Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-08-02, 14:40 Autor: Katarzyna Zawadzka

Motorówka uderzyła w łódź. Wypadek na Jeziorze Nyskim

Motorówka uderzyła w łódź. Wypadek na Jeziorze Nyskim [fot. WOPR]
Motorówka uderzyła w łódź. Wypadek na Jeziorze Nyskim [fot. WOPR]
Do zderzenia motorówki z zacumowaną łódką doszło na Jeziorze Nyskim. Motorówka płynęła z trzema osobami na pokładzie. Ciągnęła za sobą mężczyznę na nartach wodnych. Dwie osoby są ranne, ale nie mają poważnych obrażeń.
- Z nieznanych przyczyn sternik kierujący motorówką uderzył w łódź - mówi prezes nyskiego WOPR-u Jarosław Białochławek. - Sternik i młoda osoba zostali ranni. Narciarzowi nic się nie stało. Łódź została poważnie uszkodzona, bo zaczęła tonąć. Szybko ze stanicy wypłynęły dwie łodzie ratunkowe, sześciu ratowników i dwóch policjantów wodnych, którzy zabezpieczyli osoby poszkodowane do czasu przyjazdu karetki. Szybciutko ściągnęli tonącą łódź i zabezpieczyli na brzegu. Osoby poszkodowane przekazali karetce pogotowia - dodaje.

Jak powiedział Radiu Opole Białochławek poszkodowana w zderzeniu dziewczynka ma złamaną kostkę, a druga osoba rozcięty łuk brwiowy. - Szczęście w nieszczęściu, że to się tak skończyło, bo huk był przepotężny - dodaje prezes nyskiego WOPR-u.
Jarosław Białochławek

Wiadomości z regionu

2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:00 OSP Dobieszowice wraca do działania po 4 latach przerwy OSP Dobieszowice, po czterech latach niebytu, wraca do akcji. Po zburzeniu starej remizy jednostka nie była w stanie zachować gotowości bojowej - sprzęt był p ... » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Wysypisko pod Nysą będzie rozbudowywane. Powstanie kwatera mogąca pomieścić 320 tysięcy kubików śmieci Składowisko odpadów w podnyskich Domaszkowicach będzie rozbudowane. W ciągu najbliższych 150 dni powstanie tam kolejna kwatera na śmieci. » więcej 2019-08-22, godz. 20:00 Mieszkaniec Nysy przechowywał w garażu używki warte 140 tysięcy złotych. Tytoń i alkohol nie miały znaków akcyzy Kontrabandę o rynkowej wartości około 140 tysięcy złotych odnaleźli wczoraj (21.08) funkcjonariusze Opolskiej Krajowej Administracji Skarbowej. » więcej 2019-08-22, godz. 18:30 Wspólny projekt Głubczyc i Vitkova ,,Minerały i flora na pograniczu polsko-czeskim" zakończony Po polskiej stronie - świeże nasadzenia i mała architektura w parku przy ul. Sobieskiego w Głubczycach, po czeskiej - w Vitkowie - nowy park z charakterystycz ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Roman Kolek powalczy o mandat senatora z ramienia Koalicji Obywatelskiej. "Wynik wyborów ważniejszy od ambicji" Roman Kolek kandydatem Koalicji Obywatelskiej oraz KWW Mniejszość Niemiecka w jesiennych wyborach do Senatu. Obecny wicemarszałek województwa wystartuje w okr ... » więcej 2019-08-22, godz. 18:00 Budowa centrum przesiadkowego Opole Główne droższa o 14 milionów złotych. Ratusz ma rozwiązanie Opolski ratusz ma pomysł na rozwiązanie problemu z wyłonieniem wykonawcy na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego Opole Główne. Chodzi o dołożenie brakuj ... » więcej 2019-08-22, godz. 17:12 Wypadek na terenie budowy w Mosznej. Mężczyzna przysypany zwałami ziemi Mężczyzna, na którego zsunęła się pryzma ziemi, trafił do szpitala. Do wypadku doszło na terenie budowy w Mosznej. » więcej 2019-08-22, godz. 16:04 Kolizja trzech aut "pod taśmociągiem" na DK 45 Do groźnie wyglądającej kolizji 3 aut osobowych doszło w Zimnicach Wielkich, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 45 Opole - Racibórz oraz drogi wojewódzkiej w k ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »