Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-03-04, 20:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!
Polsko-hiszpańska koprodukcja coraz bliżej! „Córki powietrza. Sen Balladyny” – to tytuł spektaklu inspirowanego dramatami Juliusza Słowackiego oraz urodzonego w 1600 roku hiszpańskiego dramaturga Pedro Calderóna. Przedstawienie powstaje w Teatrze im. Jana Kochanowskiego we współpracy z Instytutem Polskim w Madrycie. Jego światowa premiera odbędzie się w lipcu w Hiszpanii w ramach Festival Internacional de Teatro Clásico w Almagro. Premiera opolska już 16 marca na Scenie Modelatornia.
Dodajmy, że będzie to ostatnia premiera przed planowanym remontem budynku teatru. Okazja do obejrzenia nowego spektaklu będzie jeszcze 17, 20, 21, 29, 30 i 31 marca.

Reżyserem sztuki jest Ignacio García. Spektakl łączy dwa kanoniczne dla kultury Polski i Hiszpanii dramaty. Na scenie zobaczymy Joannę Osydę, Magdalenę Maścianicę, Karola Kossakowskiego, Rafała Kronenbergera oraz gościnnie: Zofie Bielewicz, Magdalenę Dębicką i Michała Kitlińskiego.

Dwie siostry, jedna korona i niepohamowana żądza władzy. Dążenie do spełnienia, które raz osiągnięte może okazać się jedynie iluzją. Chwilowym poczuciem spokoju, które po chwili znika. Pojawia się niepewność, przekonanie, że to, co się posiadło jest dalekie od naszego wyobrażenia lub że to my do niego nie przystajemy. Staliśmy się kimś innym. Kimś, kto nie potrafi zatrzymać obumierających wartości. Miłość? Panowanie? Czy zawsze muszą zostać ukoronowane zdradą?

Dramatyczny kolaż, czyli Słowacki i Calderón połączeni w jeden sen. Premiera w marcu!Reżyseria:
Ignacio García
Tekst i adaptacja:
Marta Eloy Cichocka
Dramaturgia:
Anna Galas oraz José Gabriel López Antuñano
Scenografia i kostiumy:
Anna Tomczyńska
Asystentka scenografii:
Klara Filipowicz
Reżyseria światła:
Bogumił Palewicz
Ruch sceniczny:
Witold Jurewicz i Marlena Bełdzikowska
Asystentka reżysera:
Lada Shylenko
Obsada:
Joanna Osyda
Magdalena Maścianica
Magdalena Dębicka (gościnnie)
Zofia Bielewicz (gościnnie)
Karol Kossakowski
Rafał Kronenberger
Michał Kitliński (gościnnie)

[źródło, informacje o biletach: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu]

Zobacz także

2019-11-12, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Andrzej Krzywy gościem Muzeum Polskiej Piosenki W najbliższy poniedziałek (18.11) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Tym razem gościem warsztatów… » więcej 2019-11-12, godz. 14:22, Patronaty - polecamy Czytanie uczy, leczy, rozwija - konferencja biblioterapeutyczna w Opolu Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, psychologów i terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych biblioterapią… » więcej 2019-11-12, godz. 13:40, Patronaty - polecamy Fani fantastyki spotkają się w Opolu – Opolcon 2019 już w weekend! Zbliża się siódma edycja Konwentu Fanów Fantastyki Opolcon. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób zainteresowanych światem Fantasy bez względu na wiek. » więcej 2019-11-12, godz. 13:22, Patronaty - polecamy Młodzi projektanci będą szukać rozwiązania konkretnego problemu dla Przemysłu 4.0 – zbliża się ifm Hackathon Opole 2019! Hackathon 4.0, to maraton programowania innowacyjnych rozwiązań dla procesów produkcyjnych jutra, podczas którego uczestnicy będą rozwijali zarówno oprogramowania (software), jak i platformę sprzętową (hardware). » więcej 2019-11-08, godz. 17:47, Patronaty - polecamy „Kresy. Ocalone wspomnienia” - wyjątkowa wystawa na Zamku Piastów Śląskich Nowa wystawa stała na Zamku Piastów Śląskich: „Kresy. Ocalone wspomnienia”. Na ten moment brzeska wspólnota kresowa długo czekała. Jak czytamy w informatorze, eksponaty, przeważnie skromne, biedne i bezcenne niczym wdowi grosz… » więcej
387388389390391392393
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »