Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-22, 12:30 Autor: Bogusław Kalisz

Premier dziś na Opolszczyźnie - spotkanie w CWK w Opolu. Wizyty polityków PiS do końca lipca

Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Mateusz Morawiecki [fot. Wanda Kownacka]
Premier Mateusz Morawiecki przyjeżdża dzisiaj (22.06) na Opolszczyznę. O godzinie 17:00 spotka się z mieszkańcami naszego województwa w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Region opolski odwiedziło już kilku polityków Prawa i Sprawiedliwości w ramach akcji "Polska jest jedna".
- Planujemy, że te spotkania będą organizowane do końca lipca - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery oczy" Katarzyna Czochara, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie.

- Dzięki takim spotkaniom my politycy dowiadujemy się tak naprawdę, gdzie, w którym momencie popełniliśmy błąd. Jeżeli takie się pojawiają: postulaty, sugestie to oczywiście będziemy brać je w przyszłości pod uwagę - mówi poseł Czochara. - Jako szefowa regionu uczestniczę praktycznie we wszystkich spotkaniach. Z każdego wyciągamy wnioski. Co tydzień postulaty mieszkańców są przesyłane do Warszawy.

Szefowa PiS w regionie podkreśla, że wszystkie wizyty polityków dotychczas przebiegły spokojnie. Tylko w Kędzierzynie-Koźlu doszło do niewielkiej demonstracji podczas wizyty posła Stanisława Piotrowicza.

Spotkanie z premierem w CWK w Opolu jest otwarte. Przyjść może każdy. Potrwa około 2 godzin.

- ZUS nie zbankrutuje, seniorzy nie muszą się bać - zapewniał w porannej rozmowie "Poglądy i osądy" Paweł Jaroszek, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie. Pytania o kondycję instytucji bardzo często pojawiają się na spotkaniach polityków Prawa i Sprawiedliwości w ramach akcji "Polska jest jedna".

- Jeśli ktoś chce sprawdzić, jak ta sytuacja wygląda czy teraz, czy w przyszłości to oczywiście na bieżąco może śledzić nasze sprawozdania finansowe. Jeśli chodzi o bieżącą sytuację to jest ona na tle ostatnich lat bardzo, ale to bardzo dobra - mówi Jaroszek.

- Aktualnie około 7,5 miliona osób (w tym 5,5 mln emerytów ) regularnie, co miesiąc pobiera z ZUS swoje świadczenia - dodaje wiceprezes Jaroszek. W tym roku wypłaconych zostanie 230 miliardów złotych, natomiast z tytułu składek wpłynie ponad 170 miliardów. - Nie tylko w naszym kraju, ale także w innych państwach system emerytalny jest deficytowy - mówi gość "Poglądów i osądów".
Katarzyna Czochara
Paweł Jaroszek

Wiadomości z regionu

2019-07-15, godz. 21:32 Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce obcują z naukami ścisłymi Najmłodsi mieszkańcy gminy Skoroszyce mogli dziś (15.07) dowiedzieć się jak zbudowany jest wszechświat, czy poznać zjawiska zachodzące w naszym codziennym życ ... » więcej 2019-07-15, godz. 20:45 Janusz Sanocki najprawdopodobniej nie wystartuje w jesiennych wyborach. "Nie chcę się wikłać w partie, bo one ogranicz ... Kończąca się kadencja posła niezrzeszonego Janusza Sanockiego będzie najprawdopodobniej jego ostatnią. Polityk obwinia o to obwiązującą w Polsce ordynację wyb ... » więcej 2019-07-15, godz. 19:45 Studenci z zagranicy goszczą w Opolu na Summer Studies Blisko 70 studentów z Tajwanu, Chin, Kazachstanu, czy Zimbabwe przyjechało do Opola na Letni Uniwersytet 2019. Młodzi ludzie na Uniwersytecie Opolskim przez 4 ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:30 Bus programu Rodzina 500 Plus w kursie po Opolszczyźnie Korfantów, Nysa, Łambinowice i Pakosławice - w tych 4 miejscowościach gościł dziś (15.07) opolski bus Rodzina 500 plus. To inicjatywa, która ma przybliżyć mie ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:00 Przeszła trzy operacje w pierwszych dniach życia. Lekarze z Wrocławia uratowali życie dziecku urodzonemu w Nysie To pierwszy taki zabieg w Polsce. Wrocławscy lekarze przeprowadzili trzy operacje w pierwszych dniach życia noworodka. Dziewczynka, która urodziła się w Nysie ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00 Poseł Kamil Bortniczuk ruszył w kurs po Opolszczyźnie Poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk rozpoczął wizyty w terenie w ramach akcji 'Poznaj swojego posła'. Objazd Opolszczyzny parlamentarzysta rozpoczął od gminy ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:45 Drogowe zamieszanie w centrum Opola Ulica Kośnego w Opolu przez kilka tygodni będzie jednokierunkową, od Katowickiej do parkingu przy Teatrze im. Jana Kochanowskiego. O zmianach w organizacji ru ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:05 Zamiast ogródków działkowych będą tereny inwestycyjne [INTERWENCJA] Przeciw likwidacji ogrodów działkowych protestują ich użytkownicy w Prudniku. Ziemię tą gmina chce przeznaczyć pod inwestycje, bo w mieście brakuje gruntów na ... » więcej 2019-07-15, godz. 16:00 Sobota w sklepie i na badaniach. NFZ organizuje Dzień Otwarty w Centrum Handlowym Turawa Park Pracownicy NFZ a także opolskiej onkologii i sanepidu stacjonować będą w Centrum Handlowym Turawa Park w najbliższą sobotę (20.07) między godziną 11.30 do 17. ... » więcej 2019-07-15, godz. 15:07 Szykuje się przeprowadzka opolskiego NFZ. Koniec funduszu... na peryferiach Po 21 latach Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu przenosi siedzibę z ul. Głogowskiej na Ozimską 72a. Od kwietnia przyszłego roku pacjenci będą przyjmowani w biur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »