Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-30, 23:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozpoczął się Opole Songwriters Festival 2017 [ZDJĘCIA]

Koncert zespołu LOR rozpoczął oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncert zespołu LOR rozpoczął oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Roman Szczepanek otworzył oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Roman Szczepanek otworzył oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Artyści z Polski, Islandii, Anglii, Belgii i Irlandii. Taki zestaw przygotowali w tym roku organizatorzy Opole Songwriters Festival.
To 6. edycja imprezy, której główną cechą jest odejście od mainstreamowych dźwięków i pokazanie muzyki z innej perspektywy. Oczywiście wszystko co zostanie na festiwalu zaprezentowane zostało stworzone przez wykonawców, którzy przyjechali do Opola.

Songwriter Festiwal rozpoczął koncert krakowskiego kwartetu LOR, którego skład tworzą licealistki.

- To, co gramy, to jakby naturalnie z nas wynika - mówi Julia Skiba z zespołu LOR. - Nikt nie może o tym zadecydować. Po prostu czegoś takiego słuchamy i to w nas siedzi.

- Dużo ludzi starszych od nas ma takie błędne wrażenie, że ludzie młodzi, nastolatki, to nie wiadomo co mają w głowach, a tak naprawdę wydaje mi się, że każdy ma głębię. My po prostu ją wyrażamy - dodaje Jagoda Kudlińska z LOR.

- Uczta dla tych, którzy szukają czegoś nowego w muzyce i nie boją się chodzić na nieznane - mówi Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu. - Chcą poznawać nową muzykę. Są fanami muzyki, chcą ją odkrywać. Niekoniecznie słuchają tylko radiowych przebojów.

- Czekam na ten festiwal - przyznaje Aleksandra z Opola. - Chcę posłuchać dobrej muzyki i mam nadzieję, że będzie warto.

Właśnie powinien rozpoczynać się koncert Leepecka, później zagrają artyści z Islandii - Snorri Helgason i Myrra Ros. Jutro (01.10) drugi dzień festiwalu. Wszystkie koncerty odbywają się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
Opole Songwriters Festival 2017

Wiadomości z regionu

2017-10-19, godz. 11:28 Opole: akcja strażaków na ul. Ozimskiej. Schizofrenik przestraszył matkę Młody mężczyzna chory na schizofrenię postawił dziś (19.10) na nogi opolską policję i strażaków. » więcej 2017-10-19, godz. 10:20 500 Plus poprawia byt opolskich rodzin ale zwroty też są Ponad 102 tysiące złotych będą musieli zwrócić mieszkańcy Opolszczyzny z tytułu niesłusznie pobranego świadczenia z programu Rodzina 500 Plus. To niedużo, bio ... » więcej 2017-10-19, godz. 10:00 Na ukończeniu remont zabytkowej drogi w Polskiej Cerekwi. Przywrócono jej historyczny charakter Ulica Raciborska w Polskiej Cerekwi do końca miesiąca ma być gotowa. Z powodu gruntownej przebudowy trasa dojazdowa do centrum miejscowości od początku sierpn ... » więcej 2017-10-19, godz. 09:00 Ratusz nie kupi zabytkowej kaplicy na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Opolu Władze Opola rezygnują z przejęcia zabytkowej kaplicy na cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej. Ratusz stoi na stanowisku, że transakcja jest ekonomicznie nieuzas ... » więcej 2017-10-19, godz. 07:11 Oleski Kościół Św. Anny walczy o tytuł Pomnika Historii. Dokumentacja jest już w ministerstwie kultury Wojewódzki Konserwator Zabytków przesłał dokumentację ws. oleskiego Kościoła św. Anny do ministerstwa kultury. XV-wieczna świątynia ma szansę trafić na listę ... » więcej 2017-10-18, godz. 21:30 Szpital w Głuchołazach skończył "trzydziestkę". Dostał imię papieża Szpital Specjalistyczny MSWiA w Głuchołazach świętował dzisiaj (18.10) 30-lecie swojego istnienia. Przy okazji uroczystych obchodów, odsłonięto tablicę z okaz ... » więcej 2017-10-18, godz. 21:00 Sztab wojskowy świętował z administracją wojskową w Filharmonii Opolskiej Mundury, przemówienia i koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Tak wyglądały uroczystości z okazji Święta Terenowych Organów Admini ... » więcej 2017-10-18, godz. 20:30 Pielgrzymi pracujący w służbie zdrowia modlili się w Opolu-Winowie Pracownicy służby zdrowia spotkali się w Opolu-Winowie na 4. diecezjalnej pielgrzymce skupiającej tę grupę zawodową. » więcej 2017-10-18, godz. 20:00 Impas w sprawie pałacu w Kopicach - Sytuacja jest patowa - powiedziała w Loży Radiowej wojewódzki konserwator zabytków Elżbieta Molak, pytana o szanse na odnowienie pałacu w Kopicach. Ostatni ... » więcej 2017-10-18, godz. 20:00 W Pokrzywnej mówili o bezpieczeństwie na opolskich drogach O przyszłorocznych planach inwestycyjnych i problemach Opolan z przekraczaniem prędkości, dyskutowano podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruc ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »