Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 17:15 Autor: Maciej Stępień

O krok od tragedii. 3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym

3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło wczoraj (15.07) późnym popołudniem w Pogorzeli w powiecie brzeskim. Chłopczyk prawdopodobnie wspiął się na drabinkę i wpadł do basenu. Tam zachłysnął się wodą i stracił przytomność. Dzięki szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców i skutecznej interwencji ratowników medycznych dziecko przeżyło. Chłopczyk przebywa obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- Zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce i zastał trzyletnie dziecko wyciągnięte już z basenu – relacjonuje Mariusz Baran, szef brzeskiego pogotowia. – Według świadków nastąpiło zatrzymanie krążenia i oddychania. Chłopczyk został skutecznie reanimowany przez wujka, który wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy.

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 17 – dodaje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. – Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że 3-letni chłopczyk wszedł do basenu, a gdy został znaleziony przez rodziców potrzebował już pomocy. Był reanimowany dłuższy czas.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Nasz zespół medyków ustabilizował stan dziecka i mogliśmy go przekazać ekipie LPR-u. Tam trzylatek został zaintubowany, a następnie przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – podsumowuje akcję ratowników Mariusz Baran.

Policja apeluje o pilnowanie dzieci, szczególnie w trakcie wypoczynku nad wodą.

- Zachowajmy ostrożność i nie spuszczajmy naszych pociech z oczu w miejscach wypoczynku nad wodą, a także na naszych posesjach, gdzie mamy rozłożone baseny ogrodowe. Należy cały czas czuwać i mieć nad dziećmi opiekę, by nie dopuścić do takich wydarzeń, jak te w Pogorzeli – dodaje rzecznik brzeskiej komendy policji.
Mariusz Baran i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-10-22, godz. 07:00 Pierwsi goście korzystają już z psiego placu zabaw w Nysie. Wkrótce pojawią się kolejne atrakcje Mieszkańcy Nysy mogą już korzystać z wybiegu dla psów zlokalizowanego w parku przy ulicy Mickiewicza. Wkrótce w psiej ekostrefie pojawią się także urządzenia ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:30 Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty na UO Ruszyły zapisy do IV edycji Akademii Młodego Poligloty prowadzonej przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego. Tym razem hasło przewodnie to 'Języki o ... » więcej 2019-10-21, godz. 21:00 Loża Radiowa: senator Beniamin Godyla i poseł Ryszard Galla komentują wybory parlamentarne - Mamy status quo, czyli to, co posiadaliśmy przez kilka ostatnich kadencji - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla, koment ... » więcej 2019-10-21, godz. 20:00 Opole: Obwodnica Piastowska będzie gotowa pod choinkę. Wykonano 90 procent prac 20 grudnia kierowcy pojadą nową obwodnicą Piastowską w Opolu. W tej chwili wykonano 90 procent prac, a dzisiaj (22.10) rozpocznie się układanie ostatniej wars ... » więcej 2019-10-21, godz. 19:30 Niedoszacowanie subwencji oświatowej rujnuje budżety powiatów Wzrost nakładów na oświatę powoduje niedobory finansowe w Starostwie Powiatowym w Prudniku. Być może w grudniu starostwo nie opłaci nauczycielom ZUS-u. Ma to ... » więcej 2019-10-21, godz. 17:00 Sprawne światła zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Ruszyła ogólnopolska kampania Ruszyła ogólnopolska kampania 'Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo'. Opolska policja przypomina, że posiadanie sprawnych świateł w samochodzie wpływa na bezp ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Nowe fakty ws. zabójstwa dzieci w Ciecierzynie. MOPS otrzymywał anonimy już w 2017 roku Opieka społeczna dostała anonimowy donos o tym, że Aleksandra J. może być w ciąży, jeszcze 2 lata przed makabrycznym odkryciem martwych noworodków. To wynika ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 Głuchołazy: Policja ustali, czy wyginiecie pszczół było umyślnym działaniem człowieka 20 rodzin pszczelich najprawdopodobniej wytruto przy ul. Kolonii Jagiellońskiej w Głuchołazach. Pszczelarze wykluczyli, aby przyczyną tego były rolnicze oprys ... » więcej 2019-10-21, godz. 16:00 W Otmuchowie działa OSA. "Strefa będzie służyć wszystkim mieszkańcom" Mieszkańcy Otmuchowa zyskali kolejne miejsce, w którym mogą bezpłatnie zadbać o kondycje fizyczną. Otwarta Strefa Aktywności pojawiła się na placu obok przeds ... » więcej 2019-10-21, godz. 14:00 Policja szuka sprawców napadu na kantor w Brzegu. Poszkodowany mógł stracić znaczną kwotę pieniędzy Trwają poszukiwania sprawców, którzy dzisiejszego (21.10) przedpołudnia napadli na mężczyznę w centrum Brzegu. Poszkodowany to pracownik kantoru, któremu napa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »