Radio Opole » Reporterskie tu i teraz » W magazynie Reporterskie tu i teraz

W magazynie Reporterskie tu i teraz

2022-04-20, 16:24 Autor: Marzena Śmierciak

"Rowerowe wyzwania" - akcja WORD w Opolu. Czyli jak uczyć dzieci prawidłowego poruszania się rowerem po drodze?

Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Ścieżka rowerowa [fot.facebook/OpolskienaRowery]
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uruchamia projekt "Rowerowe wyzwania". To akcja, której celem jest ujednolicenie sposobu nauczania i testowania zainteresowanych zdobyciem karty rowerowej.
Dominik Grabowski, egzaminator w WORD, podkreśla że przez pandemię dzieci miały i nadal mają trudności ze zdobyciem karty rowerowej.

Projekt "Rowerowe wyzwania" zachwala także podkomisarz Tomasz Kukułka, który zwraca uwagę, że za jedną trzecią wypadków z udziałem rowerzystów, jak pokazują statystyki, odpowiadają właśnie kierowcy jednośladów.

A przypomnijmy zdobycie karty rowerowej to poważna sprawa. Według przepisów - dzieci powyżej 10. roku życia nie mogą poruszać się po drogach publicznych bez karty rowerowej. Z obowiązku posiadania tego dokumentu zwalnia je dopiero osiągnięcie pełnoletności. Niefrasobliwość rodziców w tej materii może w skrajnych przypadkach skończyć się nawet w sądzie rodzinnym.
Posłuchaj - autor Piotr Wójtowicz

Zobacz także

2022-07-27, godz. 11:43, RTT - artykuły Bociany - on line. Przysiecz udostępnia transmisję z bocianiego gniazda Życie bocianów z opolskiej Przysieczy można śledzić niemal z każdego zakątka w kraju i z zagranicą. To za sprawą internetowej transmisji, o którą zadbali mieszkańcy i sołtys wspomnianej miejscowości. » więcej 2022-07-26, godz. 16:14, RTT - artykuły Saperzy, którzy przeżyli eksplozję niewybuchu w lesie w Kuźni Raciborskiej walczą o powrót do zdrowia. Pomagają im opolscy lekarze W 2019 roku w lesie niedaleko Kuźni Raciborskiej doszło do eksplozji niewybuchu. W skutek tego tragicznego zdarzenia trzy osoby zginęły, a kolejne trzy zostały ranne. Byli to saperzy z gliwickiego oddziału, którzy zostali wezwani do… » więcej 2022-07-25, godz. 16:03, RTT - artykuły Ukraińscy uchodźcy wciąż potrzebują wsparcia. Fundacja z Tajwanu ponownie przyjechała do nich z pomocą Uchodźców z Ukrainy jest coraz mniej. Część z nich wraca do swojego kraju, część szuka możliwości ułożenia sobie życia w największych miastach Polski, a jeszcze inni próbują znaleźć swoje miejsce za granicą. To, że tych… » więcej 2022-07-22, godz. 16:15, RTT - artykuły W Krasiejowie wciąż kopią w ziemi. I tak od 20 lat Do tych prac potrzeba od kilofów, młotków i szpadli, po pędzle, a nawet sprzęt dentystyczny. W Krasiejowie trwają poszukiwania kolejnych skamieniałości. Prace na tym terenie prowadzone są od 20 lat. » więcej 2022-07-21, godz. 16:45, RTT - artykuły Zatrzymaj się przed przejazdem - opolscy policjanci edukują na kolejowych rogatkach Policja przypomina, by na przejazdach kolejowych stosować się do sygnalizacji, znaku stop i nie omijania zapór. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »