Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-02-14, 13:34 Autor: Maciej Stępień

Seniorzy mają swoje miejsce spotkań. W Pokoju uruchomiono nową placówkę dla najstarszych mieszkańców gminy

Wczoraj uroczyście otwarto Dom Pobytu Senior +, obiekt sfinansowany z pieniędzy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. To pierwsza tego typu placówka w powiecie namysłowskim. Seniorzy z Pokoju otrzymali nowoczesne i w pełni wyposażone sale do aktywnego wypoczynku, pomieszczenia warsztatów wraz z pełnym węzłem sanitarnym.
- Myślę, że to miejsce jest świetnym sposobem na wykorzystanie ich potencjału – mówi Magdalena Preuhs z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pokoju. – Oni spotykają się w mniejszych lub większych grupach i robią wiele ciekawych rzeczy. Teraz mają taką miejscówkę, gdzie będą mogli realizować swoje plany, czy życiowe cele. Dajemy im taką możliwość.

Seniorzy do tej pory korzystali sporadycznie m.in. z sal ośrodka kultury.

- Teraz to mamy super warunki – mówi Jolanta Szeląg, miejscowa rencistka. – Możemy się spotykać, rozmawiać i realizować własne pasje. Spotykamy się na kijkach, jeździmy na rowerach, mamy zajęcia z aerobiku. Sprzęt jest super, wszystko jest ok.

- Naszym jedynym problemem jest w tej chwili zagospodarowanie podwórka, ale tym zajmiemy się zapewne na wiosnę. Seniorzy z sekcji ogrodowej na pewno się tym zajmą – dodaje na koniec wójt Barbara Zając.

Obiekt został uruchomiony w dawnym budynku stacji doświadczalnej oceny odmian w Pokoju. Zagospodarowanie wnętrz placówki dla seniorów kosztowało 350 tysięcy złotych.
Barbara Zając testuje sprzęt w Domu Pobytu Senior Plus w Pokoju [fot. UG Pokój]
Magdalena Preuhs, Jolanta Szeląg i Barbara Zając

Wiadomości z regionu

2020-04-01, godz. 13:32 Ratusz zapewnia - Rodzina poszkodowana w nocnym pożarze w Opolu otrzyma pomoc Trwa szacowanie strat po wczorajszym (31.03) pożarze domu jednorodzinnego przy ulicy Środkowej w Opolu. Decyzja ws. dalszego użytkowania budynku zależy od inspekcji… » więcej 2020-04-01, godz. 13:12 Wybuch gazu w hali produkcyjnej. Jedna osoba poszkodowana W jednym z zakładów produkcyjnych w Kolonowskiem doszło do wybuchu mieszanki tlenu z acetylenem. Ranny został jeden z pracowników, pozostałym nic się nie stało… » więcej 2020-04-01, godz. 13:10 Miliony papierosów bez akcyzy zatrzymane przez KAS. Były schowane w płatkach owsianych Ponad 5,5 miliona sztuk papierosów bez akcyzy przechwycili opolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej we współpracy z jeleniogórską Strażą Grani… » więcej 2020-04-01, godz. 12:15 Zamiast zgłosić się do więzienia, kontynuował kradzieże. Recydywista zatrzymany przez nyskich policjantów Wyrok na koncie nie powstrzymał 56-latka z Nysy od kontynuowania przestępczej działalności. Sprawca włamań i kradzieży wpadł w ręce nyskich policjantów. » więcej 2020-04-01, godz. 12:12 Jedna osoba skierowana na kwarantannę domową? Do izolacji muszą dołączyć wszyscy współlokatorzy Weszły w życie nowe zasady kwarantanny domowej w związku z koronawirusem. Od dzisiaj (01.04) izolacja dotyczy nie tylko osoby, która powróciła z zagranicy lub… » więcej 2020-04-01, godz. 10:50 140 podopiecznych opolskiej Caritas dostanie wsparcie w ramach akcji "Pomoc dla Seniora" - Wsparcie osób starszych, samotnych jest w takich warunkach bardzo potrzebne - nie miał wątpliwości w rozmowie 'W cztery oczy' dyrektor opolskiej Caritas ks… » więcej 2020-04-01, godz. 10:48 WiK Opole: odczyty wodomierzy zdalne, szacunkowe lub elektronicznie Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Opolu przypomina, że w związku z epidemią koronawirusa, pracownicy nie prowadzą odczytów wodomierzy w terenie. » więcej 2020-04-01, godz. 10:15 Układanie kwietnych dywanów niematerialnym dziedzictwem kulturowym Polski Tradycja układania kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała została wpisana przez ministerstwo kultury na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego… » więcej 2020-04-01, godz. 09:00 Pomogą w zrobieniu zakupów, czy wyrzuceniu śmieci. "Pomoc sąsiedzka. Wspieramy się" - akcja radnych dzielnicy Stare Miasto… Proponują pomoc w zrobieniu zakupów, czy wyniesieniu śmieci. W ramach akcji 'Pomoc Sąsiedzka. Wspieramy się' radni dzielnicy Stare Miasto w Opolu kontaktują się… » więcej 2020-04-01, godz. 08:00 Seniorzy i osoby potrzebujące z Opola otrzymają maseczki ochronne Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu rozpoczyna rozdawanie 15 tysięcy maseczek jednorazowego użytku. Trafią one głównie do seniorów i osób potrzebujących. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »