Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-24, 19:20 Autor: Maciej Stępień

Nie stracili oszczędności i nie dali się oszukać. Dobra postawa brzeskich seniorów

Brzescy seniorzy nie dali się oszukać [fot. brzeg24.pl]
Brzescy seniorzy nie dali się oszukać [fot. brzeg24.pl]
Wczoraj (23.04) po południu do starszego małżeństwa zadzwonił mężczyzna, który podał się funkcjonariusza brzeskiej komendy policji. Poinformował seniorów, że ich oszczędności, które przechowują w banku są zagrożone w związku z cyberatakiem i należy je natychmiast przelać na inne, wskazane przez oszusta konto. Brzeżanie nie dali się oszukać i najpierw postanowili zasięgnąć informacji w komendzie policji.
- Starsze małżeństwo przed pójściem do banku postanowiło sprawdzić, czy policjant, który przedstawił się w trakcie rozmowy telefonicznej, rzeczywiście pracuje w brzeskiej komendzie – mówi Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji.

– Oszuści w trakcie rozmowy przekazywali sobie słuchawkę telefonu i potwierdzali seniorom, że taki funkcjonariusz rzeczywiście pracuje. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna przez chwilę podejrzewali, że mogą rozmawiać z prawdziwymi policjantami, ale w drodze do banku postanowili udać się na komendę. Tam, dyżurny uświadomił ich, że próbowano od nich wyłudzić pieniądze. Mundurowy przekazał starszemu małżeństwu, że policjant w słuchawce był osobą fikcyjną, a żadne postępowanie w sprawie cyberataków nie jest prowadzone.

Policjanci po raz kolejny apelują, by w takich sytuacjach zawsze dzwonić do najbliższej komendy i poinformować służby o możliwości oszustwa. Mundurowi przypominają, że policja nigdy nie działa w ten sposób.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-11-20, godz. 08:05 140 milionów w kasie Strzelec Opolskich na 2019 rok. "Będziemy mieli budżet wyzwań" Przebudowa placu Żeromskiego czy remont pustego obecnie budynku dawnej szkoły podstawowej numer 1 pod potrzeby organizacji pozarządowych, to jedne z większych ... » więcej 2018-11-20, godz. 08:00 Strażacy z Jarnotłówka rok temu dostali wóz, który nie mieści się w remizie. Nowy garaż jest już na ukończeniu Strażacy z Jarnotłówka w gminie Głuchołazy rok temu otrzymali nowy wóz bojowy. Ze sprzętu nie mogą jednak w pełni korzystać, bo nie ma go gdzie zaparkować. » więcej 2018-11-20, godz. 06:00 Mała Amelia na razie zostaje w Polsce. "To uśpienie czujności" Kolejna odsłona batalii o 9-letnią Amelię, córkę Opolanki i obywatela Francji. Sąd Okręgowy w Opolu podtrzymał wyrok sądu I instancji i oddalił apelację ojca ... » więcej 2018-11-19, godz. 22:15 Sławomir Kłosowski: nasz wyborczy sukces wynika z matematyki - Wygraliśmy w sejmikach, w dużych miastach nie poszło nam tak jak zakładaliśmy, a opozycja się zmobilizowała - ocenił w Loży Radiowej Radia Opole europoseł P ... » więcej 2018-11-19, godz. 21:12 Leszek Jan Wiącek rozpoczął piątą kadencję na stanowisku burmistrza Wołczyna Leszek Jan Wiącek został zaprzysiężony na burmistrza Wołczyna. Będzie to jego piąta kadencja na tym stanowisku. » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Policja publikuje portret mężczyzny wyłowionego z Odry Kędzierzyńscy policjanci opublikowali portret mężczyzny wyłowionego z Odry we wrześniu zeszłego roku. Przypomnijmy - Ciało znaleziono 17 września 2017 roku w ... » więcej 2018-11-19, godz. 20:00 Ruszył trzeci przetarg na przebudowę placu św. Sebastiana w Opolu Opole nie rezygnuje z rewitalizacji placu św. Sebastiana. Po dwóch nieudanych przetargach, kilka dni temu Urząd Miasta Opola ogłosił trzeci. » więcej 2018-11-19, godz. 19:30 Rewolucja w powiecie nyskim. Zmiany we władzach powiatu i prezydium rady Duże zmiany we władzach powiatu nyskiego. Podczas dzisiejszej (19.11) inauguracyjnej sesji rady powiatu wybrano nowy zarząd oraz prezydium rady. » więcej 2018-11-19, godz. 18:30 Bez zmian na szczycie nyskiej rady gminy. Rządząca koalicja dysponuje 17 głosami Nie będzie zmiany przewodniczącego nyskiej rady gminy. W prezydium rady - podobnie jak w poprzedniej kadencji - zasiądzie jeszcze trzech wiceprzewodniczących. » więcej 2018-11-19, godz. 17:15 Zmiany w radzie powiatu strzeleckiego Zanim jeszcze nowa rada się ukonstytuowała, doszło do zmiany jej składu. Z mandatu zrezygnował Mieczysław Wojtaszek (PiS). Jak poinformował w oświadczeniu pra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »