Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-08, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Znamy pierwszych wykonawców Opole Songwriters Festival

Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Stowarzyszenie Kulturalne Opole i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wspólnie zorganizują Opole Songwriters Festival. 2018. Dziś poznaliśmy pierwszych czterech głównych wykonawców imprezy.
- Festiwal ma już swoją renomę i po raz pierwszy wszystkie koncerty odbędą się u nas - podkreśla Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. - To impreza, która odbywa się w Opolu od 2012 roku, która zdobyła już swoją dużą renomę. W tym roku Urząd Miasta Opola i zarząd województwa były na tyle zainteresowane tą imprezą, że w znaczący sposób ją wsparły i zostały głównymi partnerami imprezy.

- Pierwszym headlinerem będzie polski wykonawca - dodaje Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu - 28 września wraca z nową płytą po kilku latach nieobecności Tomasz Makowiecki. Bardzo się cieszę, że udało się przekonać i zaprosić Sylwię Kreusch, to jest wokalistka belgijska, która występuje w zespole Warhaus. Oprócz tego, że jest piosenkarką jest też modelką.

Pozostałymi gwiazdami festiwalu będą Neil Halstead z Anglii i Krakow Loves Adana z Niemiec.

Festiwal rozpocznie się 28 września i potrwa trzy dni. Szczegółowy program imprezy będziemy poznawali sukcesywnie na stronie internetowej Stowarzyszenia Kulturalne Opole i w mediach społecznościowych.

Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Rafał Poliwoda
Roman Szczepanek

Kultura i rozrywka

2018-08-17, godz. 17:00 Prudnik: muzeum przyciąga turystów i szykuje się na narodowe święto W wakacje wśród zwiedzających Muzeum Ziemi Prudnickiej dominują mieszkańcy innych regionów. Panuje tam wzmożony ruch wycieczek odwiedzających to miasto, grup ... » więcej 2018-08-17, godz. 14:50 Prudnik: sztuka łączy opolsko-czeskie pogranicze Dwie wystawy będą efektem wakacyjnego pleneru fotograficznego, który odbył się w Prudniku. Zorganizował go tamtejszy ośrodek kultury we współpracy ze swoim od ... » więcej 2018-08-17, godz. 11:15 Dizzy Boyz Brass Band zagra dla najmłodszych melomanów Trąbki, saksofon czy tuba - takie instrumenty będą mogli odkryć w sobotę (18.08) najmłodsi melomani. W ramach przedostatniego, letniego koncertu rodzinnego sc ... » więcej 2018-08-17, godz. 10:46 Opolscy ułani będą świętowali swój jubileusz Dziesiąta rocznica powstania Stowarzyszenia Pamięci 19. Pułku Ułanów Wołyńskich w Opolu i Święto Pułku jest okazją, by spotkać się w sobotę z Opolanami. » więcej 2018-08-16, godz. 20:50 Odsłonięcie Mozaiki i ogrodu na bulwarze nadodrzańskim w Opolu [ZDJĘCIA] Na ścianie umocnień przeciwpowodziowych powstała niezwykła mozaika stworzona z fragmentów porcelany i kamieni wyrzuconych przez Morze Bałtyckie. Towarzyszy je ... » więcej 2018-08-16, godz. 12:33 Rozstrzygnięto konkurs grantowy Opolskie EDUKO 2018 Spośród 26 złożonych wniosków wyłoniono 14 projektów, które będą współrealizowane łącznie przez 68 podmiotów z obszaru województwa opolskiego od sierpnia do p ... » więcej 2018-08-16, godz. 10:55 Fani Harry'ego Pottera czarują na zamku w Mosznej. "On do złudzenia przypomina Hogwart" Różdżki, szaty, zaklęcia i eliksiry - na zamku w Mosznej trwają kolonie, pt. 'Szkoła Czarodziejów'. Dzieci oraz nastolatkowie spędzają czas w sposób bardzo zb ... » więcej 2018-08-15, godz. 09:00 Kino w Grodkowie po modernizacji ma się dobrze Grodkowskie kino 'Klaps' od kilku miesięcy znów wyświetla filmy. W seansach, podczas których można obejrzeć najnowsze dzieła filmowe bierze udział średnio kil ... » więcej 2018-08-13, godz. 14:40 Dzień Energetyka w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych 14 sierpnia przypada rocznica śmierci ojca Maksymiliana Marii Kolbego oraz Dzień Energetyka - o. Kolbe jest patronem tej grupy zawodowej. Centralne Muzeum Jeń ... » więcej 2018-08-13, godz. 12:30 "Wersalka" już niemal gotowa. To będzie branicki ośrodek kultury To ma być miejsce zarówno dla seniorów, jak i młodzieży czy miłośników sportu. W Branicach, niemal gotowa jest już 'Wersalka'. Pod tą tajemniczą nazwą kryje s ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »