Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach…
2021-05-28, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję
- Zabrakło jednego głosu bo wynik był 49 do 49-ciu. Mówiąc najdelikatniej, bo był to dla nas duży cios i duży ból była to wpadka, wypadek przy pracy, tak czasami bywa - powiedziała w porannej Loży Radiowej Senator Danuta Jazłowiecka odnoszą się do wczorajszego głosowania w senacie nad ustawą dotyczącą ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.
Senat, w którym większość ma Koalicja Obywatelska, która chciała wprowadzić preambułę nie przyjął jej, bo jeden z senatorów KO był nieobecny (miał problem z połączeniem zdalnym) a drugi pomylił się w głosowaniu.

- Jeden z naszych kolegów miał spotkanie w tym czasie z grupą w Radzie Europy na którym omawiano strategię obrony Pratasiewicza i nakładania sankcji na Łukaszenkę. Głosował i jednocześnie zamykał to spotkanie i nie zauważył, że jest już drugie głosowanie dotyczące preambuły i powinien głosować "za" - wyjaśniała senator Jazłowiecka.

Gość Porannej Loży Radiowej podkreśliła, że senat przyjął uchwałę, która opisuje zasady opisania instrumentów wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy oraz szczegółowe elementy realizacji Krajowego Planu Odbudowy.

- Uchwała jest wyrażeniem woli politycznej. Będzie zamieszczona w dzienniku ustaw i będzie to dokument w przypadku konfliktów czy braku realizacji tego, co jest zapisane. Zapisano tam min. jak będzie zbudowany komitet monitorujący oraz jak powinna być prowadzona kontrola przez NiK - wyjaśniła senator Koalicji Obywatelskiej.

- Do końca liczyliśmy, że rząd zapewni to, że sprawiedliwie zostaną wydane pieniądze i byliśmy przekonani, że będziemy przygotowywać preambułę. W ostatnim momencie podjęliśmy decyzję, że takim "bezpiecznikiem" będzie uchwała ze szczegółowymi zapisami - powiedziała Danuta Jazłowiecka pytana o to dlaczego senatorowie "walczyli" o preambułę, skoro szczegółowe zapisy można było zawrzeć w uchwale.

Zobacz także

2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Henryk Lakwa, starosta opolski o przystąpieniu do Aglomeracji Opolskiej, e-geodezji i szkole podstawowej - Zawsze lepiej, jak jest się członkiem danego stowarzyszenia, bo ma się wpływ na to co się dzieje - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk Lakwa… » więcej 2021-09-22, godz. 09:51 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego o Nocy Spisowej i dobiegającym końca Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - 25 września w sobotę w całej Polsce organizujemy Noc Spisową. Urząd Statystyczny będzie otwarty od godziny 8. do 24. dla wszystkich, którzy zostawiali… » więcej 2021-09-21, godz. 15:35 Michał Nowak o decyzji TSUE by nałożyć karę na Polskę za kopalnię Turów, wzmocnieniu klubu PiS i nowym stowarzyszeniu… - Przenieśmy tę sprawę na nasze podwórko. Jak by to wyglądało gdyby nagle TSUE powiedziało, że musimy zamknąć Elektrownie Opole? Co by to oznaczało?… » więcej 2021-09-21, godz. 15:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc O różnych obliczach tzw. "efektu Tuska" oraz o zwrocie PO w stronę polskiej prowincji, rozmawiamy w samo południe, we wtorkowej Loży w Radiu Opole. Był także… » więcej 2021-09-21, godz. 09:12 Ditmar Kurzał z opolskiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o przełączaniu numeru 998 na 112 - Dla obywatela to żadna zmiana, zgłoszenia dalej będą obsługiwane tyle że przez operatorów numerów alarmowych. Takie zgłoszenie zostanie odebrane, przekazane… » więcej 2021-09-20, godz. 17:05 Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »