Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-24, 19:20 Autor: Maciej Stępień

Nie stracili oszczędności i nie dali się oszukać. Dobra postawa brzeskich seniorów

Brzescy seniorzy nie dali się oszukać [fot. brzeg24.pl]
Brzescy seniorzy nie dali się oszukać [fot. brzeg24.pl]
Wczoraj (23.04) po południu do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna, który podał się funkcjonariusza brzeskiej komendy policji. Poinformował seniorów, że ich oszczędności, które przechowują w banku są zagrożone w związku z cyberatakiem i należy je natychmiast przelać na inne, wskazane przez oszusta konto. Brzeżanie nie dali się oszukać i najpierw postanowili zasięgnąć informacji w komendzie policji.
- Starsze małżeństwo przed pójściem do banku postanowiło sprawdzić, czy policjant, który przedstawił się w trakcie rozmowy telefonicznej, rzeczywiście pracuje w brzeskiej komendzie – mówi Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

– Oszuści w trakcie rozmowy przekazywali sobie słuchawkę telefonu i potwierdzali seniorom, że taki funkcjonariusz rzeczywiście pracuje. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przez chwilę podejrzewali, że mogą rozmawiać z prawdziwymi policjantami, ale w drodze do banku postanowili udać się na komendę. Tam, dyżurny uświadomił ich, że próbowano od nich wyłudzić pieniądze. Mundurowy przekazał starszemu małżeństwu, że policjant w słuchawce był osobą fikcyjną, a żadne postępowanie w sprawie cyberataków nie jest prowadzone.

Policjanci po raz kolejny apelują, by w takich sytuacjach zawsze dzwonić do najbliższej komendy i poinformować służby o możliwości oszustwa. Mundurowi przypominają, że policja nigdy nie działa w ten sposób.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 08:00 Przezorny zawsze ubezpieczony. Kietrz udrażnia odpływy przed wiosennymi roztopami Kietrz już przygotowuje się do wiosny. Nie czekając na pierwsze górskie roztopy, gmina udrażnia najważniejsze odpływy na polach i łąkach. » więcej 2019-01-21, godz. 07:19 Zła jakość powietrza utrzymuje się na południu Opolszczyzny Stacje pomiarowe w Zdzieszowicach i Kędzierzynie-Koźlu wskazują, że powietrze jest bardzo złej jakości. Normy dotyczące pyłów PM 10 i PM 2,5 przekroczone są n ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:27 Drugie Światełko do Nieba w Opolu. Mieszkańcy upamiętnili prezydenta Gdańska i wyrazili poparcie dla Owsiaka Mieszkańcy Opola wyrazili poparcie dla Jerzego Owsiaka i uczcili pamięć prezydenta Pawła Adamowicza. O 19:30 spotkali się na Rynku, bo po zabójstwie prezydent ... » więcej 2019-01-20, godz. 23:06 Znamy wyniki wyborów uzupełniających do Rady Gminy Turawa Aneta Buczek i Artur Pikos wygrali w wyborach uzupełniających do Rady Gminy Turawa. » więcej 2019-01-20, godz. 22:59 W Nysie dziecko podtruło się tlenkiem węgla podczas kąpieli Do zdarzenia doszło przed godz. 22:00 (20.01), w budynku przy ul. Komisji Edukacji Narodowej. » więcej 2019-01-20, godz. 22:17 Tragedia w Gogolinie. Policja znalazła zwłoki kobiety i mężczyzny w domu jednorodzinnym Dwa ciała znaleźli policjanci w jednym z domów jednorodzinnych w Gogolinie. Jak dowiedziało się Radio Opole, to 53-letnia lekarka i 57-letni optyk. » więcej 2019-01-20, godz. 20:00 Czy straż miejska w Namysłowie przestanie istnieć? Pomysł burmistrza będą musieli poprzeć radni Namysłowska straż miejska może wkrótce przestać istnieć. Chce tego nowy włodarz miasta, który likwidację formacji zapowiadał jeszcze w kampanii wyborczej. » więcej 2019-01-20, godz. 19:00 Sieć szkół się nie zmieni, za to powstaną nowe boiska Samorząd gminy Krapkowice przygotowuje się do nowego roku szkolnego. Nie są planowane żadne zmiany w sieci placówek oświatowych, ale za to w budżecie zapisano ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Opolscy politycy rozmawiali o reakcji całej Polski na zabójstwo prezydenta Adamowicza Zabójstwo Pawła Adamowicza i żałoba towarzysząca temu tragicznemu zdarzeniu, to temat Niedzielnej Loży Radiowej. Opolscy politycy rozmawiali, co zrobić, by ws ... » więcej 2019-01-20, godz. 18:00 Edukacja, pieniądze i rozrywka. Grupa AZOTY ZAK S.A. dla głubczyckiej młodzieży Stypendia dla najlepszych uczniów, poznawanie procesów produkcyjnych, wyjazdy na mecze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, czy pomoc przy organizacji ważnych szkolnych wy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »