Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 17:15 Autor: Maciej Stępień

O krok od tragedii. 3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym

3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło wczoraj (15.07) późnym popołudniem w Pogorzeli w powiecie brzeskim. Chłopczyk prawdopodobnie wspiął się na drabinkę i wpadł do basenu. Tam zachłysnął się wodą i stracił przytomność. Dzięki szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców i skutecznej interwencji ratowników medycznych dziecko przeżyło. Chłopczyk przebywa obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- Zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce i zastał trzyletnie dziecko wyciągnięte już z basenu – relacjonuje Mariusz Baran, szef brzeskiego pogotowia. – Według świadków nastąpiło zatrzymanie krążenia i oddychania. Chłopczyk został skutecznie reanimowany przez wujka, który wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy.

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 17 – dodaje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. – Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że 3-letni chłopczyk wszedł do basenu, a gdy został znaleziony przez rodziców potrzebował już pomocy. Był reanimowany dłuższy czas.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Nasz zespół medyków ustabilizował stan dziecka i mogliśmy go przekazać ekipie LPR-u. Tam trzylatek został zaintubowany, a następnie przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – podsumowuje akcję ratowników Mariusz Baran.

Policja apeluje o pilnowanie dzieci, szczególnie w trakcie wypoczynku nad wodą.

- Zachowajmy ostrożność i nie spuszczajmy naszych pociech z oczu w miejscach wypoczynku nad wodą, a także na naszych posesjach, gdzie mamy rozłożone baseny ogrodowe. Należy cały czas czuwać i mieć nad dziećmi opiekę, by nie dopuścić do takich wydarzeń, jak te w Pogorzeli – dodaje rzecznik brzeskiej komendy policji.
Mariusz Baran i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-12-10, godz. 23:20 Pożar w budynku mieszkalnym w Lewinie Brzeskim Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia pożaru , a następnie oddymianiu pomieszczeń budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Lewinie Brz ... » więcej 2018-12-10, godz. 23:10 Osobówka uderzyła w obmurowanie mostu na ul. Luboszyckiej w Kępie Policja ustala , kto prowadził samochód , który uderzył w jeden ze słupków obmurowania mostu przy ul. Luboszyckiej w Kępie. » więcej 2018-12-10, godz. 20:15 Biała wstążka jest gestem solidarności z kobietami, które doświadczyły agresji Z białą wstążką przeciwko przemocy wobec kobiet - pracownicy Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie i wolontariusze uświadamiali ora ... » więcej 2018-12-10, godz. 19:00 O wyzwaniach dla mniejszości niemieckiej z pełnomocnikiem rządu RFN Mniejszość niemiecka potrzebuje konkretnych działań i ciągłego otwierania się na młodych - Opolszczyznę odwiedził pełnomocnik rządu Republiki Federalnej Niemi ... » więcej 2018-12-10, godz. 18:15 Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska chce zamknąć fermę świń w Domaszkowicach Ferma świń w Domaszkowicach zostanie zamknięta do 3 marca 2019 roku. Tak orzekł Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska. Hodowla na 6,5 tysiąca sztuk działa b ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:30 Solidarność w Opolu nie ufa już minister edukacji Solidarność żąda odwołania ze stanowiska minister edukacji Anny Zalewskiej z powodu - utraty zaufania. Piotr Pakosz, szef sekcji Regionalnej Oświaty i Wychowa ... » więcej 2018-12-10, godz. 17:15 Sąd: antyaborcyjne plakaty nie są "nieprzyzwoite". Działacze fundacji PRO uniewinnieni Sąd odwoławczy w Opolu uniewinnił sześciu działaczy fundacji PRO Prawo do Życia, ukaranych w czerwcu za wywieszenie antyaborcyjnych plakatów przed szpitalem g ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. W ten sposób protestują przeciw niskim płacom Pracownicy administracyjni Sądu Rejonowego w Opolu nie przyszli do pracy. Jedni wysłali zwolnienia chorobowe a inni poszli oddać krew. W ten sposób kadra prot ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:11 Kamil Bortniczuk dołączył do Opolskiego Zespołu Parlamentarnego Opolski Zespół Parlamentarny zyskał nowego członka. Wstąpił do niego poseł Kamil Bortniczuk, który po wyborach samorządowych mandat w parlamencie objął po Bar ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:01 Wstrzyknęła mężowi insulinę, gdy ten spał. Tragedia w Lewinie Brzeskim Do zdarzenia doszło w sobotę w jednym z budynków na terenie miasta. 53-letnia kobieta będąc pod znacznym działaniem alkoholu, podała swojemu mężowi insulinę. ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »