Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2021-05-07, 21:20 Autor: Agnieszka Lubczańska

Szkoła z Kadłuba uczestnikiem programu "Być jak Ignacy"

Szkoła z Kadłuba uczestnikiem programu "Być jak Ignacy" [fot. materiały organizatora: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza]
Szkoła z Kadłuba uczestnikiem programu "Być jak Ignacy" [fot. materiały organizatora: Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza]
Trwa V edycja programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”. Jego celem jest popularyzacja nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych. Udział zapewnia dostęp do darmowych, interaktywnych scenariuszy zajęć i możliwość wzięcia udziału w konkursach dla kół naukowych z pulą nagród 300 000 zł. Jedną ze szkół biorących udział w przedsięwzięciu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kadłubie. Szkoła w akcji bierze udział po raz drugi i to z sukcesami!
Program „Być jak Ignacy” ma przekonać dzieci i młodzież, że ludzie, którzy zapisali się na kartach historii nauki też kiedyś byli młodzi, a swoich odkryć dokonali dzięki rozwijaniu pasji i potencjalnie w każdym drzemią wielkie możliwości, trzeba tylko je odkryć.

Patronem projektu jest postać Ignacego Łukasiewicza - wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Program podzielony jest na 4 etapy: energia, ekologia, transport i świat wirtualny. Do każdego nauczyciel otrzymuje interaktywny scenariusz zajęć, pełen ciekawych doświadczeń i eksperymentów. Na koniec każdego z etapów należy przesłać pracę konkursową.

W tym tygodniu okazało się, że III etap Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kadłubie. zakończyła otrzymaniem Nagrody Publiczności. Planszę z laureatami zamieszczamy poniżej.

Akcja trwa od października. Uczestnicy aktualnie są w połowie ostatniego - czwartego - etapu. Tym razem przygotowują projekt odpowiadający na pytanie: "Jak nowa technologia i technologia przyszłości, mogą pomóc ludziom w codziennym życiu?".

Więcej o programie można przeczytać na stronie tu: https://www.bycjakignacy.pl/o-nas

Oto relacja udziału w przedsięwzięciu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kadłubie - Uczniowie z Kadłuba zbudowali poduszkowiec zasilany z biogazowni i solarów

Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Radio Opole udział Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Kadłubie w programie edukacyjnym „Być jak Ignacy” objęło patronatem medialnym.
III etap Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Kadłubie. zakończyła otrzymaniem Nagrody Publiczności




Zobacz także

2025-01-15, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Opolski fotograf Ginter Stiller bohaterem spotkania w WBP Na spotkanie poświęcone twórczości opolskiego fotografika Gintera Stillera zapraszają w najbliższy wtorek (21.01) Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu i Muzeum Śląska Opolskiego. Początek o godz. 17:00 w Czytelni WBP przy ul… » więcej 2025-01-15, godz. 09:25, Patronaty - polecamy Tragedia Górnośląska - jak o niej uczyć młodzież? O tym na konferencji w Łambinowicach To jeden z najtrudniejszych rozdziałów przeszłości naszego regionu - Tragedia Górnośląska. Jak wiedzę o dramatycznych wydarzeniach, które jako polityczna konsekwencja II wojny światowej dotknęły ludność cywilną w regionie, przekazać… » więcej 2025-01-14, godz. 14:19, Patronaty - polecamy O jodze, Himalajach i podróży do Indii na spotkaniu z dr Niną Budziszewską Już w najbliższą sobotę (18.01) w namiocie WBP w Opolu odbędzie się spotkanie, które powinno zaciekawić wszystkich zainteresowanych Indiami, Himalajami i filozofią jogi. Tego dnia stolicę województwa odwiedzi ze swoją książką… » więcej 2025-01-14, godz. 12:46, Patronaty - polecamy Żydówka Miriam Synger na Opolskim Dniu Judaizmu W ramach Opolskiego Dnia Judaizmu Opole odwiedzi ortodoksyjna Żydówka Miriam Synger. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (16.01) w MBP w Opolu. Moderatorem będzie ks. prof. dr hab. Stanisław Rabiej z Wydziału Teologicznego… » więcej 2025-01-13, godz. 12:30, Patronaty - polecamy Spotkanie z prof. Wiesławem Władyką Publicysta, profesor na Uniwersytecie Warszawskim, literaturoznawca, historyk prasy, autor książek, dziennikarz od wielu lat związany z tygodnikiem „Polityka”, gdzie był szefem działu krajowego, a aktualnie jest komentatorem wydarzeń… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »