Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-07-16, 17:15 Autor: Maciej Stępień

O krok od tragedii. 3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym

3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
3-letni chłopczyk topił się w basenie ogrodowym. Interweniował LPR [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [fot. Maciej Stępień]
Do zdarzenia doszło wczoraj (15.07) późnym popołudniem w Pogorzeli w powiecie brzeskim. Chłopczyk prawdopodobnie wspiął się na drabinkę i wpadł do basenu. Tam zachłysnął się wodą i stracił przytomność. Dzięki szybkiej reakcji okolicznych mieszkańców i skutecznej interwencji ratowników medycznych dziecko przeżyło. Chłopczyk przebywa obecnie w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu.
- Zespół ratownictwa medycznego przybył na miejsce i zastał trzyletnie dziecko wyciągnięte już z basenu – relacjonuje Mariusz Baran, szef brzeskiego pogotowia. – Według świadków nastąpiło zatrzymanie krążenia i oddychania. Chłopczyk został skutecznie reanimowany przez wujka, który wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy.

- Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy wczoraj po godzinie 17 – dodaje Patrycja Kaszuba z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. – Ze wstępnych naszych ustaleń wynika, że 3-letni chłopczyk wszedł do basenu, a gdy został znaleziony przez rodziców potrzebował już pomocy. Był reanimowany dłuższy czas.

Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Nasz zespół medyków ustabilizował stan dziecka i mogliśmy go przekazać ekipie LPR-u. Tam trzylatek został zaintubowany, a następnie przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu – podsumowuje akcję ratowników Mariusz Baran.

Policja apeluje o pilnowanie dzieci, szczególnie w trakcie wypoczynku nad wodą.

- Zachowajmy ostrożność i nie spuszczajmy naszych pociech z oczu w miejscach wypoczynku nad wodą, a także na naszych posesjach, gdzie mamy rozłożone baseny ogrodowe. Należy cały czas czuwać i mieć nad dziećmi opiekę, by nie dopuścić do takich wydarzeń, jak te w Pogorzeli – dodaje rzecznik brzeskiej komendy policji.
Mariusz Baran i Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 07:45 Osiedlowa gazetka promuje prezydenta Opola? Redaktor naczelny komentuje - Arkadiusz Wiśniewski ma darmową reklamę i agitację wyborczą - takie zarzuty kieruje autor anonimowego listu jaki dotarł do redakcji Radia Opole. Autor anoni ... » więcej 2018-10-19, godz. 06:45 Dla seniorów o bezpieczeństwie. Propozycja dla mieszkańców powiatu strzeleckiego Seniorzy z powiatu strzeleckiego są zaproszeni do udziału w spotkaniu związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem. » więcej 2018-10-18, godz. 21:30 Ugoda zawarta do grudnia. Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kluczborku Nie będzie akcji protestacyjnej pielęgniarek i położnych Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku. Przedstawicielki związków zawodowych osiągnęły porozumienie ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:49 Miniatura nyskiej bazyliki ma pozwolić niewidomym "zobaczyć" zabytek Przed nyską bazyliką stanęła odlana z brązu makieta, odwzorowująca kształt zabytku. Ma ona pomóc niewidomym w poznawaniu walorów kościoła oraz stojącej obok d ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:45 Nowoczesna podsumowała kampanię w powiecie nyskim. "Nadchodzące wybory będą równie ważne, jak te w 1990 roku" - Nysa na naszej mapie wyborczej jest jednym z najważniejszych miejsc - zapewniał podczas konferencji prasowej zorganizowanej na miejscowym Rynku poseł Nowocz ... » więcej 2018-10-18, godz. 20:00 Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny już za półmetkiem. Ma być gotowy w styczniu 2020 roku [ZDJĘCIA] Ponad połowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny jest już wybudowana. Inwestor i wykonawca zapowiadają, że do 18 stycznia 2020 roku, całość będzie go ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:40 Zofia Małas: Chcemy odwrócić negatywny trend postrzegania pielęgniarstwa Pensja podstawowa od 3 tysięcy złotych w górę i mniej pacjentów pod opieką na dyżurze - tak zmienić mają się warunki pracy i płacy pielęgniarek oraz położnych ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Nacisk na rozmowy, współpracę i złożone obietnice. Koalicja Obywatelska zrobiła bilans kampanii Koalicja Obywatelska podsumowała kampanię wyborczą w Opolu. Na konferencji prasowej samorządowcy i politycy Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej podkreśla ... » więcej 2018-10-18, godz. 19:30 Klub radnych Razem dla Opola podsumował działania w mijającej kadencji. "RdO zdało egzamin" Klub RdO liczył 4 radnych i jak podkreśla Krzysztof Drynda to nie są radni przypadkowi i bierni. - Wielokrotnie można było obserwować jaka jest aktywność nasz ... » więcej 2018-10-18, godz. 18:45 Nyski PiS podsumował kampanię wyborczą. "Mamy program spójny na każdym szczeblu" - Chcemy wykorzystać okazję, że rząd Prawa i Sprawiedliwości do tej pory pomagał Nysie i dalej zamierza pomagać - zapowiada Paweł Nakonieczny, który ubiega si ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »