Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-04-22, 19:29 Autor: Agnieszka Lubczańska

Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek - zobacz, co w programie!

Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek (26.04.2024) [fot. materiały organizatora]
Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica rusza w piątek (26.04.2024) [fot. materiały organizatora]
Namysłowski Festiwal Fantastyki to wydarzenie, które potrwa od piątku (26.04) do niedzieli (28.04) w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. W programie: spotkania z autorami i twórcami, panele i warsztaty. Wydarzenia odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Namysłowie. Wstęp na festiwal jest wolny. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej.

Na uczestników czekać będą planszówki, RPG i wiele „fantastycznych” atrakcji, m.in. spotkania autorskie, prelekcje dotyczące tematyki fantasy, warsztaty związane tematycznie z Mangą, dostępnością w grach RPG, tworzenia LARPów oraz strojów COSPLEY dla osób z niepełnosprawnościami. Odbędą się także turnieje gier planszowych.

Pierwszy dzień festiwalu to dzień dla szkół i przedszkoli, natomiast po południu zaczną się spotkania i działania ogólnodostępne. Drugi dzień jest szczególnie przeznaczony dla młodzieży i dorosłych, np. przez całą sobotę (27.04) będzie można zostać kapitanem własnego statku i wypłynąć na wody Morza Mgieł, grając w Misty Waters. Dzień trzeci to tzw. dzień rodzinny – większość spotkań i warsztatów będzie skierowana do najmłodszych i rodzin. Przez cały czas trwania festiwalu dostępny będzie bezpłatny sleep room.

Wydarzenie odbywa się już po raz trzeci, ale po raz pierwszy będzie nosić nazwę Namystica. Dowiedz się więcej o organizatorze.

Organizatorem wydarzenia jest Dragon Klub Gier Planszowych i RPG oraz Biblioteka Publiczna w Namysłowie. Radio Opole III Namysłowski Festiwal Fantastyki Namystica objęło patronatem medialnym.
Program na piątek
Program na sobotę
Program na niedzielę
Plakat

Zobacz także

2024-07-12, godz. 17:46, Patronaty - polecamy Spotkanie z Danutą Hasiak w Opolu „Zacznij żyć własnym życiem” pod takim tytułem w środę 24 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbędzie się spotkanie z Danutą Hasiak, która żartobliwie mówi o sobie ,,mistrzyni uważności”, bo właśnie uważność… » więcej 2024-07-11, godz. 14:07, Patronaty - polecamy Zdobądź Certyfikat OROT! Zgłoszenia przyjmowane są do 16 sierpnia Do 16 sierpnia przyjmowane są zgłoszenia do XV Konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego - Certyfikat OROT 2024”. Etap regionalny konkursu wyłoni laureatów w pięciu kategoriach: Wydarzenie cykliczne, Pakiet… » więcej 2024-07-11, godz. 09:53, Patronaty - polecamy Letnie zajęcia w bibliotece - jest w czym wybierać! Od początku wakacji we wszystkich filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu trwają zajęcia adresowane do dzieci. Zaplanowano ich na wakacje ponad siedemdziesiąt. Udział jest bezpłatny, na część zajęć wymagane są wcześniejsze… » więcej 2024-07-10, godz. 12:52, Patronaty - polecamy Będą żąć, kosić i młócić już w sobotę w Piątkowicach Kosy, sierpy i cepy znów w upale pójdą w ruch, a to za sprawą turnieju żniwowania metodami tradycyjnymi „Złota Kosa”. Przypomnijmy, że w minionym roku trzeci raz z rzędu zwyciężyła drużyna z Niwnicy. Jak będzie tym razem… » więcej 2024-07-10, godz. 09:04, Patronaty - polecamy Wystawa "Sztuka uważności" w Galerii WuBePe 'Sztuka uważności' pod takim tytułem w Galerii WuBePe do 31 lipca można oglądać wystawę obrazów Magdaleny Chrostowskiej. To obrazy abstrakcyjne, malowane pod wpływem „wezwania” duszy - jak opowiada artystka. Wernisaż już dziś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »