Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-27, 20:13 Autor: Ewelina Laxy/Mariusz Chałupnik/Agnieszka Stefaniak

Tragedia w Chmielowicach. Cztery osoby zginęły na przejeździe kolejowym [NOWE INFORMACJE]

Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 1 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 6 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 2 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 3 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 4 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 5 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 7 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Wypadek Chmielowice 8 fot. Mario
Na przejeździe kolejowym w Chmielowicach pod Opolem samochód osobowy marki Volkswagen Passat zderzył się z szynobusem. Auto osobowe - firmowe - zarejestrowane było w powiecie opolskim.
Według informacji straży - w osobówce podróżowały 4 osoby. Niestety, wszystkie zginęły. To trzy kobiety i mężczyzna (kierowca auta) w wieku od 20 do 60 lat. Wszyscy byli obywatelami Ukrainy. Ze wstępnych zeznań świadków wynika, że kierowca podjechał do przejazdu, zatrzymał się i ruszył wprost pod nadjeżdżający szynobus.

- Kilka minut po wypadku poszedłem pomóc - mówi Paweł Pytlas, kierownik szynobusu. - Tyle co się dało, to nim służby przyjechały, to pomagałem. Zmiażdżone wszystko. Ludzie przemieleni ze sobą, jeden na drugim. Staraliśmy się wyjąć ludzi na zewnątrz. Jedna osoba traciła puls. Wyjęliśmy trzy osoby z czterech.

Zgłoszenie o zdarzeniu służby otrzymały ok. godziny 19:00.

- Po przybyciu pierwszych zastępów okazało się, że faktycznie doszło do zderzenia samochodu osobowego z tym szynobusem i w wyniku tego zdarzenia 4 osoby znajdują się w samochodzie. Po pierwszym rozpoznaniu ustalono, że osoby z auta mają zatrzymaną akcję serca, w związki z tym niezwłocznie przystąpiono do akcji resuscytacyjnej. Lekarz stwierdził zgon pierwszej osoby, kontynuowano te działania, i tak u kolejnych osób lekarze zespołu ratownictwa medycznego stwierdzali zgon. Szynobusem podróżowało osiem osób. Żadnej z tych osób nic się nie stało - mówi st. kpt. Łukasz Olejnik, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Do tragedii doszło pomiędzy stacjami Opole Zachodnie – Szydłów.

- Jeżeli chodzi o szczegóły i taką pełną odpowiedź na pytanie dlaczego doszło do tego wypadku, trzeba poczekać kilka dni. W tej chwili pracują tu już policjanci pod nadzorem prokuratora - dodaje st. sierż. Dariusz Świątczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Jak zapewnia kierownik szynobusu relacji Nysa - Opole skład nie przekroczył dozwolonej prędkości, czyli 70 km/h.

Utrudnienia na trasie kolejowej potrwają kilka godzin - poinformował nas dyrektor opolskiego PolRegio, Sylwester Brząkała:

- Komisja już tam pracuje, jest prokurator. Kierowca, z tego, co słyszałem, z relacji świadków, zatrzymał się przed tym przejazdem, ale tak, jakby wjechał pod ten pociąg. Takie czynności trwają różnie - od godziny do pięciu godzin. Jest już pora wieczorna i nie ma wielkiego zagęszczenia ruchu. Myślę, że rano ruch pociągów będzie na tej linii przywrócony.

Jak informuje w oficjalnym komunikacie rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A Mirosław Siemieniec kierowca samochodu osobowego pomimo znaku stop wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Ruch na trasie między Nysą a Opolem został wstrzymany. Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. Informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów są przekazywane na bieżąco pasażerom na stacjach i przystankach.
Paweł Pytlas
st. sierż. Dariusz Świątczak
st. kpt. Łukasz Olejnik
Sylwester Brząkała

Wiadomości z regionu

2019-11-16, godz. 20:51 "Zdrowie pod kontrolą". Przyszli lekarze zachęcają do wykonywania bezpłatnie badań profilaktycznych Pomiar ciśnienia krwi, czy cukru można dzisiaj (16.11) bezpłatnie zbadać w centrum handlowym przy ulicy Wrocławskiej. Studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu… » więcej 2019-11-16, godz. 20:50 Gala wręczenia nagród 17. Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego "Karpik 2019". Grand Prix dla Macieja Trzepałki… Po raz 17. nagrodzono laureatów Międzynarodowego Konkursu Rysunku Satyrycznego 'Karpik 2019'. W tym roku 125 rysowników z 24 krajów nadesłało 206 prac. Jury już… » więcej 2019-11-16, godz. 20:45 Filharmonia Opolska: przed nami druga odsłona rodzinnych spotkań z muzyką Muzyczna uczta dla małych i dużych, zagadki, piosenki i ciekawostki ze świata klasyki, a wszystko to w żartobliwej konwencji okraszonej multimedialnymi dodatkami… » więcej 2019-11-16, godz. 13:59 Marsz Szlachetnej Paczki przeszedł ulicami Opola. "Baza rodzin otwarta, czekamy na darczyńców" Marsz Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości przeszedł ulicami Opola. W ten sposób wolontariusze komunikowali mieszkańcom, że od rana darczyńcy mogą już wybierać… » więcej 2019-11-16, godz. 12:25 III Noc Zawodów w oleskim ogólniaku Po raz trzeci odbyła się (15.11) Noc Zawodów w Liceum Ogólnokształcącym w Oleśnie. Uczniowie klas maturalnych wysłuchali prelekcji zaproszonych gości. Wśród nich… » więcej 2019-11-16, godz. 11:17 Wędkarze porządkują tereny wokół kąpieliska Malina. Znaleźli nawet namiot Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Opole Elektrownia razem z mieszkańcami Dzielnicy Malina rozpoczęli dzisiaj (16.11) od rana sprzątanie kąpieliska Malina 1… » więcej 2019-11-16, godz. 09:44 Dziś przypada Dzień Służby Zagranicznej RP. Jakie wyzwania stoją przed polską dyplomacjąe - Mamy powody do zadowolenia. Polskie placówki dyplomatyczne istnieją w 91 państwach świata - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' dr Stanisław Niewiński z… » więcej 2019-11-16, godz. 08:28 Drogowa passa w Wołczynie. Burmistrz: takie są oczekiwania mieszkańców Niektóre remonty zaplanowane na ten rok zakończyły się, inne jeszcze trwają. Jak co roku, gmina Wołczyn stawia na przebudowę dróg w złym stanie. » więcej 2019-11-15, godz. 22:00 Od 1. stycznia obowiązkowo zgłaszamy zbycie, nabycie, czy sprowadzenie samochodu. Inaczej zapłacimy grzywnę Od 200 do nawet 1000 złotych kary możemy zapłacić za zaniechanie rejestracji - w terminie do 30 dni - sprowadzonego samochodu z kraju Unii Europejskiej, bądź gdy… » więcej 2019-11-15, godz. 21:00 Brzeg planuje wielką modernizację oświetlenia ulicznego. LED-y mają przynieść oszczędności oraz poprawić jakość powiet… W Brzegu pojawi się więcej nowoczesnych lamp oświetlenia ulicznego. Dzięki wymianie ponad 1000 żarówek sodowych i rtęciowych na LED-y, miastu uda się zaoszczędzić… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »