Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-17, 03:00 Autor: Witold Wośtak

Spotkanie z posłanką Anitą Czerwińską w Głębinowie. "Polacy mają do nas zaufanie" [FILM, ZDJĘCIA]

Spotkanie z posłanką Anitą Czerwińską w Głębinowie w ramach akcji "Polska jest jedna"
Głębinów był trzecim dziś (16.06) przystankiem na opolskiej mapie akcji "Polska jest jedna". Głównym prelegentem spotkania była Anita Czerwińska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Na spotkanie przyszło około 80 osób.
Na spotkaniu w Głębinowie dużą część swojego wystąpienia poświęciła tzw. piątce Morawieckiego, czyli zapowiadanym programom socjalnym. Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Opole, dla niej i tak najważniejsze jest wysłuchanie tego, co do powiedzenia mają mieszkańcy.

- Nowe grupy chcą nam zawierzyć swoje problemy - ocenia. - Proszą, żebyśmy zajęli się tymi sprawami. Dla mnie to jest dowód, że Polacy mają do nas zaufanie i wiedzą, że my realizujemy zobowiązania wyborcze. To jest stawianie nam poprzeczki coraz wyżej, a ja bardzo się z tego cieszę, bo wszyscy pragniemy głębokich zmian oraz głębokiej reformy Polski.

Katarzyna Czochara, liderka PiS na Opolszczyźnie, zapewnia, że od początku akcji docieranie do tak małych miejscowości jest postrzegane jako bardzo ważne.

- Tak naprawdę wszyscy jesteśmy równi. Każdy Polak zasługuje na wysłuchanie jego problemów, a nawet czasami musimy posłuchać słów krytyki. Właśnie o to chodzi. Jesteśmy jednym wielkim narodem i powinniśmy wzajemnie słuchać się oraz mieć wzajemny szacunek. Jeżeli mówimy o zrównoważonym rozwoju, trzeba być również właśnie tam, gdzie dotąd nikogo nie było.

Z kolei Damian Nowakowski, działacz nyskich struktur PiS, miał pewność, że w sali nie będzie wolnych krzesełek.

- Takie spotkania za bardzo potrzebne - dodaje. - Przede wszystkim parlamentarzyści oczekują tych trudnych pytań zadawanych przez mieszkańców. Te wszystkie bolączki mają posłużyć temu, aby rząd mógł przygotować się do następnej kampanii. Chodzi o ułożenie tak konstruktywnego programu wyborczego, aby później spełnić jak najwięcej rzeczy.

Jutro (17.06) posłanka Czerwińska będzie kontynuować spotkania na Opolszczyźnie. Odwiedzi Głuchołazy, Niemodlin i Gogolin.
Z Anitą Czerwińską rozmawia Witold Wośtak
Z Katarzyną Czocharą rozmawia Witold Wośtak
Z Damianem Nowakowskim rozmawia Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej 2019-06-19, godz. 11:00 "To był trudny rok szkolny". Komentują: Opolski Kurator Oświaty i naczelnik oświaty w Opolu - To był trudny i intensywny rok szkolny, było dużo zadań do realizacji - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' kurator oświaty Michał Siek, podsumow ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »