Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-10, 13:45 Autor: Maciej Stępień

Zatrzymał się na kolejowej skarpie i uderzył w niego pociąg. Sprawca nietypowego zdarzenia był pijany

Pociąg uderzył w osobowkę. Nikomu nic się nie stało, ale kierowca był pijany [fot. brzeg24.pl]
Pociąg uderzył w osobowkę. Nikomu nic się nie stało, ale kierowca był pijany [fot. brzeg24.pl]
Wczoraj (09.07) wieczorem służby ratownicze w Brzegu zostały zaalarmowane, że na przejeździe kolejowym na drodze wyjazdowej z miasta w kierunku Dolnego Śląska, doszło do zderzenia pociągu z osobówką. Okazało się, że kierujący audi stracił panowanie nad autem, gdy przejeżdżał przez tory i utknął na nasypie kolejowym. Kilka minut później nadjechał pociąg i doszło do zderzenia. Na szczęście kierujący autem wcześniej wysiadł z auta. Badania alkomatem wykazało, że był pijany.
Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu podkreśla, że 44-latkowi grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia.

- Pojazd został unieruchomiony na torowisku, mężczyźnie udało się swobodnie wysiąść z pojazdu. Nadjeżdżający pociąg relacji Radom-Wrocław uderzył w osobówkę, która znajdowała się na torach. Jak się okazało, kierujący audi 44-letni mężczyzna był pijany. Wydmuchał 1,5 promila. Jak wytrzeźwieje, to zostanie przesłuchany. Prawdopodobnie zostanie mu postawiony zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia – tłumaczy Kaszuba.

Pociągiem podróżowało około 130 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Wszyscy podróżni zostali w ciągu kilkudziesięciu minut przeniesieni do podstawionego, innego składu kolejowego.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »