Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-20, 14:14 Autor: Katarzyna Doros

Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowy areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o morderstwo na ul. Armii Krajowej

Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Wizja lokalna na ulicy Armii Krajowej w Opolu [fot. Mario]
Wizja lokalna na ulicy Armii Krajowej w Opolu [fot. Mario]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Do Sądu Rejonowego w Opolu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-letniego Amadeusza K. w środę (18.04) przy ul. Armii Krajowej. Znany jest także motyw popełnionej zbrodni.
- Podejrzanym postawiono zarzut udziału w zabójstwie. Wniosek ten opiera się na przesłankach obawy matactwa ze strony podejrzanych i ucieczki - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Z wyjaśnień, które złożyli podejrzani kształtuje się obraz tego, co było przyczyną napaści na 23-latka. Z tych informacji wynika, że powodem była uraza, którą czuł jeden z podejrzanych do pokrzywdzonego, miały być to słowa, które zostały wypowiedziane na jego temat przez pokrzywdzonego. Miało to również związek z kwestią osoby, sympatii pokrzywdzonego, która w przeszłości była także sympatią jednego z napastników.

W wyniku działań policji został odnaleziony nóż, którym zabito Amadeusza K. Wszyscy podejrzani w chwili zdarzenia znajdowali się na klatce schodowej. Wniosek prokuratury o tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy zostanie rozpatrzony jeszcze dziś na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Opolu. - Podejrzani mogą w tym czasie składać wyjaśniania, które mogą być istotnym dowodem w sprawie - dodaje Stanisław Bar.

Dodajmy, że za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi co najmniej 8 lat pozbawienia wolności.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-01-23, godz. 23:20 Problematyczne skrzyżowanie w Gąsiorowicach. Mimo znaku stop, dochodzi tam do wypadków Na skrzyżowaniu ulic Szkolnej i Wolności w Gąsiorowicach często dochodzi do potrąceń rowerzystów i kolizji samochodów. I to, mimo tego że oznakowanie w tym re ... » więcej 2019-01-23, godz. 21:43 Śmiertelne zatrucie tlenkiem węgla w Kluczborku. Nie żyje 33-letni mężczyzna Do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla doszło dzisiaj (23.01) w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego w dzielnicy Podwale w Kluczborku. 33-letniego mężcz ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:30 Spór o podwyżki w DPS w Sławięcicach. W sprawę włączył się ministerialny mediator W ubiegłym roku pracownicy trzech jednostek w Kędzierzynie-Koźlu weszli w spór zbiorowy z prowadzącymi je organami. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społe ... » więcej 2019-01-23, godz. 20:00 Z Komprachcic do Opola autobusem za złotówkę. Mieszkańcy gminy przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać zniżek w rama ... Mieszkańcy Komprachcic przez kolejne 10 lat będą mogli korzystać z Opolskiej Karty Rodziny i Seniora. Władze gminy podpisały w tej sprawie porozumienie z wład ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:30 "Bardzo dobrze, że Polska wykazała inicjatywę w sprawie brexitu". Sławomir Kłosowski dla Radia Opole prosto z Brukseli Do tej pory było tak, że wszystkie 27 państw członkowskich scedowało negocjacje z Wielką Brytanią na Michela Barniera i Donalda Tuska a rozwój sytuacji pokazu ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Miała być kilkumilionowa dotacja, została negatywna rekomendacja. Chodzi o unijny program dotyczący jakości powietrza Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska nie przyzna opolskiemu urzędowi marszałkowskiemu 4,5 miliona złotych. Chodzi o projekt związany z monitorowaniem i ochroną ... » więcej 2019-01-23, godz. 19:00 Opolskie szkoły dostały laptopy dla punktów informacji i kariery 51 szkół zawodowych z Opolszczyzny otrzymało laptopy, które trafią do Szkolnych Punktów Informacji i Kariery (tzw. SzPIK-ów), służących rozwijaniu współpracy ... » więcej 2019-01-23, godz. 18:00 100 mln dotacji na budowę centrum przesiadkowego Opole Wschód zagrożone? Ekolodzy wysłali skargę do Komisji Europejski ... Stowarzyszenie Technologii Ekologicznych SILESIA wysłało skargę do Komisji Europejskiej o odebranie 100 milionów złotych dotacji przyznanych na budowę centrum ... » więcej 2019-01-23, godz. 17:15 We wrześniu nie będzie mniej szkół podstawowych w gminie Olesno. Powstają za to oddziały przedszkolne Osiem szkół podstawowych nadal będzie funkcjonować w gminie Olesno. Podczas przygotowań do nowego roku szkolnego zapadła decyzja, wedle której samorząd nie zl ... » więcej 2019-01-23, godz. 16:30 Nielegalne składowisko pod Niemodlinem. WIOŚ: zagrożenia dla środowiska nie stwierdzono. 3 osoby zatrzymane Na tym etapie Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu nie stwierdził zagrożenia dla środowiska - chodzi o odkrycie składowiska nielegalnych odpadów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »