Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-27, 20:13 Autor: Ewelina Laxy/Mariusz Chałupnik/Agnieszka Stefaniak

Tragedia w Chmielowicach. Cztery osoby zginęły na przejeździe kolejowym [NOWE INFORMACJE]

Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Na przejeździe kolejowym w Chmielowicach pod Opolem samochód osobowy marki Volkswagen Passat zderzył się z szynobusem. Auto osobowe - firmowe - zarejestrowane było w powiecie opolskim.
Według informacji straży - w osobówce podróżowały 4 osoby. Niestety, wszystkie zginęły. To trzy kobiety i mężczyzna (kierowca auta) w wieku od 20 do 60 lat. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Ze wstępnych zeznań świadków wynika, że kierowca podjechał do przejazdu, zatrzymał się i ruszył wprost pod nadjeżdżający szynobus.

- Kilka minut po wypadku poszedłem pomóc - mówi Paweł Pytlas, kierownik szynobusu. - Tyle co się dało, to nim służby przyjechały, to pomagałem. Zmiażdżone wszystko. Ludzie przemieleni ze sobą, jeden na drugim. Staraliśmy się wyjąć ludzi na zewnątrz. Jedna osoba traciła puls. Wyjęliśmy trzy osoby z czterech.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały ok. godziny 19:00.

- Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się, że faktycznie doszło do zderzenia samochodu osobowego z tym szynobusem i w wyniku tego zdarzenia 4 osoby znajdują się w samochodzie. Po pierwszym rozpoznaniu ustalono, że osoby z auta mają zatrzymaną akcję serca, w związki z tym niezwłocznie przystąpiono do akcji resuscytacyjnej. Lekarz stwierdził zgon pierwszej osoby, kontynuowano te działania, i tak u kolejnych osób lekarze zespołu ratownictwa medycznego stwierdzali zgon. Szynobusem podróżowało osiem osób. Żadnej z tych osób nic się nie stało - mówi st. kpt. Łukasz Olejnik, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Do tragedii doszło pomiędzy stacjami Opole Zachodnie – Szydłów.

- Jeżeli chodzi o szczegóły i taką pełną odpowiedź na pytanie dlaczego doszło do tego wypadku, trzeba poczekać kilka dni. W tej chwili pracują tu już policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje st. sierż. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jak zapewnia kierownik szynobusu relacji Nysa - Opole skład nie przekroczył dozwolonej prędkości, czyli 70 km/h.

Utrudnienia na trasie kolejowej potrwają kilka godzin - poinformował nas dyrektor opolskiego PolRegio, Sylwester Brząkała:

- Komisja już tam pracuje, jest prokurator. Kierowca, z tego, co słyszałem, z relacji świadków, zatrzymał się przed tym przejazdem, ale tak, jakby wjechał pod ten pociąg. Takie czynności trwają różnie - od godziny do pięciu godzin. Jest już pora wieczorna i nie ma wielkiego zagęszczenia ruchu. Myślę, że rano ruch pociągów będzie na tej linii przywrócony.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Mirosław Siemieniec kierowca samochodu osobowego pomimo znaku stop wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Ruch na trasie między Nysą a Opolem został wstrzymany. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów są przekazywane na bieżąco pasażerom na stacjach i przystankach.
Paweł Pytlas
st. sierż. Dariusz Świątczak
st. kpt. Łukasz Olejnik
Sylwester Brząkała

Wiadomości z regionu

2020-10-30, godz. 07:00 Zmiana cennika biletów za przejazdy komunikacją miejską w Opolu. To pierwsza podwyżka biletów od 2011 roku Od nowego roku zmieni się cennik biletów MZK w Opolu. Taką decyzję podjęli radni miasta. Bilet normalny będzie kosztował 3 złote, a ulgowy 1,50. Inne stawki… » więcej 2020-10-30, godz. 07:00 Bez zmian w organizacji ruchu przy cmentarzach w powiecie głubczyckim Wzorem lat ubiegłych w okresie Wszystkich Świętych w Głubczycach pojawią się wzmocnione siły policji drogowej przy cmentarzu przy ul. Wrocławskiej. W tym… » więcej 2020-10-30, godz. 06:30 W tym roku inaczej planujemy wizyty na cmentarzach. "1 listopada trudno będzie wejść do autobusu" Rozkładamy wizyty na cmentarzach w związku z epidemią. Wydaje się, że wielu mieszkańców posłuchało apeli wirusologów i policji, aby nie kumulować wyjazdów… » więcej 2020-10-29, godz. 21:30 Stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle porządkuje mogiły polskich bohaterów przed dniem Wszystkich Święty… Przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle przed Wszystkimi Świętymi porządkują mogiły polskich bohaterów. To groby Kresowiaków, Sybiraków… » więcej 2020-10-29, godz. 21:00 Raport dnia: 482 przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W CWK w Opolu powstaje szpital tymczasowy 13 zgonów, 482 przypadki zakażeń i 231 powrotów do zdrowia odnotowano dzisiaj (29.10) w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia… » więcej 2020-10-29, godz. 20:30 Trudna sytuacja Fundacji DOM. Tylko, żeby przetrwać do końca roku potrzeba 250 tysięcy złotych Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu założona przez małżeństwo Jednorogów boryka się z poważnymi problemami finansowymi… » więcej 2020-10-29, godz. 20:02 Opole: kolizja z udziałem auta straży miejskiej Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło przed godziną 18:00 na skrzyżowaniu 1 Maja i Kołłątaja w Opolu. Jednym z uczestniczących pojazdów był samochód… » więcej 2020-10-29, godz. 19:15 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu od poniedziałku będzie placówką covidową z wyjątkiem trzech oddziałów Szpital powiatowy w Kędzierzynie-Koźlu zostanie niemal w całości przeznaczony do walki z COVID-19. Wyjątkiem mają być oddziały: pediatrii, geriatrii i… » więcej 2020-10-29, godz. 19:11 Wypadek na DW 416 Klisino - Kietlice. Jedna osoba poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych Jedna osoba została poszkodowana po zderzeniu trzech samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej nr 416 Klisino - Kietlice, w powiecie głubczyckim. Droga jest… » więcej 2020-10-29, godz. 18:45 Radni Opola przegłosowali stawki za "deszczówkę" Mieszkańcy Opola oraz przedsiębiorcy od nowego roku będą musieli zapłacić 29 groszy brutto miesięcznie za jeden metr sześcienny odprowadzanej wody do kanalizacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***