Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-09, 11:30 Autor: Witold Wośtak

Od kilkunastu godzin płonie nielegalne składowisko odpadów w Dąbrowie. Policja zatrzymała dwie osoby

Pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Pożar nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie [fot. Witold Wośtak]
Trwa gaszenie pożaru nielegalnego składowiska odpadów w Dąbrowie. Płoną tworzywa sztuczne na powierzchni 2600 metrów kwadratowych, a z ogniem walczy obecnie ponad 60 strażaków.
Policjanci z komendy miejskiej w Opolu zatrzymali już kobietę i mężczyznę z powiatu opolskiego, którzy są podejrzewani o spowodowanie pożaru wielkich rozmiarów. Grozi za to do 10 lat więzienia.

- Na miejscu jest 19 wozów gaśniczych państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Nasze działania polegają na gaszeniu okrążającym - mówi młodszy brygadier Dariusz Gieroń z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu. - Akcja z pewnością potrwa dość długo – myślę, że nie zakończy się do wieczora. Bardzo trudno jest dokładnie określić ilość tego materiału. Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie doprecyzować, jakiego rodzaju i co dokładnie zostało tam zmieszane.

Jak mówi Marek Leja, wójt gminy Dąbrowa, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska stwierdzili, że dym nie jest groźny dla ludzi. - Sąsiednie budynki należą do firm. Warunki atmosferyczne nam sprzyjają - tłumaczy.

- Nie ma zagrożenia, żeby dym czy inne niedogodności związane z tym pożarem mogły szkodzić ludziom. My musimy oczywiście zabezpieczyć pracę straży i policji. Jest więc przygotowany posiłek i woda – tak było też w nocy. Teraz trzeba przygotować też jakieś namioty ze względu na słońce. Po prostu musimy zabezpieczyć ich pracę

- Urząd Gminy w Dąbrowie zawiadomił nas o tym składowisku miesiąc temu - zaznacza starszy sierżant Dariusz Świątczak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Na miarę obecnych możliwości policyjni technicy zabezpieczyli pierwsze ślady i dowody. Poza tym przesłuchujemy świadków, których ustaliliśmy do tej pory. Na tę chwilę jest zdecydowanie zbyt wcześnie na mówienie o przyczynie pożaru. My nie wykluczamy natomiast żadnej hipotezy i już teraz sprawdzamy wszystkie ewentualności.

Do tej pory dwie osoby usłyszały już w tej sprawie zarzuty nielegalnego składowania odpadów, a jedna osoba zarzut przewożenia tych materiałów.
Dariusz Gieroń
Marek Leja
Dariusz Świątczak

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej 2019-02-22, godz. 15:30 W czasie usuwania awarii wykopali ludzkie kości Pracownicy Strzeleckich Wodociągów i Kanalizacji naprawiając awarię rury z wodą wykopali ludzkie szczątki. Doszło do tego dzisiaj (22.02) w rejonie skrzyżowan ... » więcej 2019-02-22, godz. 14:30 Chcą przebudować brzeski rynek, dlatego poproszą o pomoc architektów Samorząd chce ogłosić konkurs na zagospodarowanie terenów wokół renesansowego ratusza. W tej chwili trwa jego gruntowna restauracja, dlatego władze Brzegu już ... » więcej 2019-02-22, godz. 14:15 Nie żyje 5-latek przygnieciony przez konar w lesie koło Niemodlina Zmarł 5-latek, na którego w piątek (15.02) spadł konar podczas wycinki pod Niemodlinem. Chłopiec z uszkodzeniem mózgu trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klin ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »