Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-20, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Podejrzani o zabójstwo Amadeusza K. aresztowani na trzy miesiące

Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Miłosz Cz., Bartłomiej W. i Jacek G. decyzją Sądu Rejonowego w Opolu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom zarzuca się zabójstwo byłego gwardzisty Amadeusza K., do którego doszło pod drzwiami jego mieszkania w kamienicy przy ul. Armii Krajowej 15 w Opolu.
- Wniosek prokuratury o areszt tymczasowy był m.in. oparty na przesłankach obawy matactwa ze strony podejrzanych - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Z podejrzanymi zostały wykonane czynności, zostały przedstawione im zarzuty. Pozostały materiał dowodowy to zeznania kilkunastu świadków, wstępna opinia posekcyjna, wyniki przeszukań przeprowadzonych w miejscu zamieszkania podejrzanych. Ten cały materiał dowodowy dał podstawę prokuratorowi, by przedstawić całej trójce zarzut udziału w zabójstwie. Nie wykluczone, że te trzy miesiące wystarczą prokuratorowi do zgromadzenia materiału dowodowego, by skierować akt oskarżenia.

Przypomnijmy, środę 18 kwietnia około 6 rano, Amadeusz K. wychodził do pracy. Mężczyzna został kilkukrotnie dźgnięty nożem w okolice klatki piersiowej. Jedna z tych ran okazała się śmiertelna. Motywem zbrodni miała być uraza, jaką czuł do pokrzywdzonego jeden z podejrzanych. Amadeusz K. miał się o podejrzanym wyrażać nieprzychylnie. - Dodatkowo pojawia się także wątek sympatii pokrzywdzonego, która w przeszłości była także sympatią jednego z napastników - dodaje Stanisław Bar.

Mężczyźni podejrzani o dokonanie morderstwa zostali ujęci jeszcze tego samego dnia. Wczoraj (19 kwietnia) jeden z nich, Miłosz Cz. uczestniczył w wizji lokalnej. Za takie przestępstwo podejrzanym grozi co najmniej 8 lat więzienia.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 20:15 Studenci mają "Zdrowie pod kontrolą". Akcja w najbliższą sobotę 'Zdrowie pod kontrolą' to hasło akcji, którą dla mieszkańców Opolszczyzny przygotowali studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego. W najbliższą sobotę… » więcej 2019-11-12, godz. 20:15 Brzeg czeka na propozycje nazwy dla nowego parku. Pomysły można zgłaszać do 8 grudnia Brzeżanie zdecydują o tym, jaką nazwę będzie nosił nowy park utworzony w miejscu dawnej fosy miejskiej. Magistrat ogłosił w tej sprawie konkurs. Propozycje może… » więcej 2019-11-12, godz. 18:10 W miejscu spalonej synagogi stanęła tablica upamiętniająca kozielskich Żydów Dzięki staraniom członków stowarzyszenia Blechhammer - 1944 w Kędzierzynie-Koźlu odsłonięto tablicę upamiętniającą społeczność żydowską, która do II Wojny Światowej… » więcej 2019-11-12, godz. 17:50 Upamiętnili setną rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. Szkoła ma nowy sztandar, filateliści przygotowali swoje wyda… Dwie okazje - 101. rocznica odzyskania niepodległości i 100. rocznica wybuchu I Powstania Śląskiego - były przyczynkiem do uroczystego spotkania, które miało miejsce… » więcej 2019-11-12, godz. 17:33 Wójt Kamiennika jak szeryf - złapał mężczyzn nielegalnie wysypujących odpady. W ziemi może być ponad tysiąc ton śmieci W Kamienniku ujawniono nielegalne wysypisko. Na gorącym uczynku złapane zostały osoby, które chciały zakopać około 25 ton odpadów komunalnych. » więcej 2019-11-12, godz. 16:45 Zmiana organizacji linii autobusów MZK Opole Zmienia się organizacja kursów autobusów MZK w Opolu. Wydłużona została linia numer 17 do Chmielowic i linia numer 18, która będzie kursowała do strefy ekonomicznej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:15 Nyskie serca już pełne nakrętek. Instalacjami zainteresowane są inne miasta w kraju Ogromnym zainteresowaniem cieszy się inicjatywa władz Nysy, które postanowiły pomóc mieszkańcom w zbieraniu plastikowych nakrętek na cele charytatywne. Wystarczyło… » więcej 2019-11-12, godz. 15:07 Dwóch nastolatków poparzonych. Wypadek w warsztacie w Brzegu Wypadek podczas praktyk zawodowych w Brzegu. Jak informuje rzeczniczka miejscowej policji przed godziną 13.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie o dwóch nastolatkach… » więcej 2019-11-12, godz. 14:44 Intensywne opady deszczu na zachodzie i południu regionu Ostrzeżenie meteo dla trzech powiatów regionu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według prognoz IMiGW przed nami deszczowe 2 dni. » więcej 2019-11-12, godz. 14:30 Strażak na quadzie czasem dojedzie szybciej, niż dużym wozem bojowym To najmniejszy z „wozów”, którymi dysponują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Flota pojazdów wzbogaciła się o nowego quada. Maszyna jest warta niespełna 100 tysięcy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »