Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-06-10, 14:35 Autor: Agnieszka Pospiszyl

"Powinniśmy zakończyć kwestię reparacji wojennych". Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk na Opolszczyźnie

Spotkanie posła Arkadiusza Mularczyka z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Spotkanie posła Arkadiusza Mularczyka z mieszkańcami Kędzierzyna-Koźla [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Prawie trzydzieści osób spotkało się w Kędzierzynie-Koźlu z posłem PiS Arkadiuszem Mularczykiem, który przyjechał na zaproszenie senatora Grzegorza Peczkisa. Poza mieszkańcami w spotkaniu uczestniczyła również posłanka Katarzyna Czochara, liderka struktur PiS w regionie. To kolejna odsłona akcji Prawa i Sprawiedliwości - Polska Jest Jedna.
Jednym z głównych tematów poruszanych w czasie spotkania były kwestie reparacji wojennych i możliwości starania się indywidualnych osób o odszkodowanie od Niemiec.

- Ten temat rozpala ludzi w całym kraju – mówi Arkadiusz Mularczyk.

- Odbyłem już prawie 30 spotkań w całej Polsce. Ludzie interesują się bieżącą polityką, sprawami rządu. Ale te tematy polsko-niemieckie, polsko-żydowskie wciąż są żywe. Ludzie pytają o indywidualną ścieżkę, ci, którzy utracili bliskich i majątki. To są bardzo owocne spotkania, wiele pytań i wiele odpowiedzi. Jestem bardzo zadowolony z tego typu spotkań. Partia rządząca, posłowie, jesteśmy zadowoleni z tych spotkań, jesteśmy otwarci dla ludzi - mówi poseł Mularczyk.

Kwestie polityki polsko-niemieckiej poruszała również posłanka Katarzyna Czochara.

- Polska wspiera mniejszości narodowe, których przedstawiciele mieszkają w naszym kraju – mówi poseł Katarzyna Czochara, lider Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie.
- Parlamentarzyści mają bardzo dobrze zdiagnozowaną sytuację w kraju. W zależności od tematyki danej osoby, od tego czym zajmuje się w Warszawie, to o to ludzie pytają. Tematyka polsko-niemiecka, zachowanie równowagi to ważna kwestia. Tego, czego nam brakuje to równowagi po stronie państwa niemieckiego. Za nami jubileusz współpracy polsko-niemieckiej. My wywiązaliśmy się w 100 procentach, państwo niemieckie niestety nie - dodaje Czochara.

W trakcie spotkania poruszano również kwestie polityki polsko-żydowskiej czy przepisów dotyczących mieszkań socjalnych.

- Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla angażują się, coraz bardziej obywatelskie mamy społeczeństwo. Myślę, że nasi politycy wyjadą stąd z bardzo ważnymi wnioskami. Ludzie skarżą się na konkretne sprawy, na przykład na brak mieszkań, bo u nas od lat brakuje tych mieszkań socjalnych, komunalnych, miejskich. Ludzie powinni mieć możliwość osiągnąć zdolności mieszkaniowe w ramach pomocy miasta - dodaje senator PiS Grzegorz Peczkis.

Przypomnijmy, poseł Arkadiusz Mularczyk jest przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych. Dziś jeszcze spotka się on z mieszkańcami Zdzieszowic (15:00) i Strzelec Opolskich (17:00).
Agnieszka Pospiszyl rozmawia z Arkadiuszem Mularczykiem
Agnieszka Pospiszyl rozmawia z Katarzyną Czocharą
Agnieszka Pospiszyl rozmawia z Grzegorzem Peczkisem

Wiadomości z regionu

2020-08-03, godz. 21:30 Raport dnia: trzy nowe zakażenia koronawirusem i trzech ozdrowieńców Do 1207 wzrosła liczba mieszkańców, u których dotąd potwierdzono zakażenie koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (3.08) o 575 wykrytych… » więcej 2020-08-03, godz. 21:00 Zmiana organizacji ruchu na DW 454 Opole - Namysłów. Jedne remonty się kończą, inne zaczynają Uwaga kierowcy, będzie zmiana organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454 Opole - Namysłów. Jutro (04.08) rusza remont odcinka między Dobrzeniem Wielkim… » więcej 2020-08-03, godz. 18:45 Wakacje na półmetku. Było spokojnie, ale służby stale czuwają nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży Za nami pierwsza połowa wakacji w cieniu koronawirusa. Z pierwszych danych przekazanych przez opolskie służby wynika, że lipiec był bezpieczny. Spokojnie… » więcej 2020-08-03, godz. 18:30 Opolscy logistycy przebywający na misji w Afganistanie zakażeni koronawirusem Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych potwierdziło, że część żołnierzy, którzy w ostatnich tygodniach udali się na misję do Afganistanu, jest… » więcej 2020-08-03, godz. 18:00 Osobłoga i Nysa Kłodzka mogą przekroczyć stany ostrzegawcze. Alert wydany przez hydrologów Hydrolodzy ostrzegają przed wezbraniem wody w dwóch opolskich rzekach na Opolszczyźnie. Mowa o Nysie Kłodzkiej i Osobłodze w perspektywie najbliższych kilkunastu… » więcej 2020-08-03, godz. 17:30 Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu sprawdzi, czy komendant policji w Nysie naruszał prawa pracowników Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu zajmie się sprawą funkcjonariuszy nyskiej komendy policji, którzy oskarżają swojego przełożonego o mobbing… » więcej 2020-08-03, godz. 16:56 Wypadek na DK 45 koło Krapkowic. Droga jest zablokowana Na drodze krajowej nr 45 Opole - Racibórz, na wysokości Krapkowic, jeszcze przed rondem na skrzyżowaniu z DW 409, od strony Opola, samochód osobowy czołowo… » więcej 2020-08-03, godz. 16:30 Zaginął Bartosz Komorowski z gminy Wilków. Policja prosi o pomoc Zaginął Bartosz Komorowski. 22-letniego mieszkańca Pągowa w gminie Wilków poszukuje namysłowska policja. Mężczyzna po raz ostatni był widziany 28 lipca… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Podinsp. Hubert Adamek nowym komendantem Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Po blisko 30 latach służby mł. insp. Janusz Hencel zdecydował o odejściu ze stanowiska. Nowym… » więcej 2020-08-03, godz. 16:00 Funkcjonariusze z Ozimka uratowali mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo Gdyby nie szybka interwencja policjantów młodszego aspiranta Mariusza Śnieżka i sierżanta sztabowego Łukasza Grygiela, to mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusze… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »