Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-24, 16:15 Autor: Maciej Stępień

Idziesz do parku? Pamiętaj o przestrzeganiu prawa

W brzeskich parkach coraz częściej można spotkać policjantów [fot. KPP Brzeg]
W brzeskich parkach coraz częściej można spotkać policjantów [fot. KPP Brzeg]
Policjanci z brzeskiej komendy wystosowali apel do mieszkańców, by ci pamiętali jak zachować się w trakcie wypoczynku na terenach leśnych i parkowych. W okresie wakacyjnym wielu młodych brzeżan szuka odpoczynku wśród drzew, często zapominając o przepisach dotyczących spożywania alkoholu, czy pilnowania porządku. Mundurowi coraz częściej muszą przypominać o przepisach kodeksu wykroczeń.
- W miejskim parku nie można spożywać alkoholu, to należy zapamiętać. Dbajmy też o czystość i nie przymykajmy oka na akty wandalizmu, bo to, jak te parki wyglądają, to w dużej mierze zależy od nas. Jeżeli nie będziemy szanować tam prawa, to przebywanie w nich stanie się mniej przyjemne. Jeśli otrzymujemy zgłoszenia o piciu alkoholu, natychmiast reagujemy - mówi Radiu Opole Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji, która przypomina, że za spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym grozi 100 złotych mandatu.

Tygodniowo funkcjonariusze z brzeskiej komendy wystawiają po kilkanaście mandatów za tego typu wykroczenia w miejskich parkach.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 18:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:00 Nielegalne składowisko w Brzęczkowicach nie było pierwsze Prokuratury okręgu opolskiego prowadziły już kilka innych postępowań w tym samym zakresie. Przede wszystkim chodzi o składowiska w Brzegu, Domaniowie i Pogorz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:30 Sprawdzą stan techniczny, trzeźwość oraz miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Rusza akcja "Bezpieczne ferie" Poprawiają się i stan techniczny pojazdów, i świadomość kierowców, ale kontrole nadal będą wzmożone. Opolska policja rozpoczyna akcję 'Bezpieczne ferie'. Będz ... » więcej 2019-01-23, godz. 15:00 W zamian za naukę wymienią parkiet na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu W Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu w ramach nauki zawodu młodzi parkieciarze za darmo odrestaurują zabytkową podłogę. Wszystko za sprawą projektu World Parkie ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:45 Poszukiwany, poszukiwana w Kluczborku. Policja zatrzymała ukrywającego się przed powrotem do zakładu karnego Kluczborska policja zatrzymała mężczyznę, który nie wrócił z przepustki do zakładu karnego w Poznaniu. 31-latek ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości prz ... » więcej 2019-01-23, godz. 14:00 Przez problem z planem zagospodarowania mają rok poślizgu w budowie remizy W ubiegłym roku strażacy z OSP Fosowskie mieli się cieszyć z nowej remizy. Na razie mogą tylko popatrzeć na plany. Strażnicy nie zaczęto budować, bo gmina Kol ... » więcej 2019-01-23, godz. 13:30 Opolski sąd zdecydował: Dino nie wróci do właściciela Owczarek Dino nie wraca do właściciela. Taką decyzję wydał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu, który rozpatrywał zażalenie właściciela na decyzję gminy Mu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »