Radio Opole » Reporterski Obraz Dnia » W magazynie Reporterski Obraz Dnia

W magazynie Reporterski Obraz Dnia

2024-05-08, 23:00 Autor: Marzena Śmierciak

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. "Są bardzo ważną częścią świata"

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku [fot. Jan Poniatyszyn]
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku [fot. Jan Poniatyszyn]
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest w Głogówku. W wydarzeniu udział zapowiedziało kilkanaście placówek oświatowych z Opolszczyzny, które mają uczniów z różnymi niepełnosprawnościami.
Organizatorem obchodów jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Głogówku. Na jego przykładzie sprawdziliśmy, jaka jest sytuacja niepełnosprawnych uczniów oraz ich opiekunów. W Głogówku był Jan Poniatyszyn.
Posłuchaj relacji

Zobacz także

2024-07-03, godz. 15:30, ROD - artykuły Ósmoklasiści poznali wyniki na koniec podstawówki To był bardzo ważny dzień dla absolwentów ósmych klas. Poznali swoje wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową. Jak wypadli? » więcej 2024-07-02, godz. 16:30, ROD - artykuły Cenne znaleziska archeologiczne w Nysie Kettlebell, czyli dziś kojarzący się z siłownią atrybut odkryli nyscy archeolodzy z tamtejszego muzeum powiatowego podczas budowy budynku przy ul. Wałowej. W starożytnej Grecji używano podobnych ciężarków jako odważników. Ten… » więcej 2024-07-02, godz. 16:30, ROD - artykuły Nowe lokale biurowe dla organizacji pozarządowych w Opolu Dziesięć organizacji pozarządowych z Opola zyskało nową przestrzeń do prowadzenia swojej działalności. Miasto odświeżyło lokale na ostatnim piętrze kamienicy przy ul. Damrota 4 i przekazało je w użyczenie. Dla społeczników… » więcej 2024-07-01, godz. 16:15, ROD - artykuły Garbusy, buliki i ogórki w Luboszycach. "Dotknąłem w nim każdą część" Ponad 100 garbusów i busów typu 'bulik' i 'ogórek' zjechało na Opolszczyznę na doroczny zlot 'Łopolskie klimaty'. » więcej 2024-07-01, godz. 16:10, ROD - artykuły Sucho wszędzie... Pożary zbóż coraz bardziej niebezpieczne Wysokie temperatury w ostatnim tygodniu powodowały, że opolscy strażacy coraz częściej są wzywani do palącego się zboża. Przypomnijmy, tylko wczoraj (30.06) druhowie gasili ogromny pożar, który strawił ponad 20 hektarów upraw. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »