Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-27, 20:13 Autor: Ewelina Laxy/Mariusz Chałupnik/Agnieszka Stefaniak

Tragedia w Chmielowicach. Cztery osoby zginęły na przejeździe kolejowym [NOWE INFORMACJE]

Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Na przejeździe kolejowym w Chmielowicach pod Opolem samochód osobowy marki Volkswagen Passat zderzył się z szynobusem. Auto osobowe - firmowe - zarejestrowane było w powiecie opolskim.
Według informacji straży - w osobówce podróżowały 4 osoby. Niestety, wszystkie zginęły. To trzy kobiety i mężczyzna (kierowca auta) w wieku od 20 do 60 lat. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Ze wstępnych zeznań świadków wynika, że kierowca podjechał do przejazdu, zatrzymał się i ruszył wprost pod nadjeżdżający szynobus.

- Kilka minut po wypadku poszedłem pomóc - mówi Paweł Pytlas, kierownik szynobusu. - Tyle co się dało, to nim służby przyjechały, to pomagałem. Zmiażdżone wszystko. Ludzie przemieleni ze sobą, jeden na drugim. Staraliśmy się wyjąć ludzi na zewnątrz. Jedna osoba traciła puls. Wyjęliśmy trzy osoby z czterech.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały ok. godziny 19:00.

- Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się, że faktycznie doszło do zderzenia samochodu osobowego z tym szynobusem i w wyniku tego zdarzenia 4 osoby znajdują się w samochodzie. Po pierwszym rozpoznaniu ustalono, że osoby z auta mają zatrzymaną akcję serca, w związki z tym niezwłocznie przystąpiono do akcji resuscytacyjnej. Lekarz stwierdził zgon pierwszej osoby, kontynuowano te działania, i tak u kolejnych osób lekarze zespołu ratownictwa medycznego stwierdzali zgon. Szynobusem podróżowało osiem osób. Żadnej z tych osób nic się nie stało - mówi st. kpt. Łukasz Olejnik, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Do tragedii doszło pomiędzy stacjami Opole Zachodnie – Szydłów.

- Jeżeli chodzi o szczegóły i taką pełną odpowiedź na pytanie dlaczego doszło do tego wypadku, trzeba poczekać kilka dni. W tej chwili pracują tu już policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje st. sierż. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jak zapewnia kierownik szynobusu relacji Nysa - Opole skład nie przekroczył dozwolonej prędkości, czyli 70 km/h.

Utrudnienia na trasie kolejowej potrwają kilka godzin - poinformował nas dyrektor opolskiego PolRegio, Sylwester Brząkała:

- Komisja już tam pracuje, jest prokurator. Kierowca, z tego, co słyszałem, z relacji świadków, zatrzymał się przed tym przejazdem, ale tak, jakby wjechał pod ten pociąg. Takie czynności trwają różnie - od godziny do pięciu godzin. Jest już pora wieczorna i nie ma wielkiego zagęszczenia ruchu. Myślę, że rano ruch pociągów będzie na tej linii przywrócony.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Mirosław Siemieniec kierowca samochodu osobowego pomimo znaku stop wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Ruch na trasie między Nysą a Opolem został wstrzymany. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów są przekazywane na bieżąco pasażerom na stacjach i przystankach.
Paweł Pytlas
st. sierż. Dariusz Świątczak
st. kpt. Łukasz Olejnik
Sylwester Brząkała

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 08:00 Kamień Śląski może wejść do sieci najciekawszych polskich wsi Przedstawiciele sieci najciekawszych wsi w Polsce odwiedzili Gogolin i Kamień Śląski. Brali oni udział w dorocznej konferencji poświęconej właśnie tym miejsco ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:30 Związkowcy z OPZZ protestowali przed Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Opolu Pracownicy drukarni 'Lega' zrzeszeni w zakładowej organizacji związkowej OPZZ protestowali przed Wojewódzkim Zakładem Doskonalenia Zawodowego. Chcieli w ten s ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:30 Opolski Park Naukowo-Technologiczny ma jedną z najnowocześniejszych serwerowni w kraju Centrum Przetwarzania Danych Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu otrzymało certyfikat Rated 3. Oznacza to, że może być ono poddawane naprawom i konserwacji ... » więcej 2019-02-15, godz. 19:00 Nyska "trójka" od kilku dni ma własną kuchnię. "Wcześniej korzystaliśmy z cateringu" Kolejna z nyskich szkół doczekała się własnej kuchni. Od kilku dni, przyrządzane na miejscu posiłki mogą jeść uczniowie 'trójki'. » więcej 2019-02-15, godz. 18:53 Wiek i niepełnosprawność nie ogranicza. Integracja seniorów i osób z niepełnosprawnościami na Politechnice Opolskiej Aktywni seniorzy i osoby z niepełnosprawnościami udowadniają, że wiek i dysfunkcje nie stanowią ograniczeń. Jak mówią - bariery są tylko w głowie. Dowodem na ... » więcej 2019-02-15, godz. 17:31 Więźniowie zamieszani w narkotyki w podgłubczyckiej firmie Dwóch osadzonych z Zakładu Karnego w Głubczycach jest podejrzanych w sprawie odkrycia znacznej ilości narkotyków na terenie jednej z firm działających w Gołus ... » więcej 2019-02-15, godz. 15:30 77 lat temu utworzono Armię Krajową. "Wspomnienia wciąż są żywe i bolesne" [FILM, ZDJĘCIA] 77. rocznicę uformowania Armii Krajowej upamiętniono dziś (15.02) w Opolu. Przed południem odprawiono mszę świętą. Później przed Pomnikiem Polskiego Państwa P ... » więcej 2019-02-15, godz. 15:10 Pracownik Odry Opole zaatakowany słownie przez kibica. Kibic stanowczo zaprzecza zarzutom Stowarzyszenie 'OKS ODRA' Opole na swojej stronie internetowej poinformowała o ataku na jednego z pracowników klubu. Zgodnie z treścią komunikatu jedna z osób ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:44 Wyjątkowe święto Służby Więziennej. W tym roku obchodzono również 100-lecie istnienia formacji Przyznano 51 odznaczeń, a blisko 300 funkcjonariuszy otrzymało awans na wyższy stopień służbowy. W Opolu odbyły się obchody z okazji święta Służby Więziennej. » więcej 2019-02-15, godz. 13:13 W Dobrzeniu Wielkim odbędą się konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »