Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków

Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole.
- Po raz pierwszy premier uczestniczył w spotkaniu otwartym, a Opolszczyzna bardzo skorzystała za czasów rządów PiS - mówi Katarzyna Czochara, poseł i szefowa PiS w regionie. - Opolszczyzna otrzymała około 7-8 miliardów złotych w ramach różnych programów rządowych, czy to z Ministerstwa Infrastruktury, Pracy, czy Sportu. Jeśli chodzi o wizytę to było mnóstwo ludzi, którzy zgłaszali pytania, natomiast nie dało się też zrobić tak, żeby każdy mógł to pytanie zadać - mówi Czochara.

- Samo spotkanie miało wymiar propagandowy, nie merytoryczny - mówi Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej. - Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki nie przywiózł żadnych konkretów do Opola. Sądziłem, że będą konkretne deklaracje i pieniądze, np. na katedrę opolską, przeprawę przez Odrę czy konkretne środki na wsparcie małych miejscowości Opolszczyzny. Tak się jednak nie stało - mówi Kostuś.

- Taka wizyta to nic dziwnego, to tradycyjny element uprawiania polityki w okresie przedwyborczym – mówi Tomasz Kędziora z Mniejszości Niemieckiej. - Jako wyborca chciałbym, aby oprócz ładunku propagandowo-wizerunkowego za tymi spotkaniami szło rozwiązywanie konkretnych problemów i spotkania nie z własnymi wyborcami czy członkami partii, tylko z grupami, które mają rzeczywiste problemy i chcą je rozwiązywać - mówi Kędziora.

- To był wiec wyborczy, laurka dla obecnie rządzących i krytyka partii, które rządziły wcześniej w koalicji - oceniła Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Tu też wzorowo odrobiona lekcja przez lokalne struktury PiS, bo pojawiły się banery dziękczynne i widać brak kłopotliwych pytań - mówi Zagola.

- Nikt z osób zainteresowanych merytoryczną rozmową nie udał się na to spotkanie - mówi Piotr Wach z Nowoczesnej. - Ta wizyta miała wzniecić w sercach zwolenników PiS-u jakąś wiarę w to, że PiS na Opolszczyźnie może odnieść sukces. Dla mnie znamienne jest to, że premier jako pierwszą czy jako jedną z pierwszych wizyt wybiera Opolszczyznę, czyli województwo, w którym PiS sromotnie przegrywa na poziomie sejmików - mówi Wach.

- Mamy rok wyborczy, to nie jest zbieg okoliczności, że premier przyjeżdża na Opolszczyznę - mówił Grzegorz Zawiślak z Kukiz 15. - To, o czym premier mówił, jest dla mnie nie do końca uczciwe, bo jeśli dużym tematem jest budowa więzienia w Brzegu i są duże kontrowersje z tym związane, i nikt nie został dopuszczony do głosu, mimo, że byli tam przedstawiciele, którzy krytykowali tę inicjatywę, a premier mówi tylko o wygodnych tematach, to ta wizyta nie do końca była przejrzysta - mówi Zawiślak.
Katarzyna Czochara
Tomasz Kostuś
Tomasz Kędziora
Agnieszka Zagola
Piotr Wach
Grzegorz Zawiślak

Wiadomości z regionu

2018-09-21, godz. 17:15 Największy brzeski park odzyskał dawny blask. Wszystko dzięki unijnej dotacji Dziś (21.09) uroczyście otwarto Park Wolności po gruntownej modernizacji. W ostatnim czasie na największych miejskich terenach zielonych odrestaurowano większ ... » więcej 2018-09-21, godz. 17:00 Prezydent Opola podsumował swoje działania, jakie podjął na rzecz poprawy jakości powietrza Arkadiusz Wiśniewski w obecności swoich kandydatów na radnych podkreślił, że dobrze przyjmowany jest program „Czyste powietrze - oddech dla Opola', który umoż ... » więcej 2018-09-21, godz. 17:00 Borys Budka i Kamila Gasiuk-Pihowicz poparli kandydatkę na prezydenta Opola z ramienia Koalicji Obywatelskiej Posłowie Borys Budka z PO i Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej poparli dziś (21.09) kandydatkę na prezydenta Opola Barbarę Kamińską. Poparcia udzielili takż ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:30 Opolski MDK ma nowy plac zabaw. Są też urządzenia dla seniorów i niepełnosprawnych 40 urządzeń i kilka stref wydzielonych dla maluchów, starszaków i seniorów - przy Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu powstał (21.09) nowy, półhektarowy plac za ... » więcej 2018-09-21, godz. 16:00 Kolejne oszustwo na policjanta w Kluczborku. Małżeństwo straciło 14 tysięcy złotych Ponad 14 tysięcy złotych straciło starsze małżeństwo z Kluczborka, które wczoraj (20.09) padło ofiarą oszustów działających metodą 'na policjanta'. To kolejny ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:15 Plac manewrowy, symulatory dachowania i miasteczko rowerowe. Dzień otwartych drzwi w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowe ... Tym razem kontakt z egzaminatorami na prawo jazdy nikogo nie stresował. Opolski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego otworzył swoje drzwi, by promować bezpiecze ... » więcej 2018-09-21, godz. 15:00 Wojewoda i marszałek kłócą się w sprawie budowy polderu Żelazna Konflikt na linii wojewoda - marszałek. Poszło o budowę polderu Żelazna. Inwestycję miał zrealizować samorząd regionu, jednak na przełomie roku politykę przec ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:30 Prokuratura wyjaśnia zarzuty, które Janusz Sanocki kieruje w stronę burmistrza Nysy Wczoraj (20.09) poseł niezrzeszony Janusz Sanocki złożył w nyskiej prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Parlamentarzysta zarzuca burmistrzow ... » więcej 2018-09-21, godz. 14:15 Na podwójnym gazie wyprzedzał na autostradzie i uderzył w TIR-a Nawet dwa lata więzienia grożą 59-latkowi, który pod wpływem alkoholu jechał autostradą i uderzył w ciężarówkę. Do zdarzenia doszło w czwartek (20.09) po godz ... » więcej 2018-09-21, godz. 13:45 Opolszczyzna ma trzech nowych konsultantów w ochronie zdrowia. Powołania w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim Lista konsultantów wojewódzkich w ochronie zdrowia powiększyła się. W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaprezentowano dziś (21.09) trzech nowych konsultantów w d ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »