Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-05-10, 18:00 Autor: Wiktoria Palarczyk

Miejska sieć monitoringu jakości powietrza w Opolu ruszy najpóźniej we wrześniu

Miejska sieć monitoringu jakości powietrza ruszy najpóźniej we wrześniu [fot. Wiktoria Palarczyk]
Miejska sieć monitoringu jakości powietrza ruszy najpóźniej we wrześniu [fot. Wiktoria Palarczyk]
- Chcemy kontynuować działanie miejskiej sieci monitoringu jakości powietrza - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. To odpowiedź na zarzuty przedstawicieli Opolskiego Alarmu Smogowego. Podczas dzisiejszej (10.05) konferencji prasowej zaprezentowali oni dane z których wynika, że jakość powietrza w kwietniu była w stolicy regionu gorsza niż w styczniu, a miasto radzi sobie z tematem smogu gorzej od znacznie większego Wrocławia.
- Jesteśmy pionierem w Polsce, jeśli chodzi o nasz system monitoringu - podkreśla Wiśniewski. - W Opolu jest wspaniały klimat i ten klimat z chęcią sprezentowałbym innym miastom. Zdaje sobie sprawę z tego, że mieszkańcy oczekują tego, żeby zadbać w Opolu o to, aby było więcej terenów zielonych, żeby było czystsze powietrze. Stąd kolejne inicjatywy, które przedstawiamy. Mam nadzieję, że zyskają uznanie ekologów. Oczywiście my jesteśmy otwarci, żeby kwotę programu zwiększać, ale rozłożyliśmy go na kilka lat. Chcemy dać mieszkańcom szansę na to, żeby mogli się do tego przygotować - dodaje prezydent Opola.

Niebawem w opolskich przedszkolach mają pojawić się oczyszczacze powietrze. Pilotażowy projekt na początek ma objąć kilka placówek, a później oczyszczacze mają być wprowadzone w każdym z 37 przedszkoli znajdujących się na terenie Opola. Miejska sieć monitoringu jakości powietrza ma działać przez cały rok.
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »