Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-11-18, 16:04 Autor: Wiesław Kolbusz

Gminne budżety - równanie z wieloma niewiadomymi

Pieniądze [fot. Pixabaya]
Pieniądze [fot. Pixabaya]
Przyszły rok nie będzie łatwy dla samorządów. Te od kilku miesięcy już głowią się nad tym, jak ułożyć budżet na 2023 rok.
Zadanie to jest niezwykle trudne, bo zarówno przed włodarzami, jak i skarbnikami wiele niewiadomych. Ceny za energię rosną, a inwestycje czekają. Jak zatem gminy sobie z tym radzą? Czy Regionalna Izba Obrachunkowa spojrzy łaskawym okiem na budżety tworzone przez samorządy? Sprawdziła to Monika Matuszkiewicz:
budżety gmin

Zobacz także

2023-03-13, godz. 17:43, RTT - artykuły Jak przyciągnąć uczniów do szkół? Szkoły ponadpodstawowe z całej Opolszczyzny muszą już myśleć o rekrutacji na rok szkolny 2024/2025. Wtedy będą odczuwalne efekty zniesienia obowiązku szkolnego dla sześciolatków, do czego doszło w 2016 roku. » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Zdjęcie... bez aparatu Kustosz Muzeum Lamp Rentgenowskich Politechniki Opolskiej dr Grzegorz Jezierski powtórzył eksperyment Henriego Becquerela [czy. Henriego Bekerela], który wykazał promieniowanie rud uranu. » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Zabawa bez zabawek w przedszkolu nr 1 w Lewinie Brzeskim Z jednej strony słyszymy o coraz bardziej zaawansowanych i kosztownych zabawkach, które trafiają w ręce kilkulatków. Niektórym maluchom do dobrej zabawy wystarczy jednak kukiełka z rolki po papierze toaletowym wykonana z rodzicami lub… » więcej 2023-03-10, godz. 17:33, RTT - artykuły Uniwersytet Opolski ma 29 lat Uniwersytet Opolski obchodzi dziś urodziny. Ma już 29 lat. Jak co roku w tym dniu całe środowisko akademickie świętuje i to z rozmachem. » więcej 2023-03-09, godz. 17:55, RTT - artykuły Czy w budynku nieczynnej szkoły w Prudniku, znów można utworzyć szkołę? Mieszkańcy największego prudnickiego osiedla Jasionowe Wzgórze wystosowali petycję do burmistrza Prudnika. Sprawa dotyczy uczniów (klasy 5-8), którzy - aby dostać się do szkoły - muszą pokonać długą drogę z peryferyjnie położonej… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »