Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-20, 14:14 Autor: Katarzyna Doros

Do sądu wpłynął wniosek o tymczasowy areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o morderstwo na ul. Armii Krajowej

Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Wizja lokalna na ulicy Armii Krajowej w Opolu [fot. Mario]
Wizja lokalna na ulicy Armii Krajowej w Opolu [fot. Mario]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Zatrzymanie podejrzanych [fot. KWP w Opolu]
Do Sądu Rejonowego w Opolu został skierowany wniosek o tymczasowe aresztowanie trzech mężczyzn podejrzanych o zabójstwo 23-letniego Amadeusza K. w środę (18.04) przy ul. Armii Krajowej. Znany jest także motyw popełnionej zbrodni.
- Podejrzanym postawiono zarzut udziału w zabójstwie. Wniosek ten opiera się na przesłankach obawy matactwa ze strony podejrzanych i ucieczki - mówi Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu. - Z wyjaśnień, które złożyli podejrzani kształtuje się obraz tego, co było przyczyną napaści na 23-latka. Z tych informacji wynika, że powodem była uraza, którą czuł jeden z podejrzanych do pokrzywdzonego, miały być to słowa, które zostały wypowiedziane na jego temat przez pokrzywdzonego. Miało to również związek z kwestią osoby, sympatii pokrzywdzonego, która w przeszłości była także sympatią jednego z napastników.

W wyniku działań policji został odnaleziony nóż, którym zabito Amadeusza K. Wszyscy podejrzani w chwili zdarzenia znajdowali się na klatce schodowej. Wniosek prokuratury o tymczasowy areszt na czas trzech miesięcy zostanie rozpatrzony jeszcze dziś na posiedzeniu Sądu Rejonowego w Opolu. - Podejrzani mogą w tym czasie składać wyjaśniania, które mogą być istotnym dowodem w sprawie - dodaje Stanisław Bar.

Dodajmy, że za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi co najmniej 8 lat pozbawienia wolności.
Stanisław Bar

Wiadomości z regionu

2019-12-07, godz. 12:27 Mikołajki dla czworonogów. Dzisiaj w Zdzieszowicach festyn charytatywny na rzecz zwierząt Karma dla porzuconych zwierząt, pieniądze na ich leczenie, a także smycze, czy obroże będą zbierane podczas dzisiejszego (07.12) Mikołajkowego Festynu Charytatywnego… » więcej 2019-12-07, godz. 12:00 Uwaga, bardzo ślisko! Seria zdarzeń na drogach, uszkodzony wóz strażacki W Dąbrówce w pow. krapkowickim, na drodze wojewódzkiej 409 doszło do zderzenia samochodów dostawczego z ciężarowym. W Biadaczu samochód wpadł do rowu. Policja… » więcej 2019-12-07, godz. 10:10 Młodzi muzycy, niepełnosprawna młodzież i seniorzy wspólnie nagrywają charytatywną płytę Kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne w wykonaniu niezwykłej, wielopokoleniowej grupy wypełniają od kilku dni wnętrza zamku w Mosznej. Tam właśnie powstaje… » więcej 2019-12-07, godz. 08:30 Nysa zastanawia się nad budową spalarni odpadów Instalacja mogłaby być odpowiedzią nie tylko na coraz bardziej ograniczoną powierzchnię do składowania odpadów, ale też zapewnić tańsze ogrzewanie i energię e… » więcej 2019-12-07, godz. 08:00 Sobota: odwiedź krapkowicki Warsztat Terapii Zajęciowej Dzisiaj (7.12) swoje drzwi szeroko otwiera Warsztat Terapii Zajęciowej w Krapkowicach. Każdy będzie miał możliwość zobaczyć, co tam się dzieje i jak wyglądają… » więcej 2019-12-06, godz. 20:45 "Chcemy poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach". Radny Opola apeluje w imieniu mieszkańców Gosławic do prezydenta Mieszkańcy Gosławic chcą, żeby miasto ulicę Wiejską i Wygonową objęło strefą spokojnego ruchu i wprowadziło zakaz poruszania się tam samochodów ciężarowych powyżej… » więcej 2019-12-06, godz. 20:01 "Zrobiło się świątecznie, pięknie, kolorowo". W Opolu ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy na opolskim rynku. Wydarzenie pod hasłem 'Kraina Ciepła' zainaugurowało uroczyste uruchomienie 16-metrowego Koła Młyńskiego. Na… » więcej 2019-12-06, godz. 19:00 Mieszkańcy Ozimka prawdopodobnie 9 lutego 2020 roku wybiorą nowego burmistrza Wszystko wskazuje, że w niedzielę 9 lutego 2020 roku odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Projekt rozporządzenia w tej sprawie opublikowało Rządowe… » więcej 2019-12-06, godz. 16:59 Zderzenie trzech aut na DK 45. Nie żyje 28-letni mieszkaniec Baborowa [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w miejscowości Żużela. Na trasie Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle tuż po godzinie 16:00 zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki… » więcej 2019-12-06, godz. 15:52 Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »