Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków

Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole.
- Po raz pierwszy premier uczestniczył w spotkaniu otwartym, a Opolszczyzna bardzo skorzystała za czasów rządów PiS - mówi Katarzyna Czochara, poseł i szefowa PiS w regionie. - Opolszczyzna otrzymała około 7-8 miliardów złotych w ramach różnych programów rządowych, czy to z Ministerstwa Infrastruktury, Pracy, czy Sportu. Jeśli chodzi o wizytę to było mnóstwo ludzi, którzy zgłaszali pytania, natomiast nie dało się też zrobić tak, żeby każdy mógł to pytanie zadać - mówi Czochara.

- Samo spotkanie miało wymiar propagandowy, nie merytoryczny - mówi Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej. - Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki nie przywiózł żadnych konkretów do Opola. Sądziłem, że będą konkretne deklaracje i pieniądze, np. na katedrę opolską, przeprawę przez Odrę czy konkretne środki na wsparcie małych miejscowości Opolszczyzny. Tak się jednak nie stało - mówi Kostuś.

- Taka wizyta to nic dziwnego, to tradycyjny element uprawiania polityki w okresie przedwyborczym – mówi Tomasz Kędziora z Mniejszości Niemieckiej. - Jako wyborca chciałbym, aby oprócz ładunku propagandowo-wizerunkowego za tymi spotkaniami szło rozwiązywanie konkretnych problemów i spotkania nie z własnymi wyborcami czy członkami partii, tylko z grupami, które mają rzeczywiste problemy i chcą je rozwiązywać - mówi Kędziora.

- To był wiec wyborczy, laurka dla obecnie rządzących i krytyka partii, które rządziły wcześniej w koalicji - oceniła Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Tu też wzorowo odrobiona lekcja przez lokalne struktury PiS, bo pojawiły się banery dziękczynne i widać brak kłopotliwych pytań - mówi Zagola.

- Nikt z osób zainteresowanych merytoryczną rozmową nie udał się na to spotkanie - mówi Piotr Wach z Nowoczesnej. - Ta wizyta miała wzniecić w sercach zwolenników PiS-u jakąś wiarę w to, że PiS na Opolszczyźnie może odnieść sukces. Dla mnie znamienne jest to, że premier jako pierwszą czy jako jedną z pierwszych wizyt wybiera Opolszczyznę, czyli województwo, w którym PiS sromotnie przegrywa na poziomie sejmików - mówi Wach.

- Mamy rok wyborczy, to nie jest zbieg okoliczności, że premier przyjeżdża na Opolszczyznę - mówił Grzegorz Zawiślak z Kukiz 15. - To, o czym premier mówił, jest dla mnie nie do końca uczciwe, bo jeśli dużym tematem jest budowa więzienia w Brzegu i są duże kontrowersje z tym związane, i nikt nie został dopuszczony do głosu, mimo, że byli tam przedstawiciele, którzy krytykowali tę inicjatywę, a premier mówi tylko o wygodnych tematach, to ta wizyta nie do końca była przejrzysta - mówi Zawiślak.
Katarzyna Czochara
Tomasz Kostuś
Tomasz Kędziora
Agnieszka Zagola
Piotr Wach
Grzegorz Zawiślak

Wiadomości z regionu

2018-11-18, godz. 22:00 "Każda kropla krwi na wagę złota" - spotkanie honorowych krwiodawców w Kędzierzynie-Koźlu. Po raz dziewiętnasty honorowi krwiodawcy z Opolszczyzny spotkali się w Kędzierzynie-Koźlu. Spotkanie zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi, działający przy ... » więcej 2018-11-18, godz. 21:00 Opolscy politycy skomentowali sejmikowe porozumienie koalicyjne Koalicja zawiązana w Sejmiku Województwa Opolskiego była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy skomentowali utrzymanie się dotychczasow ... » więcej 2018-11-18, godz. 20:30 Pierwszy raz przeszli "Obuwniczym Szlakiem" w gminie Krapkowice. Wzorem były wrocławskie krasnale Pierwszą wycieczkę 'Obuwniczym Szlakiem' zorganizowano dziś (18.11) w Krapkowicach. Na razie w mieście oraz Żużeli i Rogowie Opolskim jest łącznie osiem rzeźb ... » więcej 2018-11-18, godz. 19:00 Zimowe przytulisko "Stajenka" już działa. "Aby ci ludzie stali się potrzebnymi" W Kaczorowni pod Strzelcami Opolskimi zaczęła działać „Stajenka”, zimowe przytulisko dla bezdomnych. Zlokalizowane jest w jednym z budynków Wspólnoty Pomocy W ... » więcej 2018-11-18, godz. 17:25 Stanisław Rakoczy kandydatem PSL do Zarządu Województwa Opolskiego, choć nie zdobył mandatu radnego Stanisław Rakoczy został kandydatem Polskiego Stronnictwa Ludowego do Zarządu Województwa Opolskiego. Prezes opolskich struktur ludowców zyskał jednogłośną re ... » więcej 2018-11-18, godz. 15:45 Ubodzy i potrzebujący spotkali się na Rynku w Opolu. "Można porozmawiać i zjeść coś ciepłego" Ciepły posiłek, wymiana doświadczeń, występy sceniczne i serdeczna atmosfera. Tak wyglądają obchody Światowego Dnia Ubogich na Rynku w Opolu. Do ogrzewanego n ... » więcej 2018-11-18, godz. 14:30 O młodych w Kościele rozmawiają na Górze św. Anny Na Górze św. Anny trwa XVI Krajowe Forum Duszpasterstwa Młodzieży. Udział w nim biorą przedstawiciele wszystkich diecezji, co jest nowością, nie tylko są to k ... » więcej 2018-11-18, godz. 13:00 Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Wybory uzupełniające w Turawie i Głogówku w styczniu i lutym przyszłego roku Wybory uzupełniające, odbędą się w dwóch okręgach w gminie Turawa. Zainteresowane komitety wyborcze muszą się więc zarejestrować do 26 listopada. Ruszy wtedy ... » więcej 2018-11-18, godz. 10:00 Centrum przesiadkowe w Lewinie Brzeskim powstanie, ale dopiero za kilka miesięcy Na początku 2018 roku gmina otrzymała 1,5 mln złotych wsparcia z Aglomeracji Opolskiej na budowę nowoczesnego centrum przesiadkowego. Rok wcześniej samorząd p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »