Radio Opole » Wiadomości z regionu
2022-01-16, 17:15 Autor: Jakub Biel

W namysłowskim magistracie działa grupa wolontariacka. "Mamy na swoim koncie już kilka akcji"

Akcja wolontariuszy z Urzędu Miejskiego w Namysłowie [fot. UM w Namysłowie]
Akcja wolontariuszy z Urzędu Miejskiego w Namysłowie [fot. UM w Namysłowie]
Akcja wolontariuszy z Urzędu Miejskiego w Namysłowie [fot. UM w Namysłowie]
Akcja wolontariuszy z Urzędu Miejskiego w Namysłowie [fot. UM w Namysłowie]
Okazują serce nie tylko w czasie wykonywania obowiązków służbowych. Mowa o urzędnikach z namysłowskiego magistratu, którzy założyli wśród pracowników grupę wolontariuszy. Po godzinach pracy dbają o najbliższe otoczenie i bezinteresownie wspierają mieszkańców Namysłowa.
- Wśród pracowników zrodziła się idea wolontariatu poza godzinami swojej pracy – mówi Krzysztof Kwietniewski, koordynator wolontariatu pracowniczego.

- Mamy na swoim koncie już kilka akcji. Pomalowaliśmy ławki na skwerze Piłsudskiego, posprzątaliśmy cmentarze przed Świętem Zmarłych. Włączyliśmy się w akcje charytatywną pomocy dla Amelki. Urzędnicy upiekli ciasta, a my podczas meczu charytatywnego dystrybuowaliśmy je.

Dzięki współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej udało się także wytypować potrzebującą rodzinę z Namysłowa. Na jej rzecz wśród pracowników Urzędu Miejskiego w Namysłowie ogłoszono zbiórkę pieniędzy. Ta okazała się sukcesem. Za 2 tys. zł, które udało się zebrać, potrzebująca rodzina otrzymała żywność oraz niezbędne produkty chemiczne.
Krzysztof Kwietniewski

Wiadomości z regionu

2022-05-25, godz. 20:35 Opolskie organizacje pozarządowe będą szkolić na potęgę. Wyniki II Europejskiego Budżetu Obywatelskiego [LISTA] 25 organizacji pozarządowych będzie realizować różnego rodzaju szkolenia dzięki drugiej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj (25.05) w urzędzie… » więcej 2022-05-25, godz. 20:20 Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych uruchomiło fundusz interwencyjny dla uchodźców Ukraińscy uchodźcy, którzy nie mogą skorzystać z dostępnych form wsparcia, mogą zgłosić się po pomoc w ramach funduszu interwencyjnego. Taką pomoc świadczy… » więcej 2022-05-25, godz. 19:00 Weterani i uczestnicy misji pokojowych będą świętować w Opolu Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Opolu zaprasza na obchody Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa i Międzynarodowego Dnia Uczestników… » więcej 2022-05-25, godz. 17:00 Festiwal pszczelarski w Opolu. Wystawa sprzętu, warsztaty i dużo miodu Pierwsza edycja Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego już w sobotę (28.05) w Opolu. » więcej 2022-05-25, godz. 16:30 Trzy opolskie miasta upamiętnią wieczorem zamordowanie rotmistrza Pileckiego Opole, Namysłów i Głuchołazy. Te opolskie miasta upamiętnią dzisiaj (25.05) 74. rocznicę zamordowania rotmistrza Witolda Pileckiego. O 21:30 w kilkudziesięciu… » więcej 2022-05-25, godz. 14:50 Karambol w Starym Oleśnie. Na DK 11 zderzyło się sześć samochodów Wypadek w Starym Oleśnie na DK11 na odcinku Olesno - Kluczbork. Według wstępnych informacji zderzyło się aż 6 pojazdów: samochód ciężarowy, bus i 4 samochody… » więcej 2022-05-25, godz. 14:47 Wypadek w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby poparzone, lądował śmigłowiec LPR Do groźnego wypadku doszło w zakładach papierniczych w Krapkowicach. Trzy osoby zostały poszkodowane podczas wymiany jednej z zainstalowanych pomp. Jak przekazał… » więcej 2022-05-25, godz. 13:20 Złodziej "gapa" w rękach opolskich policjantów. Grozi mu 5 lat więzienia Policjanci z Opola zatrzymali mężczyznę, który w jednym z opolskich sklepów ukradł należący do ekspedientki, znajdujący się pod ladą portfel. Wyjął… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Ósmoklasiści już po egzaminie z matematyki. "Było łatwiej niż na próbnym" Graniastosłup, twierdzenie Pitagorasa czy obliczenie prędkości. Z tymi zagadnieniami uczniowie szkół podstawowych mierzyli podczas egzaminu ósmoklasisty… » więcej 2022-05-25, godz. 12:15 Strzelecka policja publikuje nagranie z udziałem osoby podejrzewanej o rozbój Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku na jednej ze stacji paliw w gminie Leśnica. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »