Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-08, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Znamy pierwszych wykonawców Opole Songwriters Festival

Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Stowarzyszenie Kulturalne Opole i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wspólnie zorganizują Opole Songwriters Festival. 2018. Dziś poznaliśmy pierwszych czterech głównych wykonawców imprezy.
- Festiwal ma już swoją renomę i po raz pierwszy wszystkie koncerty odbędą się u nas - podkreśla Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. - To impreza, która odbywa się w Opolu od 2012 roku, która zdobyła już swoją dużą renomę. W tym roku Urząd Miasta Opola i zarząd województwa były na tyle zainteresowane tą imprezą, że w znaczący sposób ją wsparły i zostały głównymi partnerami imprezy.

- Pierwszym headlinerem będzie polski wykonawca - dodaje Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu - 28 września wraca z nową płytą po kilku latach nieobecności Tomasz Makowiecki. Bardzo się cieszę, że udało się przekonać i zaprosić Sylwię Kreusch, to jest wokalistka belgijska, która występuje w zespole Warhaus. Oprócz tego, że jest piosenkarką jest też modelką.

Pozostałymi gwiazdami festiwalu będą Neil Halstead z Anglii i Krakow Loves Adana z Niemiec.

Festiwal rozpocznie się 28 września i potrwa trzy dni. Szczegółowy program imprezy będziemy poznawali sukcesywnie na stronie internetowej Stowarzyszenia Kulturalne Opole i w mediach społecznościowych.

Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Rafał Poliwoda
Roman Szczepanek

Kultura i rozrywka

2018-10-14, godz. 14:33 Zasmakuj historii i... kaszy z ogniska. Trwa kozielski piknik historyczny Strzelaniu z łuku, rzut włócznią lub toporem, a potem odpoczynek przy misce kaszy z mięsiwem, uwarzonym na ognisku. Takie atrakcje czekają na uczestników kozi ... » więcej 2018-10-14, godz. 07:30 "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Przegląd piosenki religijnej w zabytkowym kościółku Około 30 wykonawców z Opolszczyzny oraz województw ościennych zaprezentowało się w sobotę (13.10) w murach zabytkowego kościoła św. Marcina w Ochodzach. W tym ... » więcej 2018-10-13, godz. 10:17 Twórcy filmów nagrodzeni. "Opolskie Lamy" trafiły do młodych autorów 'Opolskie Lamy' rozdane. Znamy laureatów festiwalu filmowego w Opolu. Uroczysta gala odbyła się w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. » więcej 2018-10-13, godz. 06:15 Przed nami XX. edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Religijnej Pojawią się zarówno soliści, jak i zespoły. W Ochodzach, w gminie Komprachcice już rusza XX. jubileuszowy Ogólnopolski Przegląd Pieśni Religijnej 'Dobrze jest ... » więcej 2018-10-12, godz. 19:39 Musicalowe klimaty na koncercie otwierającym VIII Dobrodzień Classic Festival Utwory z najpiękniejszych musicali zabrzmią w sobotę (13.10) w Ozimku. Koncert otworzy VIII edycję Dobrodzień Classic Festival, czyli wydarzenia, które wyrosł ... » więcej 2018-10-12, godz. 17:30 Piosenki o miłości w teatrze Czy można opowiedzieć o różnych odcieniach miłości za pomocą piosenek? Można, zwłaszcza w teatrze - przekonuje reżyser przedstawienia 'Ja mam czas...'. » więcej 2018-10-12, godz. 14:30 Znawcy polskiej piosenki dyskutowali o utworach zaangażowanych Muzeum Polskiej Piosenki zaprosiło do dyskusji o piosenkach zaangażowanych i innych utworach patriotycznych znawców polskiej piosenki, ale zajmujących się zup ... » więcej 2018-10-12, godz. 13:15 Środowiskowym Dom Samopomocy w Nysie otworzył swoje drzwi dla odwiedzających Dzień otwartych drzwi trwa w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nysie. » więcej 2018-10-12, godz. 12:00 Grodków to nie tylko Elsner. Dzieła Weissa zagrają mistrzowie barokowej lutni Grodków, to miejsce narodzin nie tylko Józefa Elsnera, ale także innego kompozytora - Silviusa Leopolda Weissa. Dzieła śląskiego kompozytora i lutnisty doby b ... » więcej 2018-10-12, godz. 10:00 Filharmonia Opolska znów zaczęła "ostrożnie wciągać" przyszłych melomanów Pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert (12.10) z cyklu 'Strefa gwiazd', będzie jednocześnie realizowany w ramach projektu 'filharmonia / ostrożnie, wci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »