Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-30, 23:00 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozpoczął się Opole Songwriters Festival 2017 [ZDJĘCIA]

Koncert zespołu LOR rozpoczął oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Koncert zespołu LOR rozpoczął oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Roman Szczepanek otworzył oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Roman Szczepanek otworzył oficjalnie VI Opole Songwriters Festival [fot. Agnieszka Lubczańska]
Artyści z Polski, Islandii, Anglii, Belgii i Irlandii. Taki zestaw przygotowali w tym roku organizatorzy Opole Songwriters Festival.
To 6. edycja imprezy, której główną cechą jest odejście od mainstreamowych dźwięków i pokazanie muzyki z innej perspektywy. Oczywiście wszystko co zostanie na festiwalu zaprezentowane zostało stworzone przez wykonawców, którzy przyjechali do Opola.

Songwriter Festiwal rozpoczął koncert krakowskiego kwartetu LOR, którego skład tworzą licealistki.

- To, co gramy, to jakby naturalnie z nas wynika - mówi Julia Skiba z zespołu LOR. - Nikt nie może o tym zadecydować. Po prostu czegoś takiego słuchamy i to w nas siedzi.

- Dużo ludzi starszych od nas ma takie błędne wrażenie, że ludzie młodzi, nastolatki, to nie wiadomo co mają w głowach, a tak naprawdę wydaje mi się, że każdy ma głębię. My po prostu ją wyrażamy - dodaje Jagoda Kudlińska z LOR.

- Uczta dla tych, którzy szukają czegoś nowego w muzyce i nie boją się chodzić na nieznane - mówi Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny festiwalu. - Chcą poznawać nową muzykę. Są fanami muzyki, chcą ją odkrywać. Niekoniecznie słuchają tylko radiowych przebojów.

- Czekam na ten festiwal - przyznaje Aleksandra z Opola. - Chcę posłuchać dobrej muzyki i mam nadzieję, że będzie warto.

Właśnie powinien rozpoczynać się koncert Leepecka, później zagrają artyści z Islandii - Snorri Helgason i Myrra Ros. Jutro (01.10) drugi dzień festiwalu. Wszystkie koncerty odbywają się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego.
Opole Songwriters Festival 2017

Wiadomości z regionu

2018-02-18, godz. 04:00 Opolanie spotkali się na szybkiej randce Liczy się pierwsze wrażenie, bo na jedną rozmowę przypada średnio 5 minut. 15 par spotkało się na 'Speed Dating' w Kubaturze organizowanym w ramach 'Projektu ... » więcej 2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej 2018-02-17, godz. 16:00 Najmłodsi opolanie uczyli się programowania przyszłości O tym, że nauka kodowania wcale nie musi być nudna, przekonali się najmłodsi uczniowie opolskich podstawówek, którzy wzięli udział w warsztatach pod hasłem 'P ... » więcej 2018-02-17, godz. 15:00 Dzieci z Kamiennika będą miały nowe przedszkole i żłobek Nowe przedszkole i żłobek dla dzieci z Kamiennika w powiecie nyskim. W gminie szykuje się budowa placówki. Prace mają ruszyć w lipcu. Według planu zakończą si ... » więcej 2018-02-17, godz. 12:00 Opolanie wracają z "saksów" i rejestrują się w urzędach pracy W nowym roku stopa bezrobocia w mieście Opolu delikatnie wzrosła. Według wyliczeń wynosi obecnie 4,4%, podczas gdy w listopadzie było to równe 4%. - Powody są ... » więcej 2018-02-17, godz. 11:30 Czy drony ograniczą obecność wirusa ASF? Niekoniecznie, bo choroba rozprzestrzenia się przez zwierzynę hodowlaną - To jedna z wielu propozycji, my w ramach możliwości realizujemy swoje zadania - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jarosław Kuźmiński z opolskie ... » więcej 2018-02-17, godz. 11:00 Zabytkowy ratusz w Baborowie po remoncie będzie miejskim centrum kulturalnym Wymieniony dach, nowa elewacja, instalacje, nowe schody i strop. To część z zakresu prac, jakie zostaną wykonane w zabytkowym ratuszu w Baborowie. Po wielu la ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Droga krajowa 43 łącząca Jaworzno i Julianpol przebudowana W ramach inwestycji powstały 4 skrzyżowania, ścieżka pieszo-rowerowa, chodnik i pełne oznakowanie. W uroczystości otwarcia drogi wzięli udział wicewojewoda op ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »