Radio Opole » Wiadomości z regionu
2023-03-10, 10:00 Autor: Agnieszka Wawer-Krajewska/Cezary Puzyna

Święto Uniwersytetu Opolskiego. Profesor Andrzej Antoszewski doktorem honoris causa

Uniwersytet Opolski [fot. Barbara Tyslik]
Uniwersytet Opolski [fot. Barbara Tyslik]
Adam Drosik [fot. Marcin Boczek]
Adam Drosik [fot. Marcin Boczek]
Nadanie tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Opolskiego prof. Andrzejowi Antoszewskiemu, nestorowi nauk politycznych w Polsce, będzie dziś (10.03) głównym punktem programu święta opolskiej uczelni.
Dr hab. Adam Drosik, profesor UO, dziekan wydziału nauk o polityce przypomniał w Porannej Rozmowie Radia Opole, że profesor Antoszewski ma ogromne zasługi na polu krzewienia nauk politycznych. - Musimy patrzeć na demokrację i w ten sposób klasyczny, ateński, bo to gdzieś ma swoje źródło, no i teraz jak się zmienia. Jak się zmienia również pod wpływem nowoczesnych mediów. Gdzie jest dzisiaj - moglibyśmy powiedzieć - ta mityczna agora? Czy to jest ten hydepark internetowy, czy może jakiś innych definicji byśmy szukali. Takie tuzy jak prof. Antoszewski tworzyły debatę na temat demokracji, porównywania demokracji zachodnioeuropejskich, porównywania zmian systemowych, jakie zachodziły w Europie Środkowo-Wschodniej - dodał.

Gość Radia Opole odniósł się także do ewaluacji przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, w której Uniwersytet Opolski został bardzo dobrze oceniony: - Prawie połowa opolskich dyscyplin to jest polska czołówka, a więc nie mamy się czego wstydzić, a wręcz odwrotnie - mamy się czym chwalić. Jest to zachęta do dalszej pracy, ogromny sukces. To świadczy o tym, że Uniwersytet Opolski ma potencjał, by być uczelnią badawczą.

Początek uroczystości nadania honorów wybitnemu znawcy nauk politycznych w auli Uniwersytetu Opolskiego o godz 11:00.
Adam Drosik 1
Adam Drosik 2

Wiadomości z regionu

2023-10-03, godz. 12:50 Marcin Oszańca z Trzeciej Drogi: zamiast CPK budujmy ścieżki rowerowe - Zamiast Centralnego Portu Komunikacyjnego budujmy ścieżki rowerowe - tak podczas dzisiejszej (03.10) konferencji prasowej mówił Marcin Oszańca, lider PSL… » więcej 2023-10-03, godz. 12:10 Brzeg: mieli znaczne ilości narkotyków. Przechowywali je w... butach Blisko 200 gramów narkotyków zabezpieczyli policjanci z Brzegu. Zatrzymani do sprawy to 28-letnia kobieta i 33-letni mężczyzna. » więcej 2023-10-03, godz. 12:05 W Ciepielowicach biegają. To dzień walki o puchar w biegach przełajowych Cały powiat biega. Uczniowie szkół podstawowych w powiecie opolskim zmagają się od rana w Dębowych Biegach Przełajowych o puchar wójta gminy Dąbrowa… » więcej 2023-10-03, godz. 11:00 Zmiana organizacji ruchu na dwóch odcinkach dróg krajowych Pierwsza zmiana dotyczy drogi krajowej nr 46 na remontowanym odcinku między Nysą a Pakosławicami. Inaczej będziemy także jeździć na DK45 od Praszki do granicy… » więcej 2023-10-03, godz. 10:00 Hałaśliwe sąsiedztwo. Czy służby oczyszczania Opola "piracą" na drogach? [INTERWENCJA] Na uciążliwe sąsiedztwo służb oczyszczania miasta skarży się słuchaczka Radia Opole. Mieszka przy alei Przyjaźni, czyli w pobliżu bazy firmy Remondis… » więcej 2023-10-03, godz. 09:40 "Absolutnie się z zarzutami NIK nie zgadzam". Adrian Czubak gościem Radia Opole - Absolutnie się z tymi zarzutami nie zgadzam i nie wiem, skąd izba ma takie informacje sugerujące jakąś niegospodarność - powiedział w Porannej Rozmowie… » więcej 2023-10-03, godz. 08:10 Opolscy strażacy idą na Rysy. Zbierają pieniądze na leczenie 6-letniego Michała - Jesteśmy nad Czarnym Stawem w drodze na Rysy, wszystko przebiega zgodnie z planem, a pogoda sprzyja - przyznał w porannej audycji Radia Opole 'Kto Rano Wstaje'… » więcej 2023-10-03, godz. 07:30 Mieszkańcy chcą przyśpieszenia budowy dróg w Łące Prudnickiej. Burmistrz wskazuje na związane z tym problemy Skargę na działalność burmistrza Prudnika radni uznali za bezzasadną. Wystąpiło z nią sześciu mieszkańców Łąki Prudnickiej. Ich pretensje dotyczyły… » więcej 2023-10-03, godz. 07:00 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek już niebawem. Będzie się działo! Zbliża się 31. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Lalek organizowany w Opolu. Zaplanowano blisko 30 wydarzeń, w tym zobaczymy 12 spektakli konkursowych. Wyłoniono… » więcej 2023-10-02, godz. 22:28 Za nami pierwsza, przedwyborcza debata w Radiu Opole z udziałem kandydatów i publiczności Zaplanowano ich 10, pierwsza z nich za nami. Kandydaci startujący do Sejmu i Senatu 'starli się' w pierwszej, przedwyborczej debacie w Radiu Opole. Obecna była… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »