Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-28, 10:01 Autor: Agnieszka Stefaniak

Linia kolejowa Opole - Nysa jest już przejezdna. Szynobus przechodzi badania [AKTUALIZACJA]

Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Akcja zakończona. Linia jest przejezdna [fot. Sławomir Kieler]
Wznowiony został ruch na linii kolejowej Opole - Nysa, po wczorajszym wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Chmielowicach. Auto osobowe wjechało pod szynobus. Zginęły 4 osoby, pasażerki i kierowca auta.
Strażacy zakończyli akcję usuwania skutków wypadku tuż przed północą.

Jak informuje Sylwester Brząkała, dyrektor opolskiego PolRegio, szynobus zjechał z torów na własnych kołach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszyna nie została poważnie uszkodzona. Zerwał się tzw. kurek powietrzny, który odpowiada za układ hydrauliczny. Kurek został zabezpieczony. Szynobus został przewieziony do bazy w Kędzierzynie-Koźlu, na szczegółowe badania. - Jeśli nie doszło do uszkodzenia układu jezdnego maszyna jeszcze dziś wróci na tory - dodaje Brząkała.

- Technicy z PolRegio pracują na dojazdem, żeby pościągać te dane. Jeśli będzie w miarę dobry obraz, być może właśnie ten film pokaże, jak to akurat wyglądało. W tego typu pojazdach mamy zaawansowaną technikę. Liczę, że ona zadziałała, choć zdarzają się przypadki, że w momencie uderzenia coś się może rozłączyć. Prokurator polecił, by z tym pojazdem nie robić żadnych czynności. Jeżeli on się pojawi i powie, że można dokonać czynności naprawczych, myślę, że szynobus powinien już o 15.00 do normalnego ruchu wrócić. On będzie pewnie porysowany, powyginane będą elementy, ale to są takie elementy osłonowe, które mają zabezpieczyć wszystkie ważne podzespoły, które są w środku - mówi Brząkała.

W zasobach opolskiego PolRegio jest aktualnie 11 szynobusów.

Przypomnijmy. Wczoraj (27.02) około godz. 19.00 na przejeździe kolejowym w Chmielowicach samochód osobowy zderzył się z szynobusem. Auto osobowe - firmowe - zarejestrowane było w powiecie opolskim. Podróżowały nim 4 osoby. To trzy kobiety i mężczyzna (kierowca auta) w wieku od 20 do 60 lat, obywatele Ukrainy. Wszyscy zginęli. Ze wstępnych zeznań świadków wynika, że kierowca podjechał do przejazdu, zatrzymał się i ruszył wprost pod nadjeżdżający szynobus.
Sylwester Brząkała
podinsp. Maciej Milewski w rozmowie ze Sławomirem Kielerem

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »