Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-10, 20:00 Autor: Justyna Maćkowiak

WIOŚ o nielegalnym składowisku w Dąbrowie: Kontrola tego miejsca trwa już kilkanaście dni

Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Dogaszanie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
Krzysztof Gaworski [fot.Paweł Grabek]
- Nie wiem, czy było to podpalenie. To wyjaśnią odpowiednie służby - powiedział w Loży Radiowej Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Krzysztof Gaworski odnosząc się do pożaru śmieci na nielegalnym składowisku w Dąbrowie. Strażacy cały czas pracują na miejscu dogaszając pożar.
- Z badań wynika, że w powietrzu nie ma żadnych substancji. które mogłyby zagrażać okolicznym mieszkańcom - zapewnił gość Radia Opole i dodał, że składowisko było kontrolowane od kilkunastu dni.

- Od godziny 2:00 w nocy (09.07) pracownicy Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu uczestniczyli w całym zdarzeniu, służyli pomocą dowódcy akcji, monitorowali również teren. Rano przeprowadzone były badania, także podczas rozpoczęcia kontroli były pobrane próby gleby, a więc długo przed pożarem. Próbki są obecnie badane. Kolejne próby zostaną pobrane po całkowitym zakończeniu akcji gaśniczej. Po otrzymaniu wyników badań będzie można stwierdzić, czy doszło np. do skażenia wód gruntowych - dodaje inspektor Gaworski.

Na wyniki tych badań będziemy musieli poczekać najkrócej dwa tygodnie. Kontrola składowiska przez inspektorów WIOŚ miała zakończyć się w tym tygodniu.
Krzysztof Gaworski

Wiadomości z regionu

2018-12-11, godz. 17:15 Komunikacyjny chaos na Górze św. Anny. "Niektórzy kierowcy nawet tam utknęli" Kierowcy jadący na Górę św. Anny utknęli w połowie drogi do bazyliki i domu pielgrzyma. Mimo informacji na tablicach objazdowych, że da się tam dojechać, drog ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:15 Stwierdzenie zgonu może trwać kilka godzin. W tym czasie policjanci pilnują ciała zamiast patrolować ulice Czy policja jest w stanie strzec bezpieczeństwa, gdy jeden patrol zamiast pełnić normalną służbę, pilnuje ciała zmarłej osoby? O to pytają mieszkańcy Głuchoła ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Wypadek na opolskim odcinku autostrady. Są utrudnienia [AKTUALIZACJA] Na 242 km autostrady w kierunku Katowic, na wysokości Dąbrówki w gminie Prószków doszło do zderzenia 4 samochodów osobowych. Jeden pojazd dachował, jedna osob ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:40 Bezpłatna poradnia prawno-mediacyjna otwarta dla mieszkańców województwa opolskiego Infolinia, porady z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz mediacje - w Opolu przy ul Kępskiej 7, w siedzibie fundacji Harmonia Życia otwarto dziś porad ... » więcej 2018-12-11, godz. 16:00 Ruszył nabór do Rady Seniorów Miasta Opola. Będą spore zmiany Można już zgłaszać kandydatury osób, które wejdą w skład III kadencji Rady Seniorów Miasta Opola. To organ doradczy radnych i prezydenta stolicy regionu. W ty ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:45 Namysłów chce zadbać o środowisko. Gmina podpisała deklarację „Solidarność dla klimatu” Burmistrzowie i radni z 17 gmin w Polsce podpisali stosowną deklarację, dzięki której zwracają uwagę, że polityka klimatyczna i energetyczna są nierozłączne - ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:00 Policja szuka zaginionego Piotra Szafrańskiego i prosi o pomoc Opolska policja poszukuje zaginionego 31-letniego Piotra Szafrańskiego. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 29 listopada około godziny 17:00 na ulicy Nysy Ł ... » więcej 2018-12-11, godz. 15:00 Prudnik: radni PiS zamierzają wprowadzić nowe zadania do budżetu gminy Chcą, aby ruszyła realizacja ich obietnic z samorządowej kampanii wyborczej. Prudniccy radni miejscy Prawa i Sprawiedliwości złożyli poprawki do projektu przy ... » więcej 2018-12-11, godz. 14:00 Ponad 3 tysiące ciasteczek do rozdania. Sołtys Jarnołtówka przed świętami odwiedzi mieszkańców wsi Rozda ponad 3 tysiące ciasteczek i odwiedzi każdego mieszkańca wsi. Sołtys Jarnołtówka po raz kolejny zawita do wszystkim domów ze świątecznymi i noworocznymi ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:00 Kawecka zostanie skreślona z PO? "Nie jestem opolskim Kałużą" - Albo przystąpi do klubu, albo automatycznie zostanie skreślona z list członków Platformy Obywatelskiej - pismo z takim ultimatum zarząd partii wysłał do Jol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »