Radio Opole » 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej » Relacje z naszych wyjazdów

Relacje z naszych wyjazdów

2022-08-23, 19:25 Autor: Grzegorz Frankowski

Stolica opolskiego driftu. Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO dotarła do Kietrza [FILM, ZDJĘCIA]

Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. We wtorek byliśmy w Kietrzu
Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. We wtorek byliśmy w Kietrzu
Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. We wtorek byliśmy w Kietrzu
Wakacyjna akcja Radia Opole i NTO. We wtorek byliśmy w Kietrzu
Kietrz był kolejnym przystankiem na wakacyjnej trasie Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej z okazji wspólnego jubileuszu 70-lecia. To jedna z najbardziej rolniczych gmin naszego regionu. Ludzie tutaj ciężko pracują, ale potrafią się też świetnie bawić.
W ostatnich latach Kietrz swoją markę buduje również na organizacji zawodów motosportowych. W tym rok na trasie wokół rynku miasta po raz kolejny wystartowali najlepsi zawodnicy driftu. Zawody pod nazwą Drift Open Polish Drift Series były jednocześnie eliminacją mistrzostw Europy.

- Chcemy budować swoją markę. Pracujemy nad tym. Są pomysły na przyszły rok. Zdradzić jeszcze nie mogę, ale nie wyczerpaliśmy się z pomysłami. Jeżeli uda się, a wierzę w to, że z naszymi włodarzami i naszym społeczeństwem się to uda. Na razie mnie wszyscy dopingują i słusznie. Jeżeli wypala te pomysły, które mamy na ten przyszły rok, to będzie ewenement na skalę Europy - mówi Jacek Olejnik, zawodnik i współorganizator wydarzenia.

Sztandarowym przedsiębiorstwem gminy jest Kombinat Rolny w Kietrzu, jedno z największych gospodarstw rolnych w Europie. To potentat w uprawie zbóż i hodowli bydła

- Jesteśmy jednym z największych producentów. Codziennie ponad 4,5 TIR-a mleka. W skali roku ponad 42 mln litrów. Gospodarujemy na dużej powierzchni, bo jest to ponad 9,2 tys. hektarów. Pod względem zboża też jesteśmy jednym z większych producentów, ale szczególnie w przypadku buraka cukrowego też jesteśmy jednym z największym producentów w skali Europy. Produkujemy blisko 140 tys. ton – mówił Mariusz Sikora, prezes kombinatu.

Gmina słynie także z organizacji Targów Odnowy Wsi ,,Spichlerz Opolszczyzny’’. - Na obywającym się w miejscowości Pilszcz wydarzeniu prezentowane są produkty regionalne, domowe wyroby kulinarne i rękodzieło - mówi Danuta Rudnicka, organizator.

- Pięć lat, a w zasadzie sześć lat temu, bo mieliśmy rok przerwy z powodu pandemii, rozpoczęła się ta przygoda z targami. Wpisuje się ona niezwykle w tradycje naszej miejscowości, bo to jedna z najstarszych miejscowości w powiecie. Mamy ciąg do tego, co tradycyjne, to co ludzie wytwarzają własnymi rękami, i to co im wychodzi bardzo dobrze.

W środę (24.09) wakacyjna akcja Radia Opole i NTO zawita do Zębowic.
Mariusz Sikora
Jacek Olejnik
Danuta Rudnicka

Zobacz także

2022-08-29, godz. 17:00, RTT - artykuły Pakosławice wczoraj i dziś. 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO w najstarszej wsi powiatu nyskiego Nasze plenerowe studio w podróży po regionie dotarło do Pakosławic. To jedna z najstarszych wsi powiatu nyskiego. Zapis jej dotyczący pochodzi z XIV wieku. O życiu codziennym i atrakcjach od święta mówił na naszej antenie Jakub … » więcej 2022-08-26, godz. 19:30, Wiadomości z regionu Na całym świecie znane są z porcelany. Tułowice ugościły naszą akcję "70 gmin na 70-lecie Radia Opole" Kraina porcelany i lasów, czyli Tułowice. To był nasz kolejny przystanek na wakacyjnej trasie '70 gmin na 70-lecie Radia Opole'. Tułowice były 57. gminą, którą odwiedziliśmy na jubileuszowym szlaku. » więcej 2022-08-25, godz. 20:00, Wiadomości z regionu 70 gmin na 70-lecie Radia Opole i NTO. Dziś zawitaliśmy do Namysłowa Kolejnym przystankiem na mapie wakacyjnej, urodzinowej trasy Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej był Namysłów. Miasto, którego historia sięga XIII wieku zachwyca do dziś. Poznaliśmy legendy, jak chociażby tę o smoku ze Smogorzowic… » więcej 2022-08-24, godz. 23:00, Wiadomości z regionu Czyste powietrze, lasy i Wspólnota Chłopska. Taka jest gmina Zębowice, do której zawitała akcja letnia Radia Opole i NTO [ZDJĘCIA] Gmina Zębowice była następnym przystankiem wakacyjnej trasy Radia Opole i Nowej Trybuny Opolskiej z okazji 70-lecia obu redakcji. Nasze studio plenerowe było rozstawione od rana obok urzędu gminy i domu kultury. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »