Jeszcze tylko do 13 marca można oglądać niezwykłą wystawę urodzonej w Opolu artystki - Magdaleny Żołędź pt. "Niska rozdzielczość”. Ekspozycja jest podsumowaniem badań dotyczących postfotografii – niezależnego od twórcy „życia obrazów” – oraz próbą zbadania relacji widz–dzieło sztuki w duchu slow looping. Wystawa składa się z filmów wideo oraz zdjęć cyfrowych wyświetlanych na monitorach telewizorów.
Na potrzeby ekspozycji zostały wybudowane dodatkowe ściany na pierwszym piętrze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Na wystawę warto zabrać ze sobą smartfon z funkcją skanowania kodów QR, aby dzięki niej pobrać instrukcję zwiedzania w duchu „slow looping”. Kuratorką ekspozycji jest Agnieszka Dela-Kropiowska.
Wystawie towarzyszą od początku dodatkowe wydarzenia. Wśród nich jeszcze w najbliższą niedzielę
6 marca o godz. 16:00 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Z kolei
10 marca o godz..13.00 rozpocznie się oprowadzanie z audio deskrypcją prowadzone przez Natalię Krawczyk. W dniu finisażu, czyli
13 marca odbędzie się w galerii rozmowa filozofki i polonistki - Agnieszki Zientarskiej z teologiem, księdzem - Wojciechem Prackim. Początek o godz. 16:00.
Dodatkowo w jeszcze tylko
5 i
12 marca w godzinach od 15:00 do 18:00 można zarezerwować wystawę tylko dla siebie! Rezerwacja ekskluzywnego doświadczania wystawy - na wyłączność- prowadzona jest pod nr tel.
77 40 251 34. Wejścia tylko o pełnych godzinach!
Dokumentacja fotograficzna wystawy, opracowana przez Zachara Szerstobitow, jest dostępna tu:
Niska rozdzielczość.
Dowiedz się więcej o postfotografii i autorce wystawy.