Radio Opole » Kultura i rozrywka
2018-08-08, 15:00 Autor: Mariusz Majeran

Znamy pierwszych wykonawców Opole Songwriters Festival

Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Od lewej: Roman Szczepanek i Rafał Poliwoda w NCPP [fot. Mariusz Majeran]
Stowarzyszenie Kulturalne Opole i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki wspólnie zorganizują Opole Songwriters Festival. 2018. Dziś poznaliśmy pierwszych czterech głównych wykonawców imprezy.
- Festiwal ma już swoją renomę i po raz pierwszy wszystkie koncerty odbędą się u nas - podkreśla Rafał Poliwoda, dyrektor Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. - To impreza, która odbywa się w Opolu od 2012 roku, która zdobyła już swoją dużą renomę. W tym roku Urząd Miasta Opola i zarząd województwa były na tyle zainteresowane tą imprezą, że w znaczący sposób ją wsparły i zostały głównymi partnerami imprezy.

- Pierwszym headlinerem będzie polski wykonawca - dodaje Roman Szczepanek, pomysłodawca festiwalu - 28 września wraca z nową płytą po kilku latach nieobecności Tomasz Makowiecki. Bardzo się cieszę, że udało się przekonać i zaprosić Sylwię Kreusch, to jest wokalistka belgijska, która występuje w zespole Warhaus. Oprócz tego, że jest piosenkarką jest też modelką.

Pozostałymi gwiazdami festiwalu będą Neil Halstead z Anglii i Krakow Loves Adana z Niemiec.

Festiwal rozpocznie się 28 września i potrwa trzy dni. Szczegółowy program imprezy będziemy poznawali sukcesywnie na stronie internetowej Stowarzyszenia Kulturalne Opole i w mediach społecznościowych.

Radio Opole jest patronem medialnym imprezy.
Rafał Poliwoda
Roman Szczepanek

Kultura i rozrywka

2018-12-12, godz. 10:00 Rusza wspólny jarmark Krapkowic i Gogolina. Potrwa 4 dni, a będzie można zobaczyć żywą szopkę Cztery dni potrwa krapkowicko-gogoliński jarmark bożonarodzeniowy. Od jutra (13.12) do niedzieli (16.12) na krapkowickim rynku będzie można skorzystać z wielu ... » więcej 2018-12-12, godz. 06:54 VI Koncert w Tonacji Śląska i jubileusze Filharmonia Opolska we wtorkowy wieczór rozbrzmiewała muzyką ludową i gwarą śląską. Wszystko za sprawą jubileuszu Zespołu Pieśni Ludowej Silesia z Łubnian i 2 ... » więcej 2018-12-11, godz. 17:00 Języki obce znają śpiewająco. IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w opolskim "Staszicu" Udowadniają, że zagraniczna piosenka może być świetnym sposobem na łatwą i przyjemną naukę języka obcego. Blisko 60 uczestników mierzyło się na scenie Zespołu ... » więcej 2018-12-11, godz. 13:30 Henryk Jaschik znów ozdobił dom i podwórko tysiącami lampek świątecznych [ZDJĘCIA] Około 41 tysięcy świątecznych lampek będzie w tym roku zdobić posesję państwa Jaschików z Krapkowic. Henryk Jaschik, emerytowany kierowca autobusów, zajmuje s ... » więcej 2018-12-11, godz. 11:15 Zmierzch Imperium. Wystawa fotografii Ryszarda Kapuścińskiego Muzeum Regionalne w Głogówku przygotowało wystawę, która powstała we współpracy z Fundacją im. Ryszarda Kapuścińskiego - Herodot. 'Zmierzch Imperium' to wysta ... » więcej 2018-12-11, godz. 09:00 Po śląsku w jubileusz. Przed nami koncert "W tonacji Śląska" Rok jubileuszowy podsumują koncertem. W Filharmonii Opolskiej odbędzie się 6. edycja koncertu 'W tonacji Śląska'. W tym roku będzie to święto potrójne - jubil ... » więcej 2018-12-10, godz. 21:00 Polski rok 1918 w podręcznikach do nauczania historii. Premiera książki w opolskiej MBP - Podręcznik historyczny dla przeciętnego człowieka to często pierwszy i ostatni tom historyczny z jakim się w życiu spotka - powiedział podczas premiery ksią ... » więcej 2018-12-10, godz. 20:00 Mieszkańcy stolicy regionu odkrywali tajemnice, jakie skrywa opolska katedra Krzysztof Ogiolda, autor szesnastu tekstów, które ukazały się w najnowszej publikacji poświęconej opolskiej świątyni podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece ... » więcej 2018-12-10, godz. 16:30 105 Pomników Historii na stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich dwie perły z Opolszczyzny Prezydent Andrzej Duda wpisał kolejne 14 zabytków na listę polskich Pomników Historii. Ten tytuł otrzymują wyjątkowe obiekty o najwyższych w skali kraju warto ... » więcej 2018-12-10, godz. 15:46 Wystartowały Kulturalia. Ponad 40 wydarzeń na Uniwersytecie Opolskim Rozpoczęły się Kulturalia Uniwersytetu Opolskiego. Dla studentów przygotowano blisko 40 wydarzeń. Na niektóre zajęcia już brakuje wolnych miejsc. Święto Kultu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »