Radio Opole » Wybory parlamentarne 2011 » Wiadomości

Wiadomości

2011-08-31, 11:24 Autor: Radio Opole

Mała liczba kandydatów do Senatu

– Jestem zaskoczony małą liczbą kandydatów – powiedział w porannej rozmowie „W cztery oczy" Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego, pytany o zgłoszone listy kandydatów do Senatu. – Nie wszystkim udało się zebrać wymagane ordynacją wyborczą 2 tysiące podpisów w konkretnym okręgu.

Mała liczba kandydatów do SenatuMarek Świercz pytał swojego gościa, jak to wygląda w poszczególnych częściach regionu.

– W okręgu nr 51 zgłoszono do Senatu sześciu kandydatów: z Polskiego Stronnictwa Ludowego: pan Krajczy, z Sojuszu Lewicy Demokratycznej: pan Łukawiecki, z Platformy Obywatelskiej: pan Knosala, z Prawa i Sprawiedliwości: pan Sanocki, z Unii Prezydentów Obywatele do Senatu: pan Konarski, z Polskiej Partii Pracy: pani Płonka. – wymienia Rafał Tkacz. – W okręgu opolskim zarejestrowanych jest dotąd trzech: z Mniejszości Niemieckiej: Norbert Rasch, z SLD: Stanisław Nicieja i z Platformy Obywatelskiej: Piotr Wach. W okręgu wschodnim, kędzierzyńsko-strzelecko-oleskim zgłoszono największą liczbę kandydatów z Mniejszości Niemieckiej, m.in. Józef Kotyś, z Sojuszu Lewicy Demokratycznej: Wiesław Fąfara, z Platformy Obywatelskiej: Aleksander Świeykowski, z Prawa i Sprawiedliwości: Józef Krzysztofka, z Komitetu Wyborczego Roberta Węgrzyna: sam Robert Węgrzyn, z Komitetu Wyborczego Autonomia dla Śląska: Marek Czaja, z Unii Prezydentów – Obywatele do Senatu: Jarosław Chołodecki, z Polskiego Stronnictwa Ludowego: Józef Małek, były wójt Branic – dodaje Tkacz.

Listy nie są jeszcze ostateczne, ponieważ wciąż trwa weryfikacja dokumentów. Powyżej zostały podane nazwiska kandydatów z pewnym już startem w wyborach.

Posłuchaj informacji:

Jacek Rudnik (oprac. Karolina Kopacz)

Zobacz także

2011-10-10, godz. 17:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Czterech debiutantów z regionu trafi do Sejmu Po raz pierwszy w ławach poselskich na Wiejskiej zasiądą Patryk Jaki z Prawa i Sprawiedliwości, Brygida Kolenda-Łabuś, Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej oraz Adam Kępiński z Ruchu Palikota. Patryk Jaki, który zamieni mandat… » więcej 2011-10-10, godz. 16:37, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Socjolog o najniższej frekwencji wyborczej w kraju W zakończonych wyborach do Sejmu i Senatu województwo opolskie znów miało najniższą frekwencję w kraju. Dr Tadeusz Detyna, socjolog z Uniwersytetu Opolskiego wśród powodów takiej sytuacji podaje między innymi emigrację zarobkową… » więcej 2011-10-10, godz. 15:48, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Policjanci podsumowują weekend wyborczy 14 incydentów i 2 osoby zatrzymane - to policyjny bilans wyborczego weekendu na Opolszczyźnie. Okręgowa Komisja Wyborcza i opolska policja oceniają czas ciszy wyborczej - od północy w piątek (07.10) do niedzieli (09.10) do godz. 21:00… » więcej 2011-10-10, godz. 15:24, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Jak różnią się wyniki partii w kraju i regionie Mamy procentowe wyniki wyborów dla partii w województwie opolskim Platforma Obywatelska osiągnęła tu lepszy wynik niż w kraju. Na Opolszczyźnie głosowało na nią ponad 44 procent wyborców. Dla porównania w Polsce uzyskała 39 procent… » więcej 2011-10-10, godz. 15:17, Wybory 2011- Wiadomości - artykuły Najchętniej głosowano w Opolu Najniższą frekwencję wyborczą w kraju zanotowano w naszym regionie. Do urn poszło 40,95 procent uprawnionych do głosowania. Najwięcej osób głosowało w mieście Opolu. W stolicy regionu frekwencja wyniosła 55,70%. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »