Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-10, 20:00 Autor: Justyna Maćkowiak

WIOŚ o nielegalnym składowisku w Dąbrowie: Kontrola tego miejsca trwa już kilkanaście dni

Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
- Nie wiem, czy było to podpalenie. To wyjaśnią odpowiednie służby - powiedział w Loży Radiowej Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Krzysztof Gaworski odnosząc się do pożaru śmieci na nielegalnym składowisku w Dąbrowie. Strażacy cały czas pracują na miejscu dogaszając pożar.
- Z badań wynika, że w powietrzu nie ma żadnych substancji. które mogłyby zagrażać okolicznym mieszkańcom - zapewnił gość Radia Opole i dodał, że składowisko było kontrolowane od kilkunastu dni.

- Od godziny 2:00 w nocy (09.07) pracownicy Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu uczestniczyli w całym zdarzeniu, służyli pomocą dowódcy akcji, monitorowali również teren. Rano przeprowadzone były badania, także podczas rozpoczęcia kontroli były pobrane próby gleby, a więc długo przed pożarem. Próbki są obecnie badane. Kolejne próby zostaną pobrane po całkowitym zakończeniu akcji gaśniczej. Po otrzymaniu wyników badań będzie można stwierdzić, czy doszło np. do skażenia wód gruntowych - dodaje inspektor Gaworski.

Na wyniki tych badań będziemy musieli poczekać najkrócej dwa tygodnie. Kontrola składowiska przez inspektorów WIOŚ miała zakończyć się w tym tygodniu.
Krzysztof Gaworski

Wiadomości z regionu

2018-07-20, godz. 12:30 Wyjechali na patrol i zatrzymali przestępcę, którego szukał Interpol. Wszystko zaczęło się od niedopałka papierosa Funkcjonariusze z Namysłowa, jak każdego dnia patrolowali ulice w mieście i okolicznych sołectwach. W pewnym momencie zauważyli młodego mężczyznę, który rzuci ... » więcej 2018-07-20, godz. 12:15 Na Opolszczyźnie nie ma zagrożenia hydrologicznego - W ciągu ostatnich trzech dni na Opolszczyźnie nie mieliśmy żadnej interwencji związanej z zagrożeniem hydrologicznym - powiedział w porannej rozmowie 'W czt ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:45 Zwycięską koncepcję nowego stadionu w Opolu poznamy w sierpniu Jest 11 koncepcji urbanistyczno-architektonicznych na nowy stadion w Opolu. Najlepsza zostanie wybrana w połowie sierpnia, kiedy to zbierze się komisja konkur ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:44 Szpital w Ozimku wstrzymał przyjmowanie pacjentów na planowane zabiegi. W wodzie wykryto bakterie Escherichia coli Szpital w Ozimku wstrzymał przyjmowanie pacjentów na planowane zabiegi. Decyzję podęto po tym, jak sanepid wykrył bakterię Escherichia coli w tamtejszej insta ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:29 Modrzewie sprzed kędzierzyńskiej pływalni jednak do wycięcia Modrzewie, które rosną przed pływalnią w Kędzierzynie-Koźlu, jednak trzeba będzie wyciąć. Według opinii dendrologa, grożą one wywróceniem i stanowią zagrożeni ... » więcej 2018-07-20, godz. 11:12 Sanepid i PGKiM sprawdzają gdzie jest źródło skażenia wody w Ozimku Sanepid jeszcze raz dzisiaj (20.07) sprawdzi, czy woda w szpitalu w Ozimku jest skażona. Podczas badań w tym tygodniu okazało się, że mimo, iż dociera tam wod ... » więcej 2018-07-20, godz. 08:45 Jest awans. Szef opolskich policjantów będzie nadinspektorem Inspektor Jarosław Kaleta, Komendant Wojewódzki Policji w Opolu odbierze w piątek (20.07) nominację na stopień nadinspektora. Prezydent Andrzej Duda na wniose ... » więcej 2018-07-20, godz. 08:44 Szef wojewódzkiego zarządzania kryzysowego: W Dąbrowie prawdopodobnie doszło do skażenia ziemi - Prawdopodobnie na pogorzelisku w Dąbrowie będziemy mieli do czynienia ze skażeniem ziemi - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Henryk Ferster, dy ... » więcej 2018-07-20, godz. 08:00 Jest już gipsowy model pomnika marszałka Piłsudskiego. Stanie przed urzędem miasta w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed 11 listopada ma być gotowy pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, który stanie na placu Rady Europy przed urzędem miasta w Kędzierzynie-Koźlu. Tr ... » więcej 2018-07-20, godz. 07:45 Zmiany wzdłuż ul. Chabrów w Opolu. Powstaną zatoki postojowe, docelowo nie będzie ulic dwukierunkowych Nie będzie powrotu do ulic dwukierunkowych w „dzielnicy kwiatów” na opolskich Chabrach. Budowa ronda na Luboszyckiej oraz prośby dyrekcji pobliskiej szkoły po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »