Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 19:00 Autor: Maciej Stępień

Najpierw Wołczyn, teraz Lubsza. Politycy PiS-u rozmawiają o Polsce

Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska, parlamentarzystka z Warszawy i członek komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, odwiedza dziś Opolszczyznę. Do południa spotkała się z mieszkańcami Wołczyna, teraz o przyszłości Polski debatuje w Lubszy. W kameralnym spotkaniu bierze udział 20 mieszkańców, a także powiatowi i wojewódzcy liderzy Prawa i Sprawiedliwości.
Dla Anity Czerwińskiej małe audytorium w trakcie spotkań to nie przeszkoda.

- Nawet dla jednej osoby warto przyjechać i powinniśmy to robić. Tak więc sama frekwencja nie jest najważniejsza, bo każda z tych osób stanowi dla nas ogromną wartość i jest źródłem informacji dla nas, źródłem oceny i opinii – mówi Czerwińska.

Starosta brzeski Maciej Stefański, szef brzeskich powiatowych struktur PiS-u, zauważa, że do tej pory nie było takich spotkań z mieszkańcami regionu.

- Właśnie ci posłowie z górnej półki przyjeżdżają tutaj do nas i my mówimy im o naszych, lokalnych problemach. Mam nadzieję, że to będzie taki pas transmisyjny, który przekazywać będzie nasze bolączki do góry, czyli rządzącym – podkreśla Stefański.

Mieszkańcy Lubszy pytali o sprawy bieżące, ale pojawiły się również wątki lokalne. Łukasz Bezuszko poprosił, by wzdłuż drogi krajowej 39 uruchomić odcinkowy pomiar prędkości.

- Głównie chodzi nam o bezpieczeństwo w naszej miejscowości. Ta krajówka jest bardzo ruchliwa. Fotoradar nie działa już od kilku lat, a taki odcinkowy pomiar pomógłby nam bardzo. Dziś mamy takie sytuacje, że dzieci czekają przy pasach po kilka minut, by mogły przejść na drugą stronę – podsumowuje lokalny działacz PiS-u.

Anita Czerwińska o godzinie 17:00 spotka się z mieszkańcami Głębinowa koło Nysy. Debata w ramach akcji „Polska jest jedna” odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym „Rybak”.
Anita Czerwińska, Maciej Stefański i Łukasz Bezuszko

Wiadomości z regionu

2019-03-24, godz. 21:11 Opolscy politycy o szansach swoich kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego i ogólnej szansie na europosła z ... Czy mamy szansę na własnego opolskiego europosła i co zrobić, żeby te szanse zwiększyć? Z odpowiedzią na to pytanie mierzyli się opolscy politycy, goście Nied ... » więcej 2019-03-24, godz. 19:15 Po raz dziesiąty podzielili się miłością. W Dębskiej Kuźni zagrali dla Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z P ... Po raz dziesiąty w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębskiej Kuźni zorganizowano wyjątkowy koncert charytatywny - “Dzielmy się miłością”. Nie zabrakło licytacj ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:57 Opolskie morsy oficjalnie zakończyły sezon na lodowate kąpiele. Do morsowania wrócą w listopadzie Chociaż kąpieli w przeręblu nie było dużo, dla opolskich morsów sezon był bardzo udany. To za sprawią wielu nowych osób, które dołączyły do grona amatorów kąp ... » więcej 2019-03-24, godz. 16:31 Marcin Ociepa zaprezentował "Strategię dla rozwoju" dla województwa opolskiego. Towarzyszył mu wicepremier Jarosław Go ... Silna rodzina, nowoczesna gospodarka, udrożnienie Odry - to niektóre z pięciu priorytetów Marcina Ociepy, który dziś (24.03) podczas konwencji programowej zap ... » więcej 2019-03-24, godz. 15:00 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi? Do poniedziałku można wypełniać specjalne ankiety Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-24, godz. 11:54 Ratownicy testowali karetki na torze Silesia Ring w Kamieniu Śląskim Karetki zakupione przez Krapkowickie Centrum Zdrowia w Krapkowicach przeszły testy na torze wyścigowym Silesia Ring w Kamieniu Śląskim. » więcej 2019-03-24, godz. 11:52 Dystrybutor substancji zalegającej na polach w Strzelcach Opolskich wyjaśniał mieszkańcom czym są tajemnicze hałdy W związku z doniesieniami o szkodliwości pryzm znajdujących się w Strzelcach Opolskich na polach za Osiedlem Piastów Śląskich, wytwórcy carbotery (produktu ub ... » więcej 2019-03-24, godz. 10:23 Dobrzeń Wielki chce odzyskać utracone sołectwa. Będzie wniosek do MSWiA Radni Dobrzenia Wielkiego na najbliższej sesji (28.03) po raz trzeci podejmą uchwałę i będą wnioskować do MSWiA za pośrednictwem wojewody opolskiego o odwróce ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:25 Co czwarte pozwolenie na pracę w naszym regionie jest uchylane. Cudzoziemcy rezygnują z przyjazdu lub z pracy 1/4 pozwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wydanych przez Opolski Urząd Wojewódzki w ciągu roku jest uchylanych. Dzieje się tak w przypadk ... » więcej 2019-03-24, godz. 09:23 Dziś po raz drugi obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów - Data nie jest przypadkowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Janusz Oszytko z Delegatury IPN w Opolu. W tym roku przypada 75. rocznica zamordo ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »