Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2022-03-01, 12:45 Autor: Agnieszka Lubczańska

Niezwykła wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW jeszcze tylko do 13 marca

Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Wystawa Magdaleny Żołędź "Niska rozdzielczość" w GSW [fot. Maciej Węgrzyn/GSW]
Jeszcze tylko do 13 marca można oglądać niezwykłą wystawę urodzonej w Opolu artystki - Magdaleny Żołędź pt. "Niska rozdzielczość”. Ekspozycja jest podsumowaniem badań dotyczących postfotografii – niezależnego od twórcy „życia obrazów” – oraz próbą zbadania relacji widz–dzieło sztuki w duchu slow looping. Wystawa składa się z filmów wideo oraz zdjęć cyfrowych wyświetlanych na monitorach telewizorów.
Na potrzeby ekspozycji zostały wybudowane dodatkowe ściany na pierwszym piętrze Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu. Na wystawę warto zabrać ze sobą smartfon z funkcją skanowania kodów QR, aby dzięki niej pobrać instrukcję zwiedzania w duchu „slow looping”. Kuratorką ekspozycji jest Agnieszka Dela-Kropiowska.

Wystawie towarzyszą od początku dodatkowe wydarzenia. Wśród nich jeszcze w najbliższą niedzielę 6 marca o godz. 16:00 zaplanowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie. Z kolei 10 marca o godz..13.00 rozpocznie się oprowadzanie z audio deskrypcją prowadzone przez Natalię Krawczyk. W dniu finisażu, czyli 13 marca odbędzie się w galerii rozmowa filozofki i polonistki - Agnieszki Zientarskiej z teologiem, księdzem - Wojciechem Prackim. Początek o godz. 16:00.

Dodatkowo w jeszcze tylko 5 i 12 marca w godzinach od 15:00 do 18:00 można zarezerwować wystawę tylko dla siebie! Rezerwacja ekskluzywnego doświadczania wystawy - na wyłączność- prowadzona jest pod nr tel. 77 40 251 34. Wejścia tylko o pełnych godzinach!

Dokumentacja fotograficzna wystawy, opracowana przez Zachara Szerstobitow, jest dostępna tu: Niska rozdzielczość.

Dowiedz się więcej o postfotografii i autorce wystawy.

Niezwykła wystawa Magdaleny Żołędź 'Niska rozdzielczość' w GSW jeszcze tylko do 13 marca

Zobacz także

2024-12-02, godz. 20:23, Patronaty - polecamy Poeta z poetą o poecie porozmawiają. Będzie też film! Poeta, prozaik, dramaturg radiowy, znawca, komentator i tłumacz dzieł Sándoar Márai`ego, a także krytyk literacki i filmowy, zmarły w 2015 r. w Katowicach - Feliks Netz będzie bohaterem spotkania, które już w najbliższą środę… » więcej 2024-12-02, godz. 12:22, Patronaty - polecamy Najważniejsze wydarzenie biznesowe na Opolszczyźnie już w piątek Pionierskie w skali regionu wydarzenie okołobiznesowe, którego celem jest promowanie i propagowanie innowacyjnych rozwiązań działających na rzecz gospodarki Opolszczyzny już w najbliższy piątek (06.12) odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym… » więcej 2024-12-02, godz. 11:22, Patronaty - polecamy Zobacz, co WBP w Opolu planuje w grudniu Spotkania autorskie, warsztaty, wystawy, koncert - to tylko niektóre z propozycji, jakie Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu szykuje w grudniu. Szczegóły harmonogramu zamieszczamy poniżej. » więcej 2024-12-02, godz. 10:34, Patronaty - polecamy Opole europejskim centrum Portland cementu? Poznaj historię na spotkaniu z Teresą Kudybą „Dawne cementownie Śląska Opolskiego” to tytuł wykładu, a także książki dokumentalistki, reżyserki, znawczyni tego tematu, czyli Teresy Kudyby. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek (03.12) w sali konferencyjnej MBP… » więcej 2024-11-29, godz. 18:43, Patronaty - polecamy „Teatrem w (O!)polskie” tym razem ze spektaklem "Kiedy kota nie ma" To już czwarty, po „Babie (O)polskiej”, „Pomocy domowej” i „Mayday”, spektakl przygotowany w ramach przedsięwzięcia „Teatrem w (O!)polskie”. Wydarzenie na tyle zdobyło sobie rozgłos i renomę, że darmowe wejściówki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »