Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-23, 06:45 Autor: Mariusz Chałupnik

Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę [FILM, ZDJĘCIA]

Szef rządu uczcił pamięć walczących o niepodległość i podsumował opolską wizytę
- To była bardzo owocna wizyta - stwierdził na koniec pobytu w Opolu premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z opolanami w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym, a następnie złożył kwiaty pod Pomnikiem Żołnierzy Podziemia Niepodległościowego na pl. Wolności w Opolu.
- Taka wizyta pozwala na poznanie lokalnych problemów, które często i mówię to ze smutkiem, do mnie nie docierają - przekonuje Morawiecki. - Były problemy związane z drugim więzieniem w Brzegu. Tematy obwodnic, ale też mostu w Krapkowicach. To są tematy, którym trzeba się przyjrzeć od strony praktycznej, pragmatycznej. Zawsze takie spotkania bardzo dużo mi dają.

- Moją uwagę zwróciła szczególnie jedna kwestia, czyli znajomość Opolszczyzny przez pana premiera - mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Nawet w szczegółach, danych statystycznych. Znajomość rzeczy dotycząca programu "Maluch". To przecież niszowy program, a pan premier z pamięci wymieniał niewielkie opolskie gminy, do których ten program trafił.

- To było bardzo dobre spotkanie - dodaje Katarzyna Czochara, liderka Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie. - Bardzo duża frekwencja. Pomimo, że mamy piękną pogodę, że to początek wakacji. Zainteresowanie było naprawdę ogromne.

Wizyta premiera Mateusza Morawickiego odbyła się w ramach akcji "Polska jest jedna". Ma ona potrwać do końca lipca.
Mateusz Morawicki
Violetta Porowska, Katarzyna Czochara

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »