Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-24, 21:00 Autor: Joanna Matlak

Echa wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w Opolu. Komentarze opolskich polityków

Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Goście Niedzielnej Loży Radiowej (24.06.2018) [fot. Paweł Grabek]
Opolscy politycy podczas Niedzielnej Loży Radiowej komentowali wizytę premiera Mateusza Morawieckiego, który w piątek odwiedził Opole.
- Po raz pierwszy premier uczestniczył w spotkaniu otwartym, a Opolszczyzna bardzo skorzystała za czasów rządów PiS - mówi Katarzyna Czochara, poseł i szefowa PiS w regionie. - Opolszczyzna otrzymała około 7-8 miliardów złotych w ramach różnych programów rządowych, czy to z Ministerstwa Infrastruktury, Pracy, czy Sportu. Jeśli chodzi o wizytę to było mnóstwo ludzi, którzy zgłaszali pytania, natomiast nie dało się też zrobić tak, żeby każdy mógł to pytanie zadać - mówi Czochara.

- Samo spotkanie miało wymiar propagandowy, nie merytoryczny - mówi Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej. - Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki nie przywiózł żadnych konkretów do Opola. Sądziłem, że będą konkretne deklaracje i pieniądze, np. na katedrę opolską, przeprawę przez Odrę czy konkretne środki na wsparcie małych miejscowości Opolszczyzny. Tak się jednak nie stało - mówi Kostuś.

- Taka wizyta to nic dziwnego, to tradycyjny element uprawiania polityki w okresie przedwyborczym – mówi Tomasz Kędziora z Mniejszości Niemieckiej. - Jako wyborca chciałbym, aby oprócz ładunku propagandowo-wizerunkowego za tymi spotkaniami szło rozwiązywanie konkretnych problemów i spotkania nie z własnymi wyborcami czy członkami partii, tylko z grupami, które mają rzeczywiste problemy i chcą je rozwiązywać - mówi Kędziora.

- To był wiec wyborczy, laurka dla obecnie rządzących i krytyka partii, które rządziły wcześniej w koalicji - oceniła Agnieszka Zagola z Polskiego Stronnictwa Ludowego. - Tu też wzorowo odrobiona lekcja przez lokalne struktury PiS, bo pojawiły się banery dziękczynne i widać brak kłopotliwych pytań - mówi Zagola.

- Nikt z osób zainteresowanych merytoryczną rozmową nie udał się na to spotkanie - mówi Piotr Wach z Nowoczesnej. - Ta wizyta miała wzniecić w sercach zwolenników PiS-u jakąś wiarę w to, że PiS na Opolszczyźnie może odnieść sukces. Dla mnie znamienne jest to, że premier jako pierwszą czy jako jedną z pierwszych wizyt wybiera Opolszczyznę, czyli województwo, w którym PiS sromotnie przegrywa na poziomie sejmików - mówi Wach.

- Mamy rok wyborczy, to nie jest zbieg okoliczności, że premier przyjeżdża na Opolszczyznę - mówił Grzegorz Zawiślak z Kukiz 15. - To, o czym premier mówił, jest dla mnie nie do końca uczciwe, bo jeśli dużym tematem jest budowa więzienia w Brzegu i są duże kontrowersje z tym związane, i nikt nie został dopuszczony do głosu, mimo, że byli tam przedstawiciele, którzy krytykowali tę inicjatywę, a premier mówi tylko o wygodnych tematach, to ta wizyta nie do końca była przejrzysta - mówi Zawiślak.
Katarzyna Czochara
Tomasz Kostuś
Tomasz Kędziora
Agnieszka Zagola
Piotr Wach
Grzegorz Zawiślak

Wiadomości z regionu

2018-07-21, godz. 18:45 Jacek Sasin spotkał się z mieszkańcami Otmuchowa. "Chcemy słuchać o oczekiwaniach" Jacek Sasin, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkał się dziś z mieszkami Otmuchowa. » więcej 2018-07-21, godz. 18:15 Policja podpowiada, jak bezpiecznie spędzić wakacje - Wakacje to dla policjantów czas wytężonej pracy - powiedział w rozmowie „W cztery oczy” asp. Karol Brandys z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w ... » więcej 2018-07-21, godz. 18:00 Dni Przemysłu i Żeglugi w Krapkowicach i Gogolinie. Smocze łodzie i rejs szlakiem industrialnym Zawody żeglarskie, koncerty, pokazy rzemieślnicze i możliwość zwiedzania obiektów przemysłowych - takie atrakcje przygotowali organizatorzy Dni Przemysłu i Że ... » więcej 2018-07-21, godz. 17:30 Pożar w kamienicy przy ulicy Kościuszki w Opolu. Jedna osoba trafiła do szpitala Po godz. 16:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na wysokim parterze. Z lokalu została wyprowadzona jedna osoba. » więcej 2018-07-21, godz. 17:00 Zamiast gotować obiad, wybrali ofertę food trucków Amerykańskie burgery, tajskie curry, belgijskie frytki i inne smakołyki można kosztować na placu przed opolskim amfiteatrem. Zaparkowały tam food trucki serwu ... » więcej 2018-07-21, godz. 16:02 Wypadek w Grodkowie. Podczas prac remontowych zginęli ojciec i syn Dwóch mężczyzn - ojciec (44 lata) i jego 15-letni syn oraz kobieta zostali porażeni prądem w Grodkowie. Mężczyźni na prywatnej posesji prowadzili drobne prace ... » więcej 2018-07-21, godz. 16:00 Woda w Ozimku już bez bakterii coli. Jest decyzja sanepidu Woda w Ozimku jest już zdatna do spożycia. Opolski sanepid zezwolił na korzystanie z wody, po sprawdzeniu pobranych wczoraj (20.07) próbek. » więcej 2018-07-21, godz. 14:40 Pożar mieszkania w Kietrzu. Lokatorzy zdołali uciec z budynku Groźny pożar budynku mieszkalnego w Kietrzu. O mocnym zadymieniu strażaków poinformował przed godziną 14:00 jeden z lokatorów. » więcej 2018-07-21, godz. 14:30 Polsko-czeska inicjatywa Głubczyc. Będzie rewitalizacja kolejnego parku w mieście Nowe wejście, nawierzchnia oraz wymiana małej architektury. W Głubczycach poddany zostanie rewitalizacji park przy ulicy Sobieskiego. To oznacza, że wszystkie ... » więcej 2018-07-21, godz. 12:30 W kilkanaście sekund pokonują psi tor przeszkód. "Po biegu zawsze jest nagroda" [ZDJĘCIA] Border colie, wyżły, pudle i zwykłe kundelki rywalizują dzisiaj (21.07) w zawodach psiej sprawności, czyli dog agility, które odbywają się w Turawie. Pies i p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »