Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-11, 16:08 Autor: Daniel Klimczak

Paczków nadal szuka firmy, która przebuduje dawną szkołę. 7 wcześniejszych przetargów nie wyłoniło wykonawcy

Budynek dawnej szkoły przy ul. Kościelnej [fot. nk.pl]
Budynek dawnej szkoły przy ul. Kościelnej [fot. nk.pl]
Gmina Paczków, już po raz kolejny usiłuje znaleźć wykonawcę remontu budynku byłej szkoły przy ulicy Kościelnej.
Cztery lata temu miasto przejęło obiekt od powiatu. Teraz samorząd chce utworzyć w nim między innymi dzienny dom pobytu dla seniorów.

- Przyszliśmy z takim pomysłem, który również jakby nakazuje duch czasu i pewne zmiany związane z depopulacją, czy starzejącym się społeczeństwem. Opieka społeczna w tym obszarze będzie wymagała coraz większych nakładów - tłumaczy burmistrz Paczkowa, Artur Rolka.

Oprócz tego, ma tam się znaleźć środowiskowy dom samopomocy dla niepełnosprawnych, centrum integracji społecznej oraz 6 mieszkań wspieranych

Do tej pory, gmina siedmiokrotnie próbowała znaleźć wykonawcę remontu. Za każdym razem przetarg trzeba było jednak unieważniać z powodu braku chętnych lub zbyt wysokiej ceny, której oczekiwała zainteresowana firma.

Jak zauważa włodarz miasta, podobne problemy dotykają w ostatnim czasie coraz więcej samorządów.

- Dzięki środkom unijnym, Polska jest jednym wielkim placem budowy, a firm jest naprawdę bardzo mało. Dzisiaj rynek pracy jest rynkiem nie pracodawcy a pracownika, więc to są problemy, z którymi my się musimy na co dzień mierzyć, a na które nie mamy wielkiego wpływu - dodaje.

Przedwczoraj (09.01) ogłoszono kolejny przetarg na realizację zadania w formie "zaprojektuj i buduj". Zainteresowani mogą zgłaszać swoje oferty do 24 stycznia.
Artur Rolka
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Policjanci z Grodkowa przygotowali paczki dla Polaków na Kresach Grodkowscy policjanci i pracownicy cywilni tamtejszego komisariatu kolejny raz zaangażowali się w akcję 'Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »