Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-05-15, 09:51 Autor: Agnieszka Lubczańska

Salon Wiosenny w GSW do 23 czerwca

Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny w GSW - wernisaż [fot. Sławomir Mielnik]
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
Salon Wiosenny 2024 będzie można oglądać w GSW w Opolu do 23 czerwca
17 maja w Opolu pod patronatem Radia Opole zostanie otwarty Salon Wiosenny w GSW w Opolu. To wyjątkowa wystawa będąca przeglądem aktualnej twórczości artystów związanych z opolskim środowiskiem artystycznym. W tym roku jury spośród rekordowej liczby zgłoszeń, bo aż 135 wybrało 77 propozycji artystek i artystów (ich listę prezentujemy poniżej). Wystawę będzie można oglądać do 23 czerwca i dodajmy, że ekspozycja będzie dostępna nie tylko w Galerii Sztuki Współczesnej przy pl. Teatralnym, ale także w Galerii Pierwsze Piętro przy ul. Krakowskiej 1.

Wernisaż rozpocznie się w piątek (17.05) o godz. 18.00. Druga część wieczoru w Galerii ZPAP „Pierwsze Piętro” o godz. 20:00 to spotkanie z jury konkursu.
O wydarzeniu z Joanną Filipczyk, dyrektor GSW w Opolu i kuratorką wystawy rozmawiał Mariusz Majeran. Rozmowa jest do posłuchania poniżej.Warunkiem udziału w konkursie jest związek z regionem oraz przedstawienie prac nie starszych niż sprzed roku. Prace typuje niezależne jury. W tym roku 77 prac spośród 135 nadesłało wybrało jury w składzie: Jagna Domżalska (Poznań), Łukasz Murzyn (Kraków) i Monika Szewczyk (Białystok). Kuratorami ekspozycji są Joanna Filipczyk oraz Andrzej Sznejweis.

Salon Wiosenny jest wystawą konkursową – jury wyłania każdorazowo laureatów Nagrody Prezydenta Miasta Opola, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego oraz – dla członków ZPAP – Nagrody Opolskiego Okręgu ZPAP. Dodatkowo kuratorzy i kuratorki GSW przyznają swoje wyróżnienie w formie wystawy w galerii w kolejnym roku, a jedna z artystek lub artystów ma szansę zwyciężyć w plebiscycie Nagrody Publiczności. Laureatki i laureatów nagród (oprócz Nagrody Publiczności, na którą głosowanie trwa do końca wystawy) poznamy na wernisażu.

Zobacz: Lista artystów i artystek zakwalifikowanych do Salonu Wiosennego 2024

Organizatorami wydarzenia są Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu oraz Związek Polski Artystów Plastyków Okręg Opolski. Radio Opole Salon Wiosenny 2024 objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-07-12, godz. 17:46, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07, Patronaty - polecamy Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny konkursu wyłoni laureatów w pięciu kategoriach: Wydarzenie cykliczne, Pakiet… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53, Patronaty - polecamy Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt. Udział jest bezpłatny, na część zajęć wymagane są wcześniejsze… » więcej 2024-07-10, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Będą żąć, kosić i młócić już w sobotę w Piątkowicach Kosy, sierpy i cepy znów w upale pójdą w ruch, a to za sprawą turnieju żniwowania metodami tradycyjnymi „Złota Kosa”. Przypomnijmy, że w minionym roku trzeci raz z rzędu zwyciężyła drużyna z Niwnicy. Jak będzie tym razem… » więcej 2024-07-10, godz. 09:04, Patronaty - polecamy Wystawa "Sztuka uważności" w Galerii WuBePe 'Sztuka uważności' pod takim tytułem w Galerii WuBePe do 31 lipca można oglądać wystawę obrazów Magdaleny Chrostowskiej. To obrazy abstrakcyjne, malowane pod wpływem „wezwania” duszy - jak opowiada artystka. Wernisaż już dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »