Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-11-25, 18:45 Autor: materiały organizatora, oprac. AL

III Polska Konferencja Poliwagalna

III Polska Konferencja Poliwagalna [fot. materiały organizatora]
III Polska Konferencja Poliwagalna [fot. materiały organizatora]
Znaczenie więzi rodzinnych dla zdrowia emocjonalnego i społecznego - to temat przewodni III Polskiej Konferencja Poliwagalnej. Terapia poliwagalna to relatywnie nowy rodzaj terapii, który koncentruje się na wpływie stresu na nasze zdrowie psychofizyczne. Wykorzystuje wiedzę na temat układu nerwowego, aby pomóc pacjentom lepiej zrozumieć swoje emocje i zwiększyć swoją odporność na stres. W wydarzeniu będzie można uczestniczyć on-line. Konferencja rozpocznie się już w najbliższą sobotę (30.11) i potrwa do poniedziałku (02.12).
Opracowana przez dra Stephena Porgesa teoria poliwagalna opisuje wpływ autonomicznego układu nerwowego na nasze zachowanie, emocje i interakcje społeczne. Przedstawia spojrzenie na funkcjonowanie nerwu błędnego i jego rolę w regulacji stanów fizjologicznych oraz emocjonalnych. Teoria mówi, że życie we wspólnocie i budowanie więzi to podstawa zdrowego układu nerwowego.

Temat III Polskiej Konferencjo Poliwagalnej brzmi: „Teoria Poliwagalna i Współczesna Rodzina: Bezpieczeństwo i Połączenie”. Konferencja skierowana jest do rodzin oraz specjalistów. W tym roku jednym z celów jest poszerzanie świadomości społecznej na temat rodzin adopcyjnych i zastępczych.

Pierwszy dzień konferencji będzie dniem bezpłatnym i każdy będzie mógł dołączyć. W tym dniu organizatorzy skupią się na rodzinach adopcyjnych i zastępczych oraz na dzieciach i młodzieży. Drugi i trzeci dzień konferencji są dniami płatnymi, podczas nich również będą obywały się wykłady merytoryczne ze specjalistami.

Dowiedz się więcej.

III Polska Konferencja Poliwagalna jest kontynuacją międzynarodowej Konferencji Poliwagalnej, która odbyła się w Poczdamie w czerwcu tego roku, a organizuje ją Polski Instytut Poliwagalny.

Program:
sobota 30 listopada
10:00 - 15:00 - motyw przewodni: RODZINA
niedziela 1 grudnia
10:00 - 14:00 - motyw przewodni: DZIECKO, NASTOLATEK
poniedziałek 2 grudnia
17:00 - 21:00 - motyw przewodni: DOROSŁY, RODZIC

Więcej informacji można znaleźć tu: https://www.facebook.com/events/508401015340448/

Organizatorem wydarzenia jest Instytut Poliwagalny w Polsce, partnerem Polyvagall Institute USA. Radio Opole objęło konferencję patronatem medialnym.

Zobacz także

2024-11-29, godz. 09:34, Patronaty - polecamy Junior Opole Orkiestra z koncertem w Filharmonii Opolskiej Niezapomniane hity ABBY, Queen czy The Beatles w unikalnym wykonaniu - tak w skrócie można nazwać to, co będzie się działo w najbliższy poniedziałek (02.12) w Filharmonii Opolskiej podczas koncertu Junior Opole Orkiestra. Podczas „Disco… » więcej 2024-11-28, godz. 09:27, Patronaty - polecamy Spotkanie z Bogdanem Rymanowskim Kultura, klasa, profesjonalizm i duża cierpliwość podczas rozmów z politykami - to jego cechy charakterystyczne. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych dziennikarzy w Polsce - Bogdan Rymanowski będzie dziś (28.11) gościem… » więcej 2024-11-27, godz. 10:34, Patronaty - polecamy VI Opolskie Forum Zawodowe o osobach niepełnosprawnych na rynku pracy - zobacz transmisję Skala zatrudnienia tych osób jest relatywnie niewielka, a to między innymi z tego powodu, że są niedostrzegani. Mowa o osobach z niepełnosprawnościami. To im poświęcone będzie w tym roku spotkanie ekspertów i uczestników opolskiego… » więcej 2024-11-27, godz. 09:26, Patronaty - polecamy X Bieg Mikołajkowy w Żytniowie Popularyzacja masowych biegów rekreacyjnych i gminy Rudniki, bo to właśnie w tej gminie we wsi Żytniów, wystartuje - to główne cele Biegu Mikołajkowego. Wydarzenie odbędzie się już najbliższą niedzielę (01.12). Start biegu głównego… » więcej 2024-11-26, godz. 10:39, Patronaty - polecamy Premierowy pokaz filmu o Zofii Hajduk już w sobotę w MDK [ZDJĘCIA] Była działaczką Związku Polaków w Niemczech, żołnierką Armii Krajowej, była więziona w obozach koncentracyjnych. Należała do pokolenia Kolumbów, których lata młodości splotły się z krwawymi kartami historii Polski. Mowa o… » więcej
45678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »