Radio Opole » Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Apolonia Klepacz o tym, dlaczego zdecydowała się…
2018-05-08, 16:18 Autor: Marek Świercz

Apolonia Klepacz o tym, dlaczego zdecydowała się zostać kandydatką lewicy na prezydenta Opola

Apolonia Klepacz o tym, dlaczego zdecydowała się zostać kandydatką lewicy na prezydenta Opola
- To nie była łatwa decyzja, ale ostatecznie się na kandydowanie zdecydowałam – stwierdziła w Loży Radiowej Apolonia Klepacz, kandydatka SLD na prezydenta Opola, dodając, że wcześniej opowiedziała się za kandydaturą radnego Piotra Mielca, który – przypomnijmy – odszedł z Sojuszu, gdy okazało się, że partia postawiała jednak na jego konkurentkę.
Nasz gość mówi, że na razie ma akceptację miejskich struktur SLD, w połowie maja jej kandydaturę ma zatwierdzić rada wojewódzka. Klepacz ma duże doświadczenie administracyjne: w latach 1995 – 1996 była naczelnikiem wydziału odpowiedzialnego za rozwój Opola, potem wicewojewodą w trudnym okresie powodzi tysiąclecia, później senatorem.

- Powódź to był dramatyczny okres, zupełnie inne możliwości działania, pamiętam, jak zdobyliśmy 15 telefonów komórkowych, zabiegaliśmy o helikoptery – wspomina. – Nasze rządy to był także okres, gdy staraliśmy się uzyskać zgodę na utworzenie specjalnych stref ekonomicznych dla Nysy i opolskiego Metalchemu. Potem jednak straciliśmy władzę i nowy rząd tematu nie podjął.

Pytana o wyborczą porażkę lewicy w poprzednich wyborach samorządowych, Apolonia Klepacz przyznaje, że popełniono wiele błędów. Przypomnijmy: z powodu kserowania list z podpisami poparcia SLD nie zarejestrowało w Opolu tylu list, by lewica mogła zgłosić swojego kandydata na prezydenta, którym był wtedy Tomasz Garbowski.

- Czy było wewnętrzne śledztwo? Raczej analiza. Wnioski wyciągnęliśmy. Było też trochę pogłosek, ale nie chcę ich powtarzać, by nikogo nie skrzywdzić – stwierdziła.

Pytana o prezydenturę Arkadiusza Wiśniewskiego, przyznała, że mamy w mieście inwestycyjne przyśpieszenie, skrytykowała za to tryb powiększenia Opola.

- W latach 90. brałam udział w opracowaniu dwóch strategii rozwoju: dla miasta i tak zwanej wspólnoty opolskiej, która obejmowała Opola i okoliczne gminy. Wtedy bardzo duży nacisk kładliśmy na dialog, którego teraz zabrakło – przypomniała.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »