Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-16, 19:00 Autor: Maciej Stępień

Najpierw Wołczyn, teraz Lubsza. Politycy PiS-u rozmawiają o Polsce

Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska spotkała się z mieszkańcami Lubszy [fot. Maciej Stępień]
Anita Czerwińska, parlamentarzystka z Warszawy i członek komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości, odwiedza dziś Opolszczyznę. Do południa spotkała się z mieszkańcami Wołczyna, teraz o przyszłości Polski debatuje w Lubszy. W kameralnym spotkaniu bierze udział 20 mieszkańców, a także powiatowi i wojewódzcy liderzy Prawa i Sprawiedliwości.
Dla Anity Czerwińskiej małe audytorium w trakcie spotkań to nie przeszkoda.

- Nawet dla jednej osoby warto przyjechać i powinniśmy to robić. Tak więc sama frekwencja nie jest najważniejsza, bo każda z tych osób stanowi dla nas ogromną wartość i jest źródłem informacji dla nas, źródłem oceny i opinii – mówi Czerwińska.

Starosta brzeski Maciej Stefański, szef brzeskich powiatowych struktur PiS-u, zauważa, że do tej pory nie było takich spotkań z mieszkańcami regionu.

- Właśnie ci posłowie z górnej półki przyjeżdżają tutaj do nas i my mówimy im o naszych, lokalnych problemach. Mam nadzieję, że to będzie taki pas transmisyjny, który przekazywać będzie nasze bolączki do góry, czyli rządzącym – podkreśla Stefański.

Mieszkańcy Lubszy pytali o sprawy bieżące, ale pojawiły się również wątki lokalne. Łukasz Bezuszko poprosił, by wzdłuż drogi krajowej 39 uruchomić odcinkowy pomiar prędkości.

- Głównie chodzi nam o bezpieczeństwo w naszej miejscowości. Ta krajówka jest bardzo ruchliwa. Fotoradar nie działa już od kilku lat, a taki odcinkowy pomiar pomógłby nam bardzo. Dziś mamy takie sytuacje, że dzieci czekają przy pasach po kilka minut, by mogły przejść na drugą stronę – podsumowuje lokalny działacz PiS-u.

Anita Czerwińska o godzinie 17:00 spotka się z mieszkańcami Głębinowa koło Nysy. Debata w ramach akcji „Polska jest jedna” odbędzie się w ośrodku wypoczynkowym „Rybak”.
Anita Czerwińska, Maciej Stefański i Łukasz Bezuszko

Wiadomości z regionu

2020-01-18, godz. 14:15 Mali opolanie wraz z rodzicami stworzyli eko-intrumenty W Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu właśnie dziś (18.01) rozpoczął się cykl warsztatów pod tytułem „Artystyczne soboty”. Zadaniem uczestników było stworzenie instrumentu… » więcej 2020-01-18, godz. 13:00 Bank Żywności w Opolu wspomaga najbardziej potrzebujących mieszkańców Krapkowic 8 ton żywności trafi do blisko 650 najbardziej potrzebujących mieszkańców gminy Krapkowice. » więcej 2020-01-18, godz. 12:30 Zamiast komputera, wolą tradycyjne gry. Fani RPG-ów i "planszówek" po raz kolejny spotykają się w Opolu W opolskiej Galerii WuBePe trwa, organizowany co miesiąc, Dzień Grania w Gry RPG i Planszówki. Pomysłodawcy chcą w ten sposób przekonać opolan, że tego typu rozrywka… » więcej 2020-01-18, godz. 11:15 Warunki narciarskie w czeskich Jesionikach. Śnieg zmrożony, działa tylko część wyciagów Od 20 do nawet 90 centymetrów śniegu leży na trasach zjazdowych w czeskich ośrodkach narciarskich zlokalizowanych tuż przy granicy z województwem opolskim. » więcej 2020-01-18, godz. 09:30 Swoje święto ma dziś Kubuś Puchatek Dziś (18.01) Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka, przypadający w rocznicę urodzin jego twórcy - Alana Aleksandra Milne'a. Autor napisał tę książkę dla swojego… » więcej 2020-01-18, godz. 08:00 Opolska spółdzielnia chce usunięcia nadajnika sieci komórkowej Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Przyszłość' w sądzie walczy o usunięcia nadajnika sieci komórkowej z dachu jednego z wieżowców przy placu Piłsudskiego w Opolu… » więcej 2020-01-17, godz. 20:30 Brzeg także zachęca do zbierania nakrętek. Mają w tym pomóc trzy kosze w kształcie serca Brzeg także zachęca do aktywnego wspierania potrzebujących. Dziś (17.01) oficjalnie oddano do użytku kosz w kształcie serca, który od teraz można napełniać plastikowymi… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Odbiór odpadów medycznych ponad dwa razy droższy niż przed rokiem Kolejna odsłona podwyżki cen za odbiór śmieci. Od stycznia za utylizację kilograma tzw. odpadów medycznych Uniwersytecki Szpital Kliniczny płaci zewnętrznej firmie… » więcej 2020-01-17, godz. 19:00 Mimo ciepłej zimy służby monitorują sytuację osób bezdomnych Tylko od początku roku służby mundurowe w Opolu przeprowadziły 60 kontroli miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Mimo, że w tym roku mamy wyjątkowo… » więcej 2020-01-17, godz. 17:37 To 79-latek zajechał drogę karetce pogotowia [FILM] Do zdarzenia doszło wczoraj (16.01) w godzinach porannych na trasie z Opola do Prudnika. Film ze zdarzenia trafił na platformę piracidrogowi.pl. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »