruch to jest rzecz kluczowa i o tym staramy się mówić, nie tylko tym młodym ludziom, ale także rodzicom. Rodzice są tak naprawdę tymi pierwszymi trenerami. Myślę, że to jest najważniejsza rzecz w cukrzycy: myśleć o sobie, dbać o swoją kondycję i patrzeć na ruch jako narzędzie do wyrównania w skali całego życia.

ACTIVEdiabet w Opolu zostało zorganizowane po raz pierwszy. Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków PFRON i urzędu marszałkowskiego.

Wiadomości z regionu

2019-11-13, godz. 21:00 Degustacja tradycyjnych potraw w nowoczesnym wydaniu. Wystartował "Opolski Bifyj" Uroczystą kolacją degustacyjną na zamku w Mosznej zainaugurowano III edycję festiwalu 'Opolski Bifryj'. Pięciu szefów kuchni przygotowało w sumie pięć tradycyjnych… » więcej 2019-11-13, godz. 20:45 Brzeg szuka pieniędzy na zagospodarowanie wieży ciśnień. Ma już plany na ten obiekt Władze Brzegu wciąż szukają pieniędzy na remont wieży ciśnień przy ulicy Rybackiej. Według planów magistratu, w przyszłości będzie mogło tam powstać na przykład… » więcej 2019-11-13, godz. 20:30 Podzielmy się nie tylko dobrem materialnym. W niedzielę (17.11) Światowy Dzień Ubogich w Opolu Słowa papieża Franciszka 'Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie' i hasło 'Podziel się ciepłem', to będą motywy przewodnie 3. Światowego Dnia Ubogich w… » więcej 2019-11-13, godz. 19:45 Więcej chętnych na radnych wśród młodzieży, niż dorosłych Po raz pierwszy w historii Walce mają młodzieżową radę gminy. To organ doradczy dla rajców gminnych, choć niewykluczone, że za kilka lat ta młodzież zastąpi obecnie… » więcej 2019-11-13, godz. 18:15 Radny Sławomir Batko pyta Urząd Miasta Opola o kostkę z ulicy Krakowskiej - Co się stało ze starą kostką z ulicy Krakowskieje - pyta opolski radny PiS Sławomir Batko w imieniu mieszkańców. Według radnego kostka była w dobrym stanie i… » więcej 2019-11-13, godz. 18:00 Były reprezentant Polski w piłce nożnej skazany za nielegalne składowanie śmieci Sąd odwoławczy w Opolu prawomocnie skazał piłkarza Mariusza Ś., byłego reprezentanta Polski i gracza Ruchu Chorzów, za nielegalne składowanie blisko 300 ton śmieci… » więcej 2019-11-13, godz. 17:47 DK 46 zablokowana po wypadku [AKTUALIZACJA] Uwaga na utrudnienia na drodze krajowej nr 46. Między Wrzoskami a Dąbrową w okolicach rozjazdu na Brzeg i Nysę doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów … » więcej 2019-11-13, godz. 17:45 PIP o wypadku uczniów w Brzegu: Doszło do wybuchu gazu, są wątpliwości czy chłopcy pracowali we właściwym zakładzie Wybuch ulatniającego się gazu był przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj (12.11) na terenie jednego z warsztatów samochodowych w Brzegu. Tak wynika ze wstępnych… » więcej 2019-11-13, godz. 17:04 Jedni owoce, inni sześć łyżeczek cukru. Opolscy studenci mogli się przebadać pod kątem cukrzycy Jest jedną z chorób cywilizacyjnych, a liczba zachorowań na nią na całym świecie rośnie w lawinowym tempie. Cukrzyca, to jedna z najniebezpieczniejszych chorób… » więcej 2019-11-13, godz. 15:45 Prace ekshumacyjne w grobie powstańczym pod Górą św. Anny [ZDJĘCIA] Historycy z Instytutu Pamięci Narodowej przeprowadzili prace badawcze w starej mogile powstańczej na zboczu Góry św. Anny. Zarośnięte miejsce było od dawna zapomniane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »