Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-20, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Podejrzani o zabójstwo Amadeusza K. aresztowani na trzy miesiące

Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Posiedzenie aresztowe [fot. Katarzyna Doros]
Miłosz Cz., Bartłomiej W. i Jacek G. decyzją Sądu Rejonowego w Opolu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Mężczyznom zarzuca się zabójstwo byłego gwardzisty Amadeusza K., do którego doszło pod drzwiami jego mieszkania w kamienicy przy ul. Armii Krajowej 15 w Opolu.
- Wniosek prokuratury o areszt tymczasowy był m.in. oparty na przesłankach obawy matactwa ze strony podejrzanych - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Z podejrzanymi zostały wykonane czynności, zostały przedstawione im zarzuty. Pozostały materiał dowodowy to zeznania kilkunastu świadków, wstępna opinia posekcyjna, wyniki przeszukań przeprowadzonych w miejscu zamieszkania podejrzanych. Ten cały materiał dowodowy dał podstawę prokuratorowi, by przedstawić całej trójce zarzut udziału w zabójstwie. Nie wykluczone, że te trzy miesiące wystarczą prokuratorowi do zgromadzenia materiału dowodowego, by skierować akt oskarżenia.

Przypomnijmy, środę 18 kwietnia około 6 rano, Amadeusz K. wychodził do pracy. Mężczyzna został kilkukrotnie dźgnięty nożem w okolice klatki piersiowej. Jedna z tych ran okazała się śmiertelna. Motywem zbrodni miała być uraza, jaką czuł do pokrzywdzonego jeden z podejrzanych. Amadeusz K. miał się o podejrzanym wyrażać nieprzychylnie. - Dodatkowo pojawia się także wątek sympatii pokrzywdzonego, która w przeszłości była także sympatią jednego z napastników - dodaje Stanisław Bar.

Mężczyźni podejrzani o dokonanie morderstwa zostali ujęci jeszcze tego samego dnia. Wczoraj (19 kwietnia) jeden z nich, Miłosz Cz. uczestniczył w wizji lokalnej. Za takie przestępstwo podejrzanym grozi co najmniej 8 lat więzienia.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:00 Dino ma się coraz lepiej. "Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego los" 'Dino ma się coraz lepiej. Lubi biegać, pływać, szkolić się, a najbardziej na świecie lubi być z człowiekiem. Jesteśmy przygotowani do dalszej batalii o jego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »