Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-10, 20:00 Autor: Justyna Maćkowiak

WIOŚ o nielegalnym składowisku w Dąbrowie: Kontrola tego miejsca trwa już kilkanaście dni

Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
- Nie wiem, czy było to podpalenie. To wyjaśnią odpowiednie służby - powiedział w Loży Radiowej Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Krzysztof Gaworski odnosząc się do pożaru śmieci na nielegalnym składowisku w Dąbrowie. Strażacy cały czas pracują na miejscu dogaszając pożar.
- Z badań wynika, że w powietrzu nie ma żadnych substancji. które mogłyby zagrażać okolicznym mieszkańcom - zapewnił gość Radia Opole i dodał, że składowisko było kontrolowane od kilkunastu dni.

- Od godziny 2:00 w nocy (09.07) pracownicy Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu uczestniczyli w całym zdarzeniu, służyli pomocą dowódcy akcji, monitorowali również teren. Rano przeprowadzone były badania, także podczas rozpoczęcia kontroli były pobrane próby gleby, a więc długo przed pożarem. Próbki są obecnie badane. Kolejne próby zostaną pobrane po całkowitym zakończeniu akcji gaśniczej. Po otrzymaniu wyników badań będzie można stwierdzić, czy doszło np. do skażenia wód gruntowych - dodaje inspektor Gaworski.

Na wyniki tych badań będziemy musieli poczekać najkrócej dwa tygodnie. Kontrola składowiska przez inspektorów WIOŚ miała zakończyć się w tym tygodniu.
Krzysztof Gaworski

Wiadomości z regionu

2018-09-18, godz. 22:30 Sabina Nowosielska ogłosiła program wyborczy i kandydatów na radnych Sabina Nowosielska będzie ubiegać się o reelekcję na stanowisko prezydenta Kędzierzyna-Koźla. Dzisiaj (18.09) przedstawiła swój program wyborczy i kandydatów ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:15 Wioski wzięły wszystko. Znamy wyniki głosowania na Strzelecki Budżet Obywatelski Projekty, które będą realizowane z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego, ulokowane będą w sołectwach wiejskich gminy Strzelce Opolskie. Największą popularn ... » więcej 2018-09-18, godz. 22:00 Pijany, wiekowy rowerzysta na drodze wojewódzkiej Jeden dzień i trzech pijanych kierujących. Tak wygląda wtorkowa statystyka strzeleckiej policji. Rekordzistą okazał się 72-letni rowerzysta. O tym, że jedzie ... » więcej 2018-09-18, godz. 21:00 Prudnik: zrewidowano napis na pomniku ofiar nazistów Zmieni się inskrypcja na prudnickim pomniku więźniów największego niemieckiego obozu koncentracyjnego. Jest niezgodna z ustawą o zakazie propagowania komunizm ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:15 Opolskie! Wspólna sprawa - KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła pełne listy kandydatów na wybory samorządowe KWW Mniejszość Niemiecka ogłosiła kandydatów na radnych sejmiku, rad gmin i powiatów oraz wójtów i burmistrzów, którzy wystartują w zbliżających się wyborach ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Głuchołaski ambulans prezentem dla armeńskiego szpitala Głuchołaski Zakład Opieki Zdrowotnej przekazał niepotrzebną już karetkę placówce, która znajduje się w Talinie. To miasto partnerskie, z którym powiat nyski w ... » więcej 2018-09-18, godz. 20:00 Kolejny kandydat na burmistrza Brzegu. Lokalny komitet rusza do wyborów Obywatelski komitet „NIE dla więzienia, TAK dla połączenia” oficjalnie rozpoczął kampanię. Dziś (18.09) liderzy lokalnego ugrupowania przedstawili kandydata n ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:45 Umowa patronacka miedzy kluczborskim ogólniakiem, a opolskim uniwersytetem nabierze wymiaru praktycznego Zajęcia na opolskiej uczelni i korzystanie z jej zasobów dydaktycznych. Pogłębianie wiedzy, głównie z chemii i biologii. W ramach umowy z Collegium Medicum op ... » więcej 2018-09-18, godz. 18:30 Maciej Sonik chwali się poparciem pod listami kandydatów, a Andrzej Kasiura pyta o merytoryczną kampanię Ponad 4250 podpisów poparcia pod listami kandydatów do łącznie trzech rad gmin i rady powiatu krapkowickiego zebrał Komitet Wyborczy Wyborców Macieja Sonika. ... » więcej 2018-09-18, godz. 17:30 Związek Inwalidów Wojennych RP ma 100 lat. "To godna organizacja" Związek Inwalidów Wojennych RP obchodzi stulecie. Obecnie organizacja na Opolszczyźnie liczy około 200 członków. Zrzesza osoby, które walczyły jeszcze podczas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »